Kam všude se oficiálně dostane narození dítěte? Otcovství

Anonymní
2.1.19 19:36

Kam všude se oficiálně dostane narození dítěte? Otcovství

Ahoj, než to budu řešit přes nějakou právní poradnu, tak to zkusím tady. Máte někdo zkušenost, když pár není sezdaný a zajde na matriku kvůli otcovství a pak když se dítě narodí a oba rodiče budou normálně v RL dítěte, kam se to všude oficiálně dostane? Hlavně co se týče zaměstnání druhého osoby (té, která nebude na mateřské/rodičovské)? Jestli to je možné, aby byli oba rodiče uvedení v RL, ale aby si nepovídaly vrány na střeše, kdo s kým? Prosím anonym, aby mě náhodou někdo (z práce) neidentifikoval.. je to citlivá záležitost a nechci to ventilovat. Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

493
2.1.19 19:42

Podle mě pokud si nebudeš uplatňovat odpočty tak se to účetní v práci nemá jak dozvědět. A kdyby sis je chtěl odpočítávat, tak nejspíš bude stačit si dělat roční vyúčtování sám, aby se to účetní nedostalo do ruky.
Pak to určitě budou vědět paní na matrice, takže záleží jak velká jste oblast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22978
2.1.19 19:44
@Anonymní píše:
Ahoj, než to budu řešit přes nějakou právní poradnu, tak to zkusím tady. Máte někdo zkušenost, když pár není sezdaný a zajde na matriku kvůli otcovství a pak když se dítě narodí a oba rodiče budou normálně v RL dítěte, kam se to všude oficiálně dostane? Hlavně co se týče zaměstnání druhého osoby (té, která nebude na mateřské/rodičovské)? Jestli to je možné, aby byli oba rodiče uvedení v RL, ale aby si nepovídaly vrány na střeše, kdo s kým? Prosím anonym, aby mě náhodou někdo (z práce) neidentifikoval.. je to citlivá záležitost a nechci to ventilovat. Děkuji :kytka:

Tak mzdovka se dozví, až bude chtít ten tvůj milovník slevu na dani za dítě. Tam se musí dokládat i prohlášení matky, že ona ho nemá. Jinak nechápu ten strach. Asi ho máš se šéfíkem, viď?! :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
2.1.19 19:46

Jakoze nechces,aby nekdo vedel s kym mas dite? 8o nevim,jak jinde,ale ja jsem musela snad do tydne poslat rodny list dcery na HR a manzel ho donesl u sebe v praci taky na HR,aby mohl uplatnovat slevu .. jo a jeste jsem musela na svoje HR poslat a nechat potvrdit papir,ze neuplatnuji slevu na dceru ja ..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.1.19 19:51

Neee, se šéfíkem to nemám :lol: S přítelem spolu pracujeme, normálně spolu žijeme, jen kvůli špatným vztahům v práci a že tam je fakt dusno (=dost lidí mě nesnáší a je rádo, že jsem konečně vypadla) o našem vztahu lidi nevědí. Přítele taky rádi nemají, ale kvůli financím se mu pořád vyplatí tam zůstat. Tak pokud by se to tam dozvěděli, aby ho tam nedrtili víc, než doteď.. jakože i za mě. Proto ty tajnůstky. Slevy na daních klidně radši oželíme… Lidi na matrice nevadí, rodiny a blízcí přátelé vědí a znají, to je v pohodě. :)
Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
22978
2.1.19 19:52
@Anonymní píše:
Neee, se šéfíkem to nemám :lol: S přítelem spolu pracujeme, normálně spolu žijeme, jen kvůli špatným vztahům v práci a že tam je fakt dusno (=dost lidí mě nesnáší a je rádo, že jsem konečně vypadla) o našem vztahu lidi nevědí. Přítele taky rádi nemají, ale kvůli financím se mu pořád vyplatí tam zůstat. Tak pokud by se to tam dozvěděli, aby ho tam nedrtili víc, než doteď.. jakože i za mě. Proto ty tajnůstky. Slevy na daních klidně radši oželíme… Lidi na matrice nevadí, rodiny a blízcí přátelé vědí a znají, to je v pohodě. :)
Zakladatelka

V tom případě teda nechápu. Co je druhym do toho?! :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9206
2.1.19 19:54

Tak to teda taky moc nechápu, co je komu do toho kdo má s kým dítě? To je nějaká divná práce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
2.1.19 19:55
@Russet píše:
V tom případě teda nechápu. Co je druhym do toho?! :zed: :zed: :zed:

Asi tak :think: a dost pochybuji,ze si tam toho nikdo nevsiml :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
706

A tomu vážně věříš, nebo se to jen snažíš nabulíkovat nám… Opravdu úžasná představa, radši tajit svůj vztah i dítě kvůli tomu, že kolegové jsou blbci. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@Russet no u nás v práci právě všem všechno. A prostě nechci, aby jim tam do toho něco bylo a přítele drtili ještě víc. Případně mě, pokud se budu vracet. Nejsme tam s nikým přátelé. To je celé. :)

• Nahlásit
  • Citovat
706
2.1.19 19:56

@AnastazieB úplně pochopitelný, pokud tam teda náááhodou pracuje nebo někoho zná jeho manželka, která ani neví, že se vlastně rozváděj a nemilujou. :lol: V případě, že by ta báchorka tady měla být pravdivá, jsou totálně na hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22978
2.1.19 21:26
@Anonymní píše:
@Russet no u nás v práci právě všem všechno. A prostě nechci, aby jim tam do toho něco bylo a přítele drtili ještě víc. Případně mě, pokud se budu vracet. Nejsme tam s nikým přátelé. To je celé. :)

Tak jestli ho budou drtit, že jste si vytrtkali dítě, tak to jsou fakt osobnosti. Změnit práci a je po problémku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22978
2.1.19 21:29
@Twixinka píše:
Asi tak :think: a dost pochybuji,ze si tam toho nikdo nevsiml :roll:

Beztak si o tom cvrdlikají vrabci na střeše a jediná zakladatelka si myslí, jaký je to tájo. Hlavně neuplatnit slevu na dítě, aby se to nikdo nedozvěděl :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.19 21:30

Proboha komu je co po tom kdo s kým je a má dítě. Oni se starat nebudou přeci. Přitele drtili? On se jako nechá? To taky o něčem vypovídá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
2.1.19 21:32

Podle mě by byla škoda slevu neuplatit. Nemusí to řešit účetní. Nechá si strhávat zálohy jako by byl bez dětí a roční zůčtování si udělá potom sám sám. Tam dítě dodatečně uplatní a příde mu přeplatek na dani.

Ale každopádně bych hledal jinou práci. Abych makal někde, kde s klukama v práci ani nemůžu zapít potomka, na to bych nebyl moc zvědavej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama