Kam všude zajít po porodu? Matrika, pojišťovna atd.

124
1.8.13 09:42

kam všude zajít po porodě?

Holky kam všude musím zajít, až se malý narodí?? Matrika, pojištovna…ještě někam? před otěhotněním jsem pracovala, takže teď jsem na nemocenské, pak mi dá doktorka nějaký lístek, který odnesu do práce…a to je vše??? nebo musím ještě někam?? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1998
1.8.13 09:45

A vybehat si po porodu rodicak na urade..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
1.8.13 09:48

Matriku by měla zařídit porodnice sama podle místa narození… jen pak musíš vyzvednout RL na matrice v místě narození, příp. to snad můžou poslat poštou… hned po porodu zavolat vybrané dětské Dr., oznámit narození a domluvit si první návštěvu s miminem.
Pak zdravotní pojišťovna - osobně na příslušnou pobočku s RL dítěte, dostaneš papír, který nahrazuje kartičku, ta pak přijde poštou.
V obci nahlásit odpady - to jako vážně, to mi tenkrát přišlo hrozně směšný.. :)
Jak je to s neschopenkou, to netuším, nicméně - teď už máš být na mateřské, tak proč neschopenka? Ale v tom se neorientuju…
Takže ohlídat RL, zavolat pediatrovi, nahlásit pojišťovnu a v místě trv. bydliště odpady..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3455
1.8.13 10:07

RL mi poslali, na pojišťovnu stačilo zavolat, odpady jsme taky hlásit nemuseli (to jsme si zjišťovali než se malej narodil), jediný co tak jsem volala doktorce a ona přijela :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
1.8.13 10:08

My jsme po narozeni sli jen pro RL na magistrat ve meste kde se maly narodil, na pojistovnu jsme dosli po tydnu a o malym uz vedeli, to samy na meste kvuli placeni odpadu - kdyz mi dosla slozenka na zaplaceni, tak tam byla i kolonka pro mrnouska s tim, ze deti do tri let u nas neplati. Doktorku jsme meli zarizenou predem, takze jsem tam jen v den propusteni z porodnice volala, kdy se mame prijit ukazat. Papiry pred porodem - pokud mas narok na matrskou, tak jen zamestnavateli (predpokladam ze na mzdovku) dodas vyplneny papir, ktery bys mela dostat u sveho OG.

Příspěvek upraven 01.08.13 v 10:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12171
1.8.13 10:08

Odpady taky 8o No, na druhou stranu, proc ne. Já vyrizivala jen rodný lists pres ambasádu, protože žiju v zahranici. Popelnice si úřad vyčuchal sám. Mama mi volala, že synovi přišla složenka na popelnice ještě dřív, než nám došel RL.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
1.8.13 10:18

S těma odpadama, když jsme na rodinném baráku a platíme jednu popelnici, tak to nemusím nikde hlásit ne??? tu jednu popelnici budu pořád platit stejně, i kdybych tady bydlela sama, že?? Jinak jsem už na mateřské, špatně jsem to napsala…ale mám ještě někam jít vyřídit nějaké papíry,?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
1.8.13 10:20

Takže papíry jen teda zaměstnavateli..nikde jinde teda nemusím, o.k., to jsem chtěla vědět :-) no a ty odpady?? jak to teda je, když jsem na rodinném baráku?? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3455
1.8.13 10:27

Asi je to všude jinak tak si zavolej nebo zajdi na úřad a tam ti řeknou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
1.8.13 10:47

My jsme taky v rodinném baráku a popelnici máme taky jednu, ale platíme za každou osobu - ale to si zjisti, je to všude jinak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3288
1.8.13 10:51

@Darinka7777 odpad se platí za každou osobu v domácnosti a je jedno zda máte 1 nebo 3 popelnice.
Pozor na to, pár let to nechají u ledu a pak ti taky třeba může přijít exekuce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1096
1.8.13 10:56

@Darinka7777 I my bydlime v baraku a plati se za osobu. Stejne tak plati i ti, co bydli v panelaku-plati se za osobu. U nas je to tak, ze dite v tom roce, kdy se narodi, neplati za odpad. Tudiz my budeme platit za mimco az pristi rok spolecne s nami na rok 2014. Ale kazdy urad ma pravidla trochu jina, co se tyce miminek, tak si k vam zavolej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama