Kam za prací? (Zahraničí)

1187
29.5.17 21:15

Kam za prací? (Zahraničí)

Ahoj všem, jsme mladý pár, příští rok dokončuji VŠ, a napadlo nás se jet někam na rok, na dva podívat a hlavně si něco vydělat. Je nám celkem jedno co, kde, láká nás téměř vše, jsme pracovití. Akorát máme dva závazky pes a kočka. Láká nás Austrálie, Zéland, Island, Kanada, USA, případně třeba i Irsko, ale nebráníme se i něčemu jinému. Napadla mě asi nejlepší práce na farmě, kde by nám snad dovolili mít právě toho psa, já umím velmi dobře anglicky, přítel spíš rozumí a mluví málo. Pracoval jste někdo v páru v zahraničí (vím, že je to složitější pro dva než pro jednoho), případně nějaká pet friendly země, kde by se dalo ubytovat i s naším zvěřincem? Budu ráda za zkušenosti, rady, atd. Co byste doporučili, chceme pracovat raději pro jednoho zaměstnavatele celý rok, než střídat, jak tomu je většinou právě v Austrálii. Díky. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23392
29.5.17 22:34

Pokud chceš jet za moře, psa nech doma. To opravdu není dobrý nápad ho tahat ho sebou a kočku už vůbec ne pokud vlastně nemáš nic pevného dopředu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1187
30.5.17 07:38

@pikola Právě bychom nechtěli jet jen tak na blind, ale prostě se na rok, na dva odstěhovat za něčím už pevně daným (je to přece jen až za rok). Nechceme cestovat a hledat přitom práci.
No koukám, že se psem to opravdu bude složité, takže asi nikam, psa opravdu doma nechat nikde nemohu. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
30.5.17 08:10

Tak určitě bez zvířat a třeba do USA se za prací určitě nedostanete. Maximálně jako au-pair nebo work and travel, pokud byste byli ještě studenti na léto. Do USA jen přes pracovní vízum a to se uděluje jen lidem s vysokou kvalifikací a přislíbenou prací již dopředu, třeba lékaři a podobně. Takhle vycestovat na rok jako vy, by chtěl každý :D, ale není to tak lehké jak se zdá. v Austrálii pokud vím, smí cizinci pracovat jen, když tam zároveň studují. Takže možná tak Anglie, ale bez zvířat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poci
30.5.17 11:03

Zkuste skotsko, farma na kazdem rohu a caravan parky taky a nejsou drahe, zvire asi problem ale za risk to stoji pokud se ho nechcete vzdat ;) ja uz jsem ve skotsku sestym rokem a prave za rok uz to tu balime :D drzim palce at se odhodlate, zivot v zahranici neni prece jenom pro kazdeho ;) :)

• Nahlásit
  • Citovat
1187
30.5.17 16:23

@Poci Díky za pozitivní komentář. :D Zrovna ve Skotsku mám příbuzné, kteří mají na venkově velký dům, a jelikož to jsou příbuzný, tak by jim nevadil právě ani pes, ani kočka, samy je mají. Tam. bychom bydleli asi skoro za nic. Ale kde pak sehnat práci? Klidně bych na farmu šla, ale vydělám si tam něco? Četla jsem o farmě ve Skotsku s měsíční mzdou 18 tisíc korun, když už bychom jeli, ráda bych něco vydělala. To Skotsko by bylo super, právě díky možnosti bydlení. Jinak já mám pedagogické vzdělání a přítel učňák, pracuje ve fabrice, je pracovitý. Takže co tam za práci? :nevim:
To zjistíme jestli na to budeme mít, ale určitě bych to chtěla zkusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poci
30.5.17 18:45

No vidis, tak aspon neco do zacatku ;) no s praci je to horsi, zkusit jedine prijet pred letem na sezonu a treba se uchytite a nechaj si vas tam. Urcite vydelate neco ale je to tu dost drahe mi prijde :roll: ale tak da se kdyz si nebudete vyskakovat :) no a pokud mas odvahu, tak muzes zkusit nejakou skolu ci skolku tady, ale nevim jestli berou cizince a nebo jestli nepotrebujou nejake spesl papiry a osvedceni :roll: no nevim, my uz jsme to tu temer vzdali a tesime se zpatky domu. Takze at uz se rozhodnete jakoliv, tak vam preju hodne uspechu a zdaru :palec: ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama