Kam zajít, nebo napsat při neplacení soc. a zdrav. pojištění?

11
11.12.19 13:37

Kam zajit nebo napsat pri neplaceni soc. a zdrav. pojisteni?

Dobry den, jmenuji se Kateřina a je mi 21 let. Vzhledem k tomu, ze jsem mlada a ocividne i hloupa chtela bych se zeptat. Po skole jsem delala asi skoro dva roky jen brigady, zadnou praci na hpp, takze mi nikdo neplatil soc. a zdrav. pojisteni. Kde prosim zjistim kolik dluzim? A jestli je vic moznosti jak to vyresit, snizit nebo zastavit? Mockrat dekuji za odpovedi, ale nevim si s tim sama rady… dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22727
11.12.19 13:39

@Kate Rina no zajdi si na nejbližší pobočku Zdravotní pojišťovny, jejímž jsi klientem - právní odbor, oni už tě tam nasměrují

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
11.12.19 13:42

@stinga Dekuji moc za odpoved. A myslite ze to bude silena castka? Nebo ze se na me budou divat odsoudive? Mam strach :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22727
11.12.19 13:49

@Kate Rina dívat odpudivě se na tebe asi nebudou, když to všechno vylíčíš po pravdě, a o kolik roků se jedná? po maturitě nebo po základce jsi dělala ty brigády?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5388
11.12.19 13:49
@Kate Rina píše:
Dobry den, jmenuji se Kateřina a je mi 21 let. Vzhledem k tomu, ze jsem mlada a ocividne i hloupa chtela bych se zeptat. Po skole jsem delala asi skoro dva roky jen brigady, zadnou praci na hpp, takze mi nikdo neplatil soc. a zdrav. pojisteni. Kde prosim zjistim kolik dluzim? A jestli je vic moznosti jak to vyresit, snizit nebo zastavit? Mockrat dekuji za odpovedi, ale nevim si s tim sama rady… dekuji

A měla jsi DPP, DPČ nebo brigády jen na černo? Jinak zdravotní je minimálně necelých 2000kč myslím měsíčně, sociálni platit nemusíš. Oni ti dají i splátkový kalendář. Hlavni je to jít řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9906
11.12.19 13:50

Sociální není povinné. Zajdi jen na zdravotní pojišťovnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5388
11.12.19 13:50
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9906
11.12.19 13:52

Počítej kolem 50 tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
11.12.19 13:53

@stinga asi o dva roky po stredni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
11.12.19 13:55

@Veru1987 dekuji za odpoved. Bud na cerno vypomoc, nebo na DPP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22727
11.12.19 13:55

A máš z čeho splácet, dobré by bylo domluvit si splátkový kalendář. Jo už vidím, že jsi psala, že 2 roky. To by ještě nemělo být tak moc hrozné, ale neotálej s řešením. Když bude pracovnice vidět, že máš upřímný zájem splácet a řešit to, může ti i odpustit penále, nebo jeho část, ale to záleží i na koho narazíš, každá není tak moc vstřícná.
A jestli teď jsi zaměstnaná na plný úvazek, a začali za tebe odvádět, tak srážky ze zdravotního si ta pojišťovna dělá sama, je to přednostní závazek. Na všechno ti tam odpoví na pojišťovně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22727
11.12.19 13:57

@Kate Rina a já jsem také po škole dva roky na DPP, ale zároveň jsem byla na Úřadě práce vedená, aby právě za mě to zdravotní platili, ale zas jsem nesměla vydělat nad určitou částku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
11.12.19 13:57

@karkarka dekuji moc za odpoved ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
11.12.19 14:00

@stinga ano to uz jsem take slysela. Jenze ja se porad vseho bojim a mam strach se na to vubec zeptat abych nebyla za blazna co se v tom neorientuje. Nastupuju od ledna na hpp, tak mam pockat az budu mit smlouvu nebo to jit resit ted hned a da se to nejak stopnout? A je moznost ten dluh nejak odpustit nebo snizit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
11.12.19 14:03

Pokud ti daji na zdravce penale, muzes zkusit napsat dopis a muzou ti ho i odpustit :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat