Kam zavolat kvůli technické? Jsem mimo ČR

73
25.3.20 09:30

Kam zavolat kvůli technické? Jsem mimo ČR

Ahoj, nevíte někdo, na jaký úřad zavolat? Kdo by mi mohl poradit, jak řešit tuhle situaci? Končí mi technická na autě a jsem v Německu. Nevejdu se do pendlerskych 100km od hranic, takže pokud bych jela do ČR, nepustí mě zpátky. Na druhou stranu auto potřebuju. Volala sem do ČR na technickou, tam mi poradili volat na konzulát. Tam budu volat zítra, ale podle popisu na internetu to není úplně jejich parketa. No uvidíme, co řeknou zítra :nevim: Tady v Německu na technickou nemůžu, protože mám auto na českých značkách. Nějaké nápady, kam se ještě obrátit pro radu? Moc díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2063
25.3.20 09:35

Na Nemecke urady? U nas ted diky nouzovemu stavu podle me propadla technicka ted nevadi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
25.3.20 09:43

@jita22 taky si myslím, že bych to ukecala. Za ty roky, co tu jsem, to policajti nikdy nekontrolovali. Mám strach spíš z toho, že pojišťovna nemusí zaplatit (takže určitě nezaplatí), když způsobím nehodu, protože mám propadlou technickou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Katastrofaobecna
25.3.20 09:47

Servisy se v ČR uvolňovaly, možná i technicka, zavolej si tam kde to děláváš. A jediné co mě napadá je předat si auto na hranicích. Případně to vyloženě říci, uvidí to a snad bude lidskost, vzhledem k tomu, že hranice jsou kvůli přenosu a jinak je stále Shengen :thinking: Nevím jestli karanténa platí i pro meziprostor a auto se musí vyvézt.

• Nahlásit
  • Citovat
3053
25.3.20 10:18
@Ughg píše:
@jita22 taky si myslím, že bych to ukecala. Za ty roky, co tu jsem, to policajti nikdy nekontrolovali. Mám strach spíš z toho, že pojišťovna nemusí zaplatit (takže určitě nezaplatí),když způsobím nehodu, protože mám propadlou technickou :think:

Budeš muset dávat pozor :mrgreen: Až se hranice otevřou, dáš do pořádku, podle mě jiná možnost není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
25.3.20 11:37

Holky, moc díky za rady. My už jsme i spradali plány, že by táta přijel na hranice a tam bysme si auta vyměnili. Ale jestli nas pustí přes, to je věc druhá. Klidně bych dala i někomu klíčky, kdo tam hlida, ať ho převeze, ale bůh ví, jestli by pak táta nemusel do karantény, že vleze do mojeho auta :mrgreen: Dělali sme si i srandičky, že auto posleme na neutral přes hraniční přechod a klíčky po sobě hodíme… Já to mám z DE mírně z kopce, ale chudák táta by se nadrel 8o

Zítra zavolám na ten konzulát a dám vědět :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama