Kamarád stalkuje kamarádku

396
2.1.20 23:06

Kamarad stalkuje kamaradku

Dnes jsem se dozvedela, ze muj kamarad stalkuje mou kamaradku.
Ji znam 10 let, jeho asi dva roky. On, padesatnik po komplikovanem rozvodu, manzelka ho pry oskubala a brani mu ve styku s detmi, se mi asi pred rokem a pul sveril, ze mou kamaradku miluje. Trochu se na ni poptal, tak jsem mu o ni par veci rekla. Take jsem mu poradila, aby ji dal najevo, ze o ni mi zajem. Coz jsem nejspis nemela delat.
Dnes se mi sverila, ze ji psal a volal tak dlouho, az ho musela pred par dny zablokovat. Denne ji psal, volal, lajkoval vse, co napsala na facebooku, ona ho ignorovala. Ptala se, zda se na me od doby, co ho zablokovala, ptal, odpovedela jsem, ze ne. Pry pokud se na ni bude jeste nekdy ptat, mam rict, ze spolu nejsme v kontaktu.
Ja ted resim, co ted. Lhat nechci, ale v pripade nouze bych to udelala. Take si rikam, ze by mohlo byt spravne, aby kamarad byl konfrontovan se svym chovanim: kamaradce to totiz bylo velmi neprijemne a mela z neho i strach. Dalsi vec je ta, ze ten kamarad ma nekolik tydnu pritelkyni. Vzhledem k tomu, ze on sam jakekoli formy nevery silne odsuzuje, neni jeho chovani v poradku ani vuci ni…
Jsem v soku z toho, co mi kamaradka rekla. Na me totiz pusobil vzdy normalne, mam ho rada. Tvrzeni kamaradky zaroven povazuji za duveryhodne - muze prehanet se strachem z nej, kazdopadne jeho chovani, ktere popsala, neni normalni.
Co byste delaly na mem miste?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3530
2.1.20 23:10

Záleží jak moc velký jste kamarádi… Říct ať ji nechá být nebo nedělat nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10740
2.1.20 23:18

Dostaň ho k psychologovi. Někde mu hráblo a potřebuje pomoc, dřív než se to vyhrotí.

A rozhodně potřebuješ chránit kamarádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
2.1.20 23:21

@Leviatan On nyni nic nedela, protoze je blokovan. Ale mozna si najde jiny zpusob. Ja nevim, jestli je tak socialne de-bilni, nebo proc to dela. Aby ho ted treba nenapadlo zeptat se nekoho z jejich pratel na jeji nove cislo nebo treba jit primo za ni a ptat se, proc zmizela z facebooku. Mozna, ze kdyz bude konfrontovan nevhodnosti sveho chovani, tak to pochopi a stahne se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
2.1.20 23:22
@Ou píše:
A rozhodně potřebuješ chránit kamarádku.

Jak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10740
2.1.20 23:27
@Leni_2019 píše:
Jak?

Neříkat mu o ní nic, nepředávat vztahy a když se na ní zeptá, tak jasně říct, že o něj máš strach, protože se mu to vymklo z ruky, protože ona to co on předvádí vnímá jako obtěžování.

Jinak s ním mluvit, ptát se ho a ulehčit mu uvidět že je docela v háji a potřebuje pomoci a že to není slabost, ale odvaha říct si o pomoc.

Je potřeba jasně oddělovat konkrétní chování, kde prostě někam ulítl a jeho jako člověka - a snažit se nabízet cesty, jak se vrátit k tomu, aby fungoval normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1157
2.1.20 23:31

@Leni_2019 možná bych mu domluvila aby ji nechal být, že nemá zájem a mít nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1459
3.1.20 00:36

@35ja to asi nedelej, mohla bys ho proti ni postvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1157
3.1.20 00:40

@KimL myslíš že by ho to naštvalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1459
3.1.20 00:48

Neznam toho typka, ale klidne se to stat muze. Spis nejlepe kamaradku nezminovat moc. Tu jeho patologii mu rict spis, ze sis sama vsimla tech lajku a tak. Nevim, nikdy jsem v takove situaci nebyla, jen o nich slysela. A nechces v nem vyvolat treba myslenku, ze kdyz teda nechce jeho, tak nebude mit zadneho a podobne.
Ale rikam, neznam ho, klidne se mu jen muze libit a hodne se nudi, tak lajkuje kde co a furt.
:nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
3.1.20 09:19
@KimL píše:
Tu jeho patologii mu rict spis, ze sis sama vsimla tech lajku a tak.

Vzhledem k tomu, ze ona miva bezne desitky az stovky lajku, by zminka o tom, ze on ji vsechno lajkuje vypadala spis tak, ze ho prehnane kontroluji ja. Verim, ze nebyt excesivnich pokusu ji kontaktovat, potom by si jeho lajku nevsimla ani ona sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
3.1.20 21:01

Od kamarada jsem se dnes dozvedela, ze s pritelkyni uvazuji o rozchodu - ona zije v jine zemi a nechce se kvuli nemu stehovat. Jinak nic noveho - o jeho nevhodnem chovani vuci me kamaradce jsem mu zatim nic nerekla a nevim, jak na to. On sam o ni take nic nerikal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama