Kamarádčina dcera nezvládá 1. třídu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maskovak
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 1 inzerát 28.11.17 17:38
Kamarádčina dcera nezvládá 1.třídu

Ahoj, už mám velké děti, tak už to nějak nesleduji, chci se zeptat:dcera kamarádky moc nezvládá 1.třídu, učitelka říkala, že asi měla ještě zůstat ve školce. Jak se tyto případy řeší, když děcko už začalo škol. docházku? Jaké jsou možnosti? Jen mě to zajímá. Děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33285 příspěvků 28.11.17 17:43

@maskovak přes pedagogicko-psychologickou poradnu vyřešit dodatečný odklad školní docházky a nejlépe hledat přípravnou třídu na zš

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 28.11.17 17:46

@maskovak záleží jak zvládá. jestli chováním a nebo učivem. U nás bylo učivo, a teda i když nejsem běhací po různých papírech, tak sama učitelka řekla, že máme zajít, aby se zbytečně netrápil, že se ji něco nezdá..
Kluk měl nedovyvinuté sluchové vnímání- třeba skládání, pes, les, zaměnil, prostě to skládal jinak a hned měl špatnou známku a nebo most, kost, atd.
Nebudu rozepisovat co, ale měl zvlášt učební plán- jen to, že místo diktovaného mu to učitelka dávala natisklé, co po něm chce, a prostě nějaké…
V první třídě mu vycházela 3 z češtiny, což je docela průser na první třídu, no a upravilo se to učili jsme se podle psycholožky i čtení až do 3 třídy tak čtem- jeden řádek máma, jeden on. atd..už konečně začal vnímat co čte- což nevnímal, četl a nevěděl co..
Docela jsem se bála co dál, ale nakonec ve druhé třídě měl 2 dvojky a teď ve 3 mu hrozí jen jedna 2 z češtiny jinak samé..

Příspěvek upraven 28.11.17 v 17:47

Temaho
Kelišová 5230 příspěvků 28.11.17 17:47

Přesně tak, musí navštívit PPP. Je možné vrátit se do školky a děje se to. Ale pro dítě je to dost stresová záležitost, takže pořádně prověřit jestli je to opravdu nutné.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18785 příspěvků 28.11.17 17:54

@Temaho Stresová záležitost je to v případě, že dítě školu zvládá částečně - pokud ji opravdu nezvládá, je to pro dítě vysvobození. Ono kolikrát stačí se ho zeptat.

smajlik345
Kecalka 490 příspěvků 28.11.17 17:57

Když jsem byla v první třídě já což je x let :lol: :lol: tak spolužaka poslali zpět do školky. Ale on na učení nebyl neustále si nosil do školy autíčka a hrál si pod lavici…takže začal znova o rok pozdějí

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2348 příspěvků 28.11.17 18:25

@maskovak vím od ucitelky ZŠ v první třídě…nejdříve projde pedagogicko-psychologickou poradnou a pokud psycholog doporučí, dítě se vrací do tkz. nulteho ročníku, přípravný ročník

sloninka
Ukecaná baba ;) 2054 příspěvků 28.11.17 18:27

Ovšem problém může být čas. Vrátit dítě do přípravky nebo do školky lze pouze do konce ledna. A termíny na vyšetření v poradně jsou dlouhé.
To učitelka neřešila dřív, že by doporučovala dodatečný odklad?

jessikka
Extra třída :D 10828 příspěvků 28.11.17 18:42
@smajlik345 píše:
Když jsem byla v první třídě já což je x let :lol: :lol: tak spolužaka poslali zpět do školky. Ale on na učení nebyl neustále si nosil do školy autíčka a hrál si pod lavici…takže začal znova o rok pozdějí

tohle dělal jeden můj spolužákještě v devítce :mrgreen:

iziwolvie
Kecalka 395 příspěvků 28.11.17 19:39

Teď už je docela pozdě, na co ta učitelka čeká? :? Moje neteř chodí do první třídy a taky tam měli kluka, který to nezvládal. Do školky se vrátil už někdy v říjnu.

Hadumi
Extra třída :D 13569 příspěvků 28.11.17 19:49

U dcery ve třídě min. týden proběhla návštěva pracovnic PPP a dělaly s dětmi „hry“, aby poznaly, jestli tam není některé dítě, které by mělo patřit do mš. Pokud by bylo, tak by ho tam „vrátily“.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1984 příspěvků 28.11.17 19:52

Vrátit se do školky jde až do konce ledna. Rodiče musí zažádat o dodatečný odklad a nemusí mít ani vyšetření z PPP. Řešila jsem před rokem, kdy si rodiče nevyřídili odklad a holčička měla nastoupit, i když to pro ni vůbec nebylo vhodné. Ať zajde kamarádka za třídní, promluví si s ní, jak to vidí a nechá si říct, jak to sepsat. Je to podle nějakého paragrafu a narozdíl od řádného odkladu nemusí být vyšetření.

sloninka
Ukecaná baba ;) 2054 příspěvků 28.11.17 20:00
@Sashie píše:
Vrátit se do školky jde až do konce ledna. Rodiče musí zažádat o dodatečný odklad a nemusí mít ani vyšetření z PPP. Řešila jsem před rokem, kdy si rodiče nevyřídili odklad a holčička měla nastoupit, i když to pro ni vůbec nebylo vhodné. Ať zajde kamarádka za třídní, promluví si s ní, jak to vidí a nechá si říct, jak to sepsat. Je to podle nějakého paragrafu a narozdíl od řádného odkladu nemusí být vyšetření.

Jedná se o dodatečný odklad. A odklad vždy musí doporučit poradna. Tudíž i v tomto případě. I my jsme loni vraceli klučinu do přípravky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 20:04
@Janasas píše:

V první třídě mu vycházela 3 z češtiny, což je docela průser na první třídu, no a upravilo se to učili jsme se podle psycholožky i čtení až do 3 třídy tak čtem- jeden řádek máma, jeden on. atd..už konečně začal vnímat co čte- což nevnímal, četl a nevěděl co..
Docela jsem se bála co dál, ale nakonec ve druhé třídě měl 2 dvojky a teď ve 3 mu hrozí jen jedna 2 z češtiny jinak samé..

Příspěvek upraven 28.11.17 v 17:47

zas taky průser to není já měla 2 v prvním pololetí v druhém 3 z čj ( to v 1 třídě ) dle ppp jsem dys co se češtiny týká :-D ale aj tak jsem odmaturovala na pohodu. A přitom dle poradny nadprůměr v iq a v ostatních předmětech jen ta čeština pokulhávala tak hold mi šla místo čj matika :lol:

Sashie
Ukecaná baba ;) 1984 příspěvků 28.11.17 20:05

@sloninka Tak v tom případě nevím, jak se ta holčina mohla octnout zpátky v mateřské školce, protože žádné doporučení neměla, rodiče pouze sepsali žádost. Hádat bych se nechtěla, ale ředitel řekl, co jim mám sepsat (sami by to nedali) a podepsat. A určitě žádné doporučení nedali.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >