Kamaradek děti, bojí se psu

Anonymní
11.5.20 21:42

Kamaradek děti, bojí se psu

Holky, hezký večer :kytka: mám takový dotaz, chtěla bych od Vas radu. Předem chci říct, že mám 3 deti, ani jedno se psů nebojí. Vyrůstají se psem od mimin. Chovám velké plemeno. Vhodné k dětem, socializovane, přátelské. Problém je, že děti od kamaradek se psů boji. Všech, ať už je 5kg či 50kg.Boji se ale tak, že chytnou amok a brečí, dokud pes nezmizne. Navštěvují mě několikrát týdně a pokaždé jsem nucena fenu dát mimo dosah dětí. Snažila jsem se kamarádkám vysvětlit, že by bylo dobré děti seznámit se psem a skamaradit je, ale nechtějí. A nejde jen o našeho osa, ale o všechny které potkají. Jediná bydlím v domě se zahradou a tak většina „akci“ je u nás. Vadí mi, že můj pes, naprosto vyrovnaný a zvyklí na děti, musí být v tomto konkrétním čase zavřený. Jsem přesvědčena o tom, že by dětem kontakt jen prospěl. Máte také tak vystrašený děti? Jak jim dopomoci k tomu, aby se nebáli? Ustupují už skoro rok, ale posledních pár dní si říkám, že po sa prostě na zahradě nechám a samozřejmě budu hlídat reakce, jak psa, tak dítěte. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11068
11.5.20 21:47

No, moje děti se psem nevyrůstají a když jsme teď po několika měsících navštívili dědu, který má doma splašeného yorka a obřího berňáka, dostaly obě takový záchvat, jaký jsem snad ještě nezažila. Malá(10m) od té doby brečí i když psa vidí v televizi. Takže maminky chápu. Navíc jsem toho názoru, že pes může být na děti zvyklý, ale žádnou jistotu mi to nedává. Děti jsou nevyzpytatelné a nikdy nevíš, co mu provedou a jak se bude bránit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13317
11.5.20 21:48

Tak je nezvi. Ja se tez psu bojim a vztah si k nim najit nechci. Nepejskarum proste nevysvetlis, ze zrovna ten tvuj je v pohode :nevim: bohuzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8470
11.5.20 21:49

Máme taky strašpytla, jednou na ní jeden debilní „on nic neudělá“, když si ho chtěla po dohodě s majitelem pohladit, vystartoval a od té doby se pes obchází véééélikánským obloukem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13317
11.5.20 21:50

Viz prispevek vyse, je to porad jen pes, ktery muze udelat cokoliv. Pro tebe je to sci-fi, ale pro ne riziko. Budes to muset respektovat a nezvat je. Nebo psa zavirat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2743
11.5.20 21:52

Ahoj, obe me deti se boji psu. Psa nemame. Kdyz prijdeme na navstevu, kde maji psa tak po nikom nechci, aby ho zaviral. Vsude maji hodne psy zvykle na deti. Pohladime, podrbeme. Chvilku deti breci nebo knuci a pak si zvyknou. Kdyz jdeme nekam casteji, tak si to deti pamatuji a uz u toho konkretniho psa nervou. Ale ja jsem trochu drson, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34462
11.5.20 21:52
@Anonymní píše:
Holky, hezký večer :kytka: mám takový dotaz, chtěla bych od Vas radu. Předem chci říct, že mám 3 deti, ani jedno se psů nebojí. Vyrůstají se psem od mimin. Chovám velké plemeno. Vhodné k dětem, socializovane, přátelské. Problém je, že děti od kamaradek se psů boji. Všech, ať už je 5kg či 50kg.Boji se ale tak, že chytnou amok a brečí, dokud pes nezmizne. Navštěvují mě několikrát týdně a pokaždé jsem nucena fenu dát mimo dosah dětí. Snažila jsem se kamarádkám vysvětlit, že by bylo dobré děti seznámit se psem a skamaradit je, ale nechtějí. A nejde jen o našeho osa, ale o všechny které potkají. Jediná bydlím v domě se zahradou a tak většina „akci“ je u nás. Vadí mi, že můj pes, naprosto vyrovnaný a zvyklí na děti, musí být v tomto konkrétním čase zavřený. Jsem přesvědčena o tom, že by dětem kontakt jen prospěl. Máte také tak vystrašený děti? Jak jim dopomoci k tomu, aby se nebáli? Ustupují už skoro rok, ale posledních pár dní si říkám, že po sa prostě na zahradě nechám a samozřejmě budu hlídat reakce, jak psa, tak dítěte. :nevim:

Ano mám. Psů se bojí. Když ho pes chce očichat, uhýbá. Vysvětluju, psa hladím, pokud majitel svolí. Ukazuju, že pes se chce kamarádit. Nenutím ho mít psy rád. Já se ke každému psu družila jako dítě. A sama mít psa v bytě nechci. Kdybych psa měla, respektovala bych přání návštěv. Nebo bych lidi, které psy nemusí, prostě nezvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4207
11.5.20 21:53

Taky se nedivím, že nechtějí nic riskovat, já sama se psu bojim, nemám je řada, když mi bylo asi 8-10, tak jsem šla u nás po vesnici s kolem q naprosto bezdůvodně na mě zaútočil jezevčík nebo co to bylo a kousl mě do nohy, aniž bych mu dala sebemenší důvod, takže psům prostě nevěřím a moje dcera se jich taky bojí, když začnou štěkat za plotem, tak už se mi taky několikrát rozbrečela..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24327
11.5.20 21:54

Sestřenice se taky hrozně bála, stačilo aby na ni jeden v dětství vyjel, a mela trauma do konce života. My měli dogu a ona k nám vubec nechtela chodit. Hele je to fobie, to je jako kdybys arachnofobikovi strkala pod nos tarantule.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Katastrofaobecna
11.5.20 21:54

Upřímně? Ty a pes tam jste doma, nechala bych to na tom, že buď je konečně socializují se psem, nebo k vám holt chodit nebudou. Nikdo neříká že psa nebudeš hlídat, ani ty, takže fakt nevidím nic špatného na to nechat psa tam kde je zvyklý.

• Citovat
  • Nahlásit
82
11.5.20 21:55

Já mám zas opačný problém, děcka co k nám chodí našemu psovi nedají ani vteřinu pokoj a to i v případě, že si zaleze ke mě pod nohy, prostě za ním furt běhají a skáčou a neustále ho chytají ikdyz se chce schovat a mě to prostě vadí. Protože jak je psáno výše, ikdyz našeho psa zbožňuju jak nejvíc mužů a vím, že je vychovaný, poslušný, nikdy nevím zda ho dítě nepraští, nekopne,…a pak stačí aby se pes ohnal a už z toho bude oheň na střeše, což opravdu nemám zapotřebí :? V těchto případech je tedy pes vždy pořádně vybehany, vyhraný, vymazleny a zůstává zavřený. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 21:57

Díky vzhledem k tomu, že jde o cca 8 děti v rozmezí 2-13let, tak mi přišlo velmi zvláštní, takový paničky strach, aniž by tomu něco předcházelo.. Kousnutí apod. Ano mě 3 deti se zvířat nebojí, žádných. Naopak, vyhledávají je. Chápu strach jiných děti, ale nechápu, že si psa ani po roce nepihladi. A ano respektuji již rok a psa zavírám. Jen mi to přijde už divné, že má dítě takový strach ze psů, že málem omdli… A ještě divné jsi mi přijde, že ho v tom matky podporují (hnusný pes, nechoď k němu, pokoušel tě).

• Citovat
  • Nahlásit
24327
11.5.20 21:57

Jo este dodam, kamaradla ma velkeho psa, zvykleho na děti, ale jen ty jeji. On je braní a když prijdou moje deti si hrát a treba se ze srandy postuchuji, tak jejich pes to vyhodnotí jako ubližování tem jeho dětem a je schopný na naše děti zaútočit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 21:59
@Katastrofaobecna píše:
Upřímně? Ty a pes tam jste doma, nechala bych to na tom, že buď je konečně socializují se psem, nebo k vám holt chodit nebudou. Nikdo neříká že psa nebudeš hlídat, ani ty, takže fakt nevidím nic špatného na to nechat psa tam kde je zvyklý.

Jako já jsem samozřejmě i opatrná, nedám za psa ruku do ohně, může skočit, hrou skrabnout… Naprosto běžné věci, na které jsou mé děti zvyklé. Cizí ne. Ale nechápu ten přístup rodičů, že nechtějí své děti alespoň maličko na zvířata zvyknout… Jakékoliv. Máme slepice, kočku, bojí se i těch :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2043
11.5.20 22:00

Já se psů bojím, moje starší dítě taky, mladší ne.

Jsem ráda, že se to starší bojí, a oběma vtloukam do hlavy - „Na cizí psy se nesahá, nevsimej si ho a jdi pryč.“

Ta starší se tím řídí, ten mladší je na psa („On nic nedělá, on je na děti zvyklý!“) občas zvědavý, ale já ho se nějak seznamovat nenechám. Pořád je to zvíře, nemůžeš vědět, co se stane, a co si na kom potom vezmu?

V tvém případě naprosto chápu, že nechceš psa několikrát týdně na několik hodin zavírat, ale na místě těch kamarádek bych volně probíhajícího psa mezi dětma nezvládla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat