Reklama

Kamarádi na vysoké škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 16:36
Kamarádi na vysoké školě

Zdravím, právě jsem nastoupila na vysokou školu ve svém městě a nemám na ni žádné kamarády ani známé, mám kamarády a přítele, ale ti chodí na jiné školy. Jsem z toho celkově dost ve stresu, z nového prostředí a učení. Neumím si představit, že tam strávím tři a více let. V průběhu roku máme mít i různé prezentace přede všemi a já jako introvert z toho mám stres už teď. Cítím se na škole velmi osamělá a mám chuť z ní odejít už teď a to začala tento týden. Mám pocit, že se tam nacházím ve velmi konkurenčním prostředí, na střední škole jsme měli skvělý kolektiv, takže nejsem zvyklá být takhle někde sama mezi cizími lidmi.
Budu ráda za jakékoliv rady.

Reklama

Reakce:

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 20.09.18 16:57

Spřátelit se s ostatními. Jestli je to pro tebe taky náročný, tak začít pomalu. Nejdřív s nimi prohodit pár slov. Zanadavat si na nějaký předmět… Nebo klidně na to, že máte prezentovat a že to nemáš ráda… Určitě tam natrefíš na někoho, kdo taky nerad prezentuje před lidmi… Pokecejte o počasí, čemkoliv,…
Domluvte si nějaký slučák. Zajděte do hospody nebo klidně někam jeďte. Nemusíš to jako introvert organizovat, můžeš to jen nadhodit… :palec:

Uživatel je onlineKelsey
Hvězda diskuse 44430 příspěvků 20.09.18 16:58

Vsak se seznamite. Obvykle se moc lidi v rocniku nezna, ale casem se seznami.
My delame skolu dalkove, taky jsme se vubec neznali.
Casem se utvori skupiny, ktere maji k sobe bliz. Taky mame skupinky, kdyz je zkouskove, tak tahneme za jeden provaz vsichni (kdo ma materialy atd., tak poskytne ostatnim). Kontaktujeme se, radime se bud pres fb stranku, sz nebo email.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 20.09.18 17:04

Vždyť je škola sotva tři týdny ne? Taky sem nikoho neznala, se seznámíte časem. Nakonec mám z vejsky dvě super kamarádky a scházíme se i teď, s dětma.

Uživatel je onlinedebra.morgan
Závislačka 3506 příspěvků 20.09.18 17:08
@Netopýr1 píše:
Vždyť je škola sotva tři týdny ne? Taky sem nikoho neznala, se seznámíte časem. Nakonec mám z vejsky dvě super kamarádky a scházíme se i teď, s dětma.

prosimtě, první týden ;)

Tichošlápek
Extra třída :D 10031 příspěvků 20.09.18 17:11

Ono vás pak část odpadne, budete se lepe znát. Ale je to vs, ne střední - ruzne přednášky s různými lidmi, jiné rozvrhy :nevim: občas pivko s někým po cvikach, ale nějak extra jsme se nedruzili. A to nás ke statnicim dolezlo jen asi 10.

Závislačka 3506 příspěvků 20.09.18 17:16

zalezi, jak to mas, nas bylo malo, meli jsme vse spolu, byli jsem jak trida v podstate celou dobu studia, nekdo má zas vždy jeden semestr s urcitymi lidmi a pak se jim to zas promicha :nevim: ale t lidi vetsinou potkas, spratelite se…po zime uz vas cast nedojde :lol: vydrz no si to sedne…my uz ted, na konci 1. tydnu mame zadany dva projekty, ktere se maji delat ve skupinach :roll:

Tarinka
Echt Kelišová 8203 příspěvků 20.09.18 17:17

Pozvi po skole spoluzakydo hospody :) my meli na vejse tu nejlepsi partu, ale je fakt, ze jsme se skamaradili az po prvnim semestru, zkouskove sblizuje ;)

kacz
Kelišová 6046 příspěvků 20.09.18 17:22

Ono to k tomu patří, člověk s vysokou školou by se měl postupně naučit tyhle věci zvládat - stres, práci pod tlakem, neustálý kontakt a spolupráce s lidmi, které neznám. To je vlastně to nejdůležitější, co ti ta škola dá.

Uživatel je onlineKelsey
Hvězda diskuse 44430 příspěvků 20.09.18 17:24
@debra.morgan píše:
prosimtě, první týden ;)

My teprve o vikendu zaciname po letnim volnu.

Závislačka 3506 příspěvků 20.09.18 17:31
@Kelsey píše:
My teprve o vikendu zaciname po letnim volnu.

ja uz mam tyden za sebou, uz jen 12 :-D :jazyk:

Detsa
Extra třída :D 10644 příspěvků 20.09.18 17:35
@Anonymní píše:
Zdravím, právě jsem nastoupila na vysokou školu ve svém městě a nemám na ni žádné kamarády ani známé, mám kamarády a přítele, ale ti chodí na jiné školy. Jsem z toho celkově dost ve stresu, z nového prostředí a učení. Neumím si představit, že tam strávím tři a více let. V průběhu roku máme mít i různé prezentace přede všemi a já jako introvert z toho mám stres už teď. Cítím se na škole velmi osamělá a mám chuť z ní odejít už teď a to začala tento týden. Mám pocit, že se tam nacházím ve velmi konkurenčním prostředí, na střední škole jsme měli skvělý kolektiv, takže nejsem zvyklá být takhle někde sama mezi cizími lidmi.
Budu ráda za jakékoliv rady.

Měla by ses naučit tydle věci nějak zvládat. Takových situací v životě bude zřejmě daleko víc. Neboj se, brzo si tam kamarády najdeš :kytka:. Tedy pokud nedopadneš jak já. Já se bavil s lidma, kteří ukončili postupně pak studium, takže jsem nakonec byl sám :mrgreen:.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >