Kamarádi syna nesmí ven, a synovi je to líto.

Anonymní
10.3.21 09:50

Kamarádi syna nesmí ven, a synovi je to líto.

Krásné dopoledne. Říkám si, jestli tu najdu někoho, kdo to má podobně.
Mám hodně společenské dítě, má dva top kamarády. Ti mu už velmi chybí. V sobotu má narozeniny. Je přirozené, že je chtěl pozvat. Oni mu účast odřekli, včera šel spát s pláčem, že už nemá kamarády. Je mu to moc líto. Plakal kvůli tomu do půl jedné. Nešlo mi ho adekvátně uklidnit. Slíbila jsem mu, že bude mít skvělou oslavu i tak. V rámci širší rodiny, která je naštěstí v Praze. Bude mít dárky, dorta, balónky a všechno. A stejně i dneska tvrdí, že žádný narozeniny slavit nechce. :,(
Přes den chodíme ven, tam poznal vždy nějaké děti. Vždy si s někým hraje, po každé s někým jinym. Ty místa střídáme. Takže by mu tak moc kamarádi chybět neměli. I tak mu chybí.
Navíc toto u něj neznám. Je citlivější, ale za chvilku o tom neví. Tohle ho bere na něj neobvykle dlouho. Dneska přepl z lítosti do nenávisti a řekl, že ty rodiče kamaradu nenávidí, stejně tak jako ty kamarády.
Mám zkusit se spojit s jejich mámami? Zkusit je sama nějak přemluvit? V rámci práce se manžel teď každý týden testuje, tak předpokládám, že negativní jsme všichni.
Vkládám radši anonym, potrebuju to ze sebe dostat, ale taky očekávám negativní reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14980
10.3.21 09:53

Trosku bys mela sveho syna v jeho projevech detske „nenavisti“ krotit. Kolik ma let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 09:54

@cecetka V sobotu 8.

• Citovat
  • Nahlásit
19725
10.3.21 09:54

Rodiče bych nekontaktoval, nevíš, co řeší či neřeší za problémy. Synovi pomoz přijmout jeho trápení z dočasně ztráty kamarádů a pokuste se najít něco, co je mu v této době nějak nahradí. Asi to budete muset být vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9003
10.3.21 09:55

A kolik mu je? Snazila bych se mu vysvětlit, že za to ti kamarádi ani rodiče nemůžou prostě je zákaz. Moje dcera to chápe a to jsou ji 4 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2137
10.3.21 09:56

Je to blbá doba. Dcera měla teď v sobotu taky oslavu jen s námi a prarodiči. Žádné kamošky se nekonaly i když se na to taky těšila. Ale teda chápe to a nikoho kvůli tomu nenávidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31727
@Anonymní píše:
Krásné dopoledne. Říkám si, jestli tu najdu někoho, kdo to má podobně.
Mám hodně společenské dítě, má dva top kamarády. Ti mu už velmi chybí. V sobotu má narozeniny. Je přirozené, že je chtěl pozvat. Oni mu účast odřekli, včera šel spát s pláčem, že už nemá kamarády. Je mu to moc líto. Plakal kvůli tomu do půl jedné. Nešlo mi ho adekvátně uklidnit. Slíbila jsem mu, že bude mít skvělou oslavu i tak. V rámci širší rodiny, která je naštěstí v Praze. Bude mít dárky, dorta, balónky a všechno. A stejně i dneska tvrdí, že žádný narozeniny slavit nechce. :,(
Přes den chodíme ven, tam poznal vždy nějaké děti. Vždy si s někým hraje, po každé s někým jinym. Ty místa střídáme. Takže by mu tak moc kamarádi chybět neměli. I tak mu chybí.
Navíc toto u něj neznám. Je citlivější, ale za chvilku o tom neví. Tohle ho bere na něj neobvykle dlouho. Dneska přepl z lítosti do nenávisti a řekl, že ty rodiče kamaradu nenávidí, stejně tak jako ty kamarády.
Mám zkusit se spojit s jejich mámami? Zkusit je sama nějak přemluvit? V rámci práce se manžel teď každý týden testuje, tak předpokládám, že negativní jsme všichni.
Vkládám radši anonym, potrebuju to ze sebe dostat, ale taky očekávám negativní reakce.

Nemame se slejzat, nejsou rodina, životně důležité to není. Vysvětlila bych mu, že teď to prostě nejde a že se sejdete v době, kdy to půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14980
@Anonymní píše:
@cecetka V sobotu 8.

Najit mu jiny program, zamestnat ho v domacnosti. S kamarady kazdy den chvilku pres net. At o sobe vedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 09:57

@Cuddy Mám HO. Dopoledne musim pracovat. Odpoledne, jsme každý den venku. Snažím se mu hledat program. Není na to být sám nebo jen semnou. On potřebuje kolektiv.

• Citovat
  • Nahlásit
8436
10.3.21 09:58

Ti rodiče jenom dodržují, co se dodržovat má momentálně. Třeba i mají karanténu nebo někoho v okolí pozitivního a preventivně nechcou někam chodit. Tohle synovi vysvetlete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 10:00

@cecetka
Já jsem vždy byla dost proti vysedávání u PC. Měl vždy 4× týdně hokej, o víkendu jsme dělali nějaký aktivity. Na domácí aktivity ho moc neužije, je to docela problém. Ani na ty videohovory. Ty ho bavily tak vloni. Přemyslela jsem, jestli mu nepořídit psa. Což je docela velké rozhodnutí. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
10.3.21 10:03

Navrhla bych synovi, že s kamarády bude mít narozeninovou oslavu později, až to bude možné, a ujistila ho, že kamarádství mezitím nezmizí.
myslím, že vysvětlit důvody nestačí, že je potřeba nabídnout dostatečně dobrou alternativu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69338
10.3.21 10:03

Kolik je synovi? nejde udělat oslavu přes Teamsy s nějaký programem? Prostě je na oslavy blbá doba, kamarádům se nejde divit a možná bylo vhodné na tuto možnost syna předem připravit, respektive to rovnou zavrhnout. Ted bych to oslavila distančně, pokud na to děti věkově jsou. PLus naplánovala náhradní oslavu va květen venku s nějakou bojovkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 10:04

@Cenarius To jsem mu říkala. Tohle je tedy dost naše chyba. My jsme od začátku proti tomu zaujali svůj postoj. Samozřejmě, že to i slyšel i vnímal. Je teď těžké cokoliv vysvětlovat. Hlavně, když to tak necítíme. Teď nechápe, že ostatní to mohou vnímat jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
76743
10.3.21 10:04
@Anonymní píše:
@Cuddy Mám HO. Dopoledne musim pracovat. Odpoledne, jsme každý den venku. Snažím se mu hledat program. Není na to být sám nebo jen semnou. On potřebuje kolektiv.

A ostatní nejspíš kvůli tomu nepotřebují ulovit Covida…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat