Kamarádi zrušili dovolenou

Anonymní
24.6.21 09:58

Kamarádi zrušili dovolenou

Zdravím, jdu si k vám pro radu… Máme s přáteli zajednanou dovolenou, velký apartmán u Lipna. Máme jet v srpnu a kamarádka (nyní už bývalá) nám oznámila, že s námi nepojedou. Na mě i manžela se kvůli něčemu naštvala a prý s námi nemohou být. Dobře, to vše beru. Na apartmanu je majitelce zaplacena záloha, kterou jsme při objednání (objednával můj muž) zaplatili napůl. Doplatek se platí na místě při prijezdu. My nemáme důvod tam nejet, je to rozhodnutí jejich, že nejedou, ale vůbec se nemají k tomu, aby polovinu na doplatek dali. Řekli, že ty peníze za zálohu samozřejmě zpět nechtějí, ale co ten doplatek. To to máme jako platit za ně a mít o to dražší dovolenou? Nějak mi to hlava nebere a nevím, co s tim :think: co byste dělali?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2586
24.6.21 10:01

Vzala bych někoho jiného, jinou kamarádku, rodiče jednoho z vás, jinak bych to zaplatila, kdybych to nechtěla stornovat celé. Zase - proč by vám měli priplacet na dovcu, když nejedou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9221
24.6.21 10:02

A co najít někoho jiného s kým tam pojedete? A ještě to budete mít levnější o tu zálohu co vám nechali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
24.6.21 10:03
@Anonymní píše:
Zdravím, jdu si k vám pro radu… Máme s přáteli zajednanou dovolenou, velký apartmán u Lipna. Máme jet v srpnu a kamarádka (nyní už bývalá) nám oznámila, že s námi nepojedou. Na mě i manžela se kvůli něčemu naštvala a prý s námi nemohou být. Dobře, to vše beru. Na apartmanu je majitelce zaplacena záloha, kterou jsme při objednání (objednával můj muž) zaplatili napůl. Doplatek se platí na místě při prijezdu. My nemáme důvod tam nejet, je to rozhodnutí jejich, že nejedou, ale vůbec se nemají k tomu, aby polovinu na doplatek dali. Řekli, že ty peníze za zálohu samozřejmě zpět nechtějí, ale co ten doplatek. To to máme jako platit za ně a mít o to dražší dovolenou? Nějak mi to hlava nebere a nevím, co s tim :think: co byste dělali?

Tak předně bych se snažila vyřešit problém mezi vámi, máte na to docela dost času. Co jste jim probůh provedli, že se takhle šprajcli? 8o
Nicméně pokud nemáte možnost vzít někoho jiného (jiné přátele, rodinu?), tak se domluvte s majitelkou, kolik budete platit v případě, že pojedete jen dva. Vždycky to můžete zrušit celé a tím tedy propadne záloha, ale nebudete muset doplácet případný rozdíl v počtu osob na apartmánu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1007
24.6.21 10:04

Taky bych nic neplatila, kdybych nejela. Vezměte někoho jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
24.6.21 10:04

Vemte nekoho jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
24.6.21 10:05

No tak, kdyz bych jikam nejela, tak bych taky zadnou dalsi castku neplatila, to je celkem logicky. To, ze se tohle nedela, rusit to takhle, je druha vec. Na druhou stranu, jestli jste se nepohodli, tak pro vas snad lip ne? Nezkazi se si dovcu vzajemne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7572
24.6.21 10:05
@Anonymní píše:

Tak to zrušte úplně, dokud je ještě čas a nebudou tam třeba ještě další poplatky. Jinak nechápu, proč by vám měli dávat polovinu něčeho co nevyužijí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9847
24.6.21 10:07

Já bych taky nic neplatila, pokud bych nejela. Jak tě taková blbost napadla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2956
24.6.21 10:12

Tak si najdete k sobe nekoho jinyho prece. Nechapu proc by Vam neco meli platit, kdyz nejedou.
Zavolejte na ubytovani, jestli maji v tom terminu apartman akorat pro Vas a jeslti by to slo zmenit. Nebo uplne zrusit. Res to s tim ubytováním a ne tady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18105
24.6.21 10:16

Taky bych ti nic neplatila, proc bych měla, kdyz nepojedu? To je na hlavu. Najděte si náhradu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20944
24.6.21 10:16

:mrgreen: to jako že vám mají zaplatit půlku dovolený?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22603
24.6.21 10:18

Taky bych to neplatila, proč by to měli platit, když nejedou? Vemte někoho jiného, nebo to stornuj a zaplaťte si levnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 10:18

Dobře, já to beru, ale oni si objednali nějaký produkt a proč, když oni se rozhodli nejet, to za ně máme platit my. Měli jsme mít dovolenou za xx peněz a nyní kvůli jejich rozhodnutí to máme mít o kupu dražší. My neřekli, ať nejezdí, to oni se rozhodli a my na to teď máme dojet? Zrušit to už nejde, ani nechceme, nic takového bychom už nesehnali a vzít nemáme koho.

• Citovat
  • Nahlásit
8653
24.6.21 10:19

Nebudu řešit, proč se na vás naštvala, ale dokážu si představit situaci, kdy se třeva dozvím, že nás např. známý pomlouvají a nebo jsou tam nějaké rozpeře kvůli dětem, kvůli něčemujinému a taky bych neměla zájet pak jet s někým na dovolenoua mít s ním ubytování..
Ono toto je vždy risk,.nám takto nejela sestřenice kluk se necítíl dobře, tak prostě risk. no.. peníze jsme po nich nechtěli.. Asi bych se zeptala třeba tchýně a tcháns nebo mámy, nebo sourozenců

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat