Kamarádka a zhoršení našeho vztahu

Anonymní
27.12.19 09:30

Kamarádka a zhoršení našeho vztahu

Ahoj,

mám kamarádku, známe se už 16 let. Na gymplu jí šikanovali, kvůli váze, já jsem byla jedna z mála, co se jí zastávala a držela s ní, měly jsme opravdu krásné přátelství a vše bylo fajn… po maturitě šla do Prahy studovat Vš, já zustala ve svém rodném městě a studovala 2 roky na Vš, jenže mě ten obor nešel a nebavil (zdravotnictví) a tak jsem se sestěhovala s přítelem a začala pracovat (na hodně dobré pozici, kam mě vzali jen díky jazykovým dovednostem). Hodně jsem se vypracovala, přítel jako IT, po kterých je stále velká poptávka bez problémů zabezpečí celou domácnost, máme se jednodušše fakt pohodově. S kamarádkou jsem udržovala a udržuji kontakt, ale přijde mi, že semnou soupeří. Ona tedy vystudovala Ing. na soukromé škole (k tomuto tématu - vystudovala hotelnictví a kuchařinu a je Ing., já si jako Ing. představuji spíš svého chlapa, který má fakultu aplikovaných věd, nebo strojaře.. ale ok.. :-D). Jenže pak to začalo, začala mi tvrdit, že lidi bez VŠ jsou něco méně, že prostě ona je paní inženýrka a furt mi to házela na hlavu, napřed mi to bylo uplně jedno, ale jako už je toho celkem moc. Hodně často má potřebu říkat, kolik desítek tisíc utratila za novou kabelku (bydlí stále u rodičů, hodně jí asi dotují, nevim, do toho mi nic není), kolik za tohle a tamto s takovým podtonem, jakože já na to nemám. :roll:
Nemám ráda tohle porovnávání, když jsem ji pozvala na svatbu a řekla, že se pak začneme snažit o prcka, její reakce byla negativní „a jsi si jistá, že to chceš? už?“ Je mi 27. :-D Máme dostavený dům a nějakou praxi v práci. Nevim no…Chtěla bych to přátelství zachránit, nevadí mi její životní styl, jsme rozdílné… ale i přesto bych byla ráda, kdyby mezi námi zůstalo hezké pouto, jenže mám pocit, že se snažím sama…
Máte nějaký tip? Snažit se, nebo se na to vyprdnout?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1031
27.12.19 09:33

:lol: A co ti to dává, ze to chceš zachraňovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.19 09:34
@Alkata píše: :lol: A co ti to dává, ze to chceš zachraňovat?

No já upřímně takhle nevím, vzpomínky, nemám moc kamarádek (dobrých, kterým svěřuji věci apod), škoda zahazovat něco, co se budovalo tolik let…

• Citovat
  • Nahlásit
1724
27.12.19 09:34

A na svatbu přijde? ;) vidím jako jediné řešení se vidět osobně a v klidu a soukromí si to celé vyříkat.. Pak by se vidělo dál podle její reakce a jejího postoje :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9768
27.12.19 10:10
@Anonymní píše:
No já upřímně takhle nevím, vzpomínky, nemám moc kamarádek (dobrých, kterým svěřuji věci apod), škoda zahazovat něco, co se budovalo tolik let…

Ale to se nebudovalo, To jsi budovala ty, tím, že jsi ji vzala pod křídla. Ona ti hodně dluží, ale je tak pitomá, že dodnes neocenila tvoji osobnost a hlavně SÍLU OSOBNOSTI postavit se vlastně proti všem a být při ní. Ono to není zadarmo a ne každý by do toho šel i v případě, že by si byl vědom nějakých osobních kvalit tlustoprdky.
Navíc je asi vidět, že jsi se trochu sekla v úsudku a těch kvalit tam není mnoho.
Nedrž si kamarádky, co tě shazují nebo nějak psychicky rozlaďují.

Mně rodiče vždycky říkali: ŽÁDNEJ KAMARÁD JE LEPŠÍ NEŽ ŠPATNEJ KAMARÁD. Že na tom něco je, už se mi potvrdilo. Někdy je lepší pobýt chvíli sám a počkat si na nové možnosti. Ony přijdou. I v dospělosti se to někdy podaří - někdy v práci, někdy ve sportovním kroužku. Málokdy, ale podaří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4380
27.12.19 10:14

Ty na ní ale taky nenecháš nit suchou. Že ji dotují rodiče, že její titul je méněcenný… tohle přátelství fakt smysl nemá. Už jste prostě v jiné životní etapě, musíte si najít odpovídající přátele. Málokteré kamarádství vydrží celý život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16047
27.12.19 10:15

No potřebuješ najít chvíli, kdy otevřeně, ale bez útoků popíšeš jaké pocity vaše současná forma komunikace v tobě vyvolává a jak bys potřebovala aby vaše kamarádství fungovalo.

S tím že ideálně to vzít principy nenásilné komunikace.

No a buď to zafunguje a váš vztah se promění k lepšímu a vřelejšímu přátelství a nebo to holt neustojí a budeš mít jasno. Ale budeš vědět na čem jsi a budeš vědět že jsi udělala všechno co si mohla.

https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
669
27.12.19 10:17
@LaPaloma píše:
Ale to se nebudovalo, To jsi budovala ty, tím, že jsi ji vzala pod křídla. Ona ti hodně dluží, ale je tak pitomá, že dodnes neocenila tvoji osobnost a hlavně SÍLU OSOBNOSTI postavit se vlastně proti všem a být při ní. Ono to není zadarmo a ne každý by do toho šel i v případě, že by si byl vědom nějakých osobních kvalit tlustoprdky.
Navíc je asi vidět, že jsi se trochu sekla v úsudku a těch kvalit tam není mnoho.
Nedrž si kamarádky, co tě shazují nebo nějak psychicky rozlaďují.Mně rodiče vždycky říkali: ŽÁDNEJ KAMARÁD JE LEPŠÍ NEŽ ŠPATNEJ KAMARÁD. Že na tom něco je, už se mi potvrdilo. Někdy je lepší pobýt chvíli sám a počkat si na nové možnosti. Ony přijdou. I v dospělosti se to někdy podaří - někdy v práci, někdy ve sportovním kroužku. Málokdy, ale podaří.

Jako co ji dluží? Ze by ji mela byt vdecna za to, ze se s ni nekdo uracil kamaradit, i kdyz byla tlusta?!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.19 10:19
@Čičorečka píše:
Ty na ní ale taky nenecháš nit suchou. Že ji dotují rodiče, že její titul je méněcenný… tohle přátelství fakt smysl nemá. Už jste prostě v jiné životní etapě, musíte si najít odpovídající přátele. Málokteré kamarádství vydrží celý život.

Jo, to se omlouvám, jestli to tak vyznělo. Myšleno to bylo spíš tak, že se ona neustále ohání titulem inženýra, ale defakto to inženýr není… No a s tím dotováním, to je prostě pravda, na tom není nic špatného takhle ne?

• Citovat
  • Nahlásit
9768
27.12.19 10:29
@Klara178 píše:
Jako co ji dluží? Ze by ji mela byt vdecna za to, ze se s ni nekdo uracil kamaradit, i kdyz byla tlusta?!

Já to napsala jasně. Že se s ní kamarádila na rozdíl od ostatních a tím šla proti proudu. Ne každý to udělá. Spousta lidí jde se stádem a nepostaví se za šikanovaného. Podle zakladatelky ta tlustá holka prošla šikanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9768
27.12.19 10:31
@Anonymní píše:
Jo, to se omlouvám, jestli to tak vyznělo. Myšleno to bylo spíš tak, že se ona neustále ohání titulem inženýra, ale defakto to inženýr není… No a s tím dotováním, to je prostě pravda, na tom není nic špatného takhle ne?

To máš akorát další důkaz, že není moc chytrá a pak se nemůžeš divit ani tomu, že jaksi pozapomněla na tvůj zájem o ni v době, kdy jí bylo ouvej.
Ty jsi se s ní až tak moc kamarádit nemusela. Kdyby ses na ní vykvákla jako všichni ostatní, tak je dost možný, že ve zbytku kolektivu bys měla dnes více kamarádek. Kdo si začne se šikanovaným, tak si často uzavře cestu ke zbytku kolektivu, pokud se nejedná o výraznou osobnost a něčím zajímavou.
Asi jste byly dvě šedé myšky, co si zbyly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9768
27.12.19 10:34
@Anonymní píše:
Jo, to se omlouvám, jestli to tak vyznělo. Myšleno to bylo spíš tak, že se ona neustále ohání titulem inženýra, ale defakto to inženýr není… No a s tím dotováním, to je prostě pravda, na tom není nic špatného takhle ne?

Jinak ti rozumím. Ty čekáš normální konverzaci a ono to kouže k povyšování. Nepotřebuješ to a nikdy potřebovat nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
27.12.19 10:36
@Anonymní píše:

Jak jako,,de facto inženýr neni"? Ano, inženýr je vysokoškolský titul, uděluje se na školách s technickým zaměření, na školách zemědělských, v oborech státní správy a některých služeb. Takže má-li ukončené vš vzdělání, tak inženýr je :roll:. Bez ohledu na to, zda ty máš pocit, že by měl mít ten obor magisterský titul :mrgreen:, což je konec konců ta samá hodnota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2583
27.12.19 10:42

Tohle je pravda, to bych podepsala.
Změnila prostředí, je jiné než tvoje, to hodně ovlivňuje. A lidi jsou ovlivnitelní, mění se… taky jsem měla kamarádku na gymplu, dávno už jsme každá jinde, vídáme se pouze jednou ročně, kdy se sejdem na kávu, přes rok dva tři mejly - k narozkám, Vánocům, ale to je všechno. Když se tedy jednou za rok potkáme, tak zavzpomínáme na školu, co víme nového o spolužácích, probereme děti -máme plus minus stejně staré,,, ale tím to končí, tak zase za rok ahoj.

Líbí se tvoje věta „…ohání se titulem inženýra, který defacto inženýrem není…“ NO tak oficielně asi je, všude jí ho uznají a nikoho nebude zajímat, že je to v jiném oboru, než si zrovna ty představuješ. Připadáš mi trošku zakomplexovaná,,,ne ona, ale spíš ty. Že jsi s ní kamarádila, když nikdo jiný ne, to bylo od tebe hezké,,,pokud to bylo upřímné, pokud jste si prostě jen nezbyly, to se stává běžně…ale nechci se do tebe trefovat, ať to bylo jak bylo, myslím, že je čas to ukončit a omezit třeba fakt na jeden mejl ročně, nebo zkrátka úplný konec. Nikomu to nic nedává.

@Čičorečka píše:
Ty na ní ale taky nenecháš nit suchou. Že ji dotují rodiče, že její titul je méněcenný… tohle přátelství fakt smysl nemá. Už jste prostě v jiné životní etapě, musíte si najít odpovídající přátele. Málokteré kamarádství vydrží celý život.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6945
27.12.19 10:42
@LaPaloma píše:
Nedrž si kamarádky, co tě shazují nebo nějak psychicky rozlaďují.Mně rodiče vždycky říkali: ŽÁDNEJ KAMARÁD JE LEPŠÍ NEŽ ŠPATNEJ KAMARÁD. Že na tom něco je, už se mi potvrdilo. Někdy je lepší pobýt chvíli sám a počkat si na nové možnosti. Ony přijdou. I v dospělosti se to někdy podaří - někdy v práci, někdy ve sportovním kroužku. Málokdy, ale podaří.

Tak pod tohle se podepisuju. Naši mi říkali to samý :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat