Kamarádka dítěte jezdí s námi

Anonymní
27.7.20 14:32

Kamarádka dítěte jezdí s námi

Diskuze o „problémových kamarádech“ mi připomněla naši situaci.

Máme jedináčka a výlety si pochopitelně víc užije s kamarádkou. Dost často s námi jezdí jedna holčička, která pochází z řekněme trochu sociálně slabší, ale ne problémové rodiny.

Má čtyři sourozence a je nejstarší, její mamka je podle mě ten typ, co je miluje miminka, ale starší děti už ji moc nezajímají. Klidně dceru „půjčí“, kdykoliv, což je pro nás praktické.

Většinou všechno platíme my, což mi nevadí, protože to není zase takový výdaj navíc. Vstupy jdem jako rodina, pak nějaký ten oběd, zmrzka, suvenýr…

S rodičema se nikam nedostane. Její máma ji na výlety nevezme, ta drandí s kočárem a batoletem. Když měly děti dělat loni do školy prázdninový deník, ona tam měla všechny zážitky s námi.

Tuhle jsem se o tom bavila s kamarádkou, když jsme řešily sourozence. A ona mi řekla, že to je trochu nezdravý vztah, protože vlastně dceři „kupujeme“ kamarádku a ona se chca nechca dostává do podřízené pozice, protože čím je starší, tím víc chápe, že to všechno plyne z „milosti“ naší dcery. A jakmile ona řekne, „já ji tam nechci“, má po výletech.

Nejdřív jsem nad tím mávla rukou, ale trochu to ve mě hlodá.
NIC TAKOVÉHO SE ZATÍM NEDĚJE! Holky, mají vyrovnaný vztah. Rozhodně si z ní nedělá služku nebo tak. Chvilku rozhoduje jedna, pak druhá.

Ale jak děti stárnou, může se to takhle překlopit. A ani nevím, jak to vnímá ta holčička :think:

Anonymita je snad pochopitelná. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

442
27.7.20 14:39

Mě napadá, jednalo by se o „kupování“, kdyby vám maminka té druhé holčičky všechno platila? Přeci to, že s někým jedu na výlet, protože je mi s tím člověkem dobře, není kupování? Nebo jo? :think: u vás je ten problém, že kamarádce vše platíte… To bych asi úplně nedělala, už i jen kvůli její mamince a nebo by vám mohla/měla její maminka nabídnout nějakou protihodnotu, pak bych v tom žádné kupování kamarádky neviděla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11148
27.7.20 14:39

Ano, z jednoho pohledu to vypada, ze je to v pohode, o nic nejde, proste holcicka travi volny cas s vami. V poradku by to bylo, kdyby i vase dcera travila volny cas s jeji rodinou. To se nedeje. V podstate suplujete jeji rodinu. Zda je to dobre nebo ne, to ukaze cas. Muze to dopomoci tomu, ze holcicka vidi, ze rodina muze fungovat a prenese si tyto navyky do sveho dospeleho zivota. Pokud jim kamaradstvi vydrzi, prospeje ji to, protoze odkouka jiny vzorec chovani nez vidi ve sve rodine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23154
27.7.20 14:40

Úplně bych neřekla, že ty děti berou nějak podřízeně, že pořád jezdí s váma, nebo že jí kupujete kamarády. To je podle mě hodně pohled spíš dospěláků.- Ty děti to prostě berou tak nějak normálně. A dokud holčičce někdo nezačne cpát do hlavy, že jí to kamarádství platíte, jí to ani nenapadne… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.7.20 14:41
@roba18 píše:
Mě napadá, jednalo by se o „kupování“, kdyby vám maminka té druhé holčičky všechno platila? Přeci to, že s někým jedu na výlet, protože je mi s tím člověkem dobře, není kupování? Nebo jo? :think: u vás je ten problém, že kamarádce vše platíte… To bych asi úplně nedělala, už i jen kvůli její mamince a nebo by vám mohla/měla její maminka nabídnout nějakou protihodnotu, pak bych v tom žádné kupování kamarádky neviděla…

Rozhodně by to bylo „kupování“ o dost míň.
Ale její matka nedá ani floka. :? Prostě by jet nesměla. Ona jí dát třeba padesát korun jako „kapesné“ a namaže housku, že to má k obědu. Tak nedá se čekat, že my půjdeme na jídlo a ona bude sedět na lavičce a jíst housku…

Myslím, že holky si to zatím neuvědomují, ale brzo asi začnou.

• Nahlásit
  • Citovat
35288
27.7.20 14:45

Ja myslim, ze to deti dlouho nevnimaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.7.20 14:45
@cecetka píše:
Ano, z jednoho pohledu to vypada, ze je to v pohode, o nic nejde, proste holcicka travi volny cas s vami. V poradku by to bylo, kdyby i vase dcera travila volny cas s jeji rodinou. To se nedeje. V podstate suplujete jeji rodinu. Zda je to dobre nebo ne, to ukaze cas. Muze to dopomoci tomu, ze holcicka vidi, ze rodina muze fungovat a prenese si tyto navyky do sveho dospeleho zivota. Pokud jim kamaradstvi vydrzi, prospeje ji to, protoze odkouka jiny vzorec chovani nez vidi ve sve rodine.

Ta rodina je „normální“. Nedochází tam k žádnému zásadnímu týrání, zanedbávání atd.
Matce jsou ty „velké“ děti prostě už volné. I pětileťáka nechá samotného na hřišti a nazdar bazar.

A když to napíšu ošklivě, my jí nesuplujeme rodinu, pronajímáme si „sourozence“, co nemáme pro naše dítě. :nevim: Primárně je cílem, aby si výlet užila dcera, i když jsem pochopitelěn ráda, že si to užije i ona.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.7.20 14:46
@Mar__tanka1983 píše: Úplně bych neřekla, že ty děti berou nějak podřízeně, že pořád jezdí s váma, nebo že jí kupujete kamarády. To je podle mě hodně pohled spíš dospěláků.- Ty děti to prostě berou tak nějak normálně. A dokud holčičce někdo nezačne cpát do hlavy, že jí to kamarádství platíte, jí to ani nenapadne… ;)

Teď stoprocentně ne, tím jsem si jistá. Časem jí to ale dojde.

• Nahlásit
  • Citovat
442
27.7.20 14:46
@Anonymní píše:
Ale její matka nedá ani floka. :? Prostě by jet nesměla. Ona jí dát třeba padesát korun jako „kapesné“ a namaže housku, že to má k obědu. Tak nedá se čekat, že my půjdeme na jídlo a ona bude sedět na lavičce a jíst housku…Myslím, že holky si to zatím neuvědomují, ale brzo asi začnou.

Nebo vymýšlet aktivity, kde nemusíte na oběd, ale kde si dáte taky housku? Samozřejmě vás to pak bude omezovat a budou aktivity, na které s vámi kamarádka nepůjde.
A Tobě vadí, že ji její matka nedá peníze? Pokud ano, tak bych se s její matkou normálně domluvila a pokud si to nemůžou dovolit, tak holt s vámi jezdit nebude, nebo jen občas. Zas nemůže paní čekat (a možná to ani nečeká, možná tu holčičku berete sami) že budete její dceři vše platit.
Pokud vám to placení nevadí, tak bych to neřešila. Kolik jim je? Ono, když dětem nikdo nebude peníze předhazovat, tak jim to dlouho nedojde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.20 14:49

Možná to kupování je a možná ne. Co s tím chceš teď dělat? Zakážeš dětem kamaráda na výlety jenom proto, že by je teoreticky v budoucnu mohlo napadnout hledat v tom nějaké vedlejší úmysly? Holku bych na výlety brala a problémy řešila teprve, až by nastaly. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.7.20 14:50
@roba18 píše:
Nebo vymýšlet aktivity, kde nemusíte na oběd, ale kde si dáte taky housku? Samozřejmě vás to pak bude omezovat a budou aktivity, na které s vámi kamarádka nepůjde.
A Tobě vadí, že ji její matka nedá peníze? Pokud ano, tak bych se s její matkou normálně domluvila a pokud si to nemůžou dovolit, tak holt s vámi jezdit nebude, nebo jen občas. Zas nemůže paní čekat (a možná to ani nečeká, možná tu holčičku berete sami) že budete její dceři vše platit.
Pokud vám to placení nevadí, tak bych to neřešila. Kolik jim je? Ono, když dětem nikdo nebude peníze předhazovat, tak jim to dlouho nedojde.

Popořadě :lol:

1. Je jim sedm.
  2. Nevadí mi to.
  3. Obědvat housku kvůli tomu nebudu :mrgreen:
  4. Jezdí s námi, když mi chceme, není to tak, že by nám ji vnucovala. Ale dcera chce.
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.7.20 14:50
@Mala.ještěrka píše:
Možná to kupování je a možná ne. Co s tím chceš teď dělat? Zakážeš dětem kamaráda na výlety jenom proto, že by je teoreticky v budoucnu mohlo napadnout hledat v tom nějaké vedlejší úmysly? Holku bych na výlety brala a problémy řešila teprve, až by nastaly. :nevim:

A jak to poznám? Že nastaly? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
10136
27.7.20 14:51
@Anonymní píše:
Ale její matka nedá ani floka. :? Prostě by jet nesměla. Ona jí dát třeba padesát korun jako „kapesné“ a namaže housku, že to má k obědu. Tak nedá se čekat, že my půjdeme na jídlo a ona bude sedět na lavičce a jíst housku…Myslím, že holky si to zatím neuvědomují, ale brzo asi začnou.

Hele děti s takových rodin si nepřipouští nic takového, berou to jako samozřejmost, nejsou to žádné popelky. Já byla v pozici toho jedináčka, naši si také brali holčinu, bylo to úplně stejné. Měla sebevědomí až na půdu. To samé děti z DD co si brali na vánoce. Všichni se snažili mít vrch nademnou ne já nad nimi. Pokud je holkám spolu dobře neřeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
27.7.20 14:51
@Anonymní píše:
Teď stoprocentně ne, tím jsem si jistá. Časem jí to ale dojde.

A proč by jí to mělo docházet? Když jí nebude nikdo předhazovat, "ty s námi jezdíš, jen protože já chci,… Já mám peníze,… Moje rodiče mají peníze apod… Tak si myslím, že to řešit nebude.
Ty s manželem si upřímně odpovězte na otázku, zda vám to finanční podporování vadí a do jaké míry jste ochotni to tolerovat a ani jedné z holek to nepredhazovat.
Ostatním do toho nic není, vůbec bych se na tohle téma s nikým, ani s příbuznými nebavila. Protože pak přesně budou vznikat různé domněnky. Ono to může mít negativní vliv i na vaši dceru. Může si odnést, že si za peníze koupí kamarády.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.7.20 14:53
@boball píše:
Hele děti s takových rodin si nepřipouští nic takového, berou to jako samozřejmost, nejsou to žádné popelky. Já byla v pozici toho jedináčka, naši si také brali holčinu, bylo to úplně stejné. Měla sebevědomí až na půdu. To samé děti z DD co si brali na vánoce. Všichni se snažili mít vrch nademnou ne já nad nimi. Pokud je holkám spolu dobře neřeš.

Možná, že i to, že se snaží mít „vrch“ a „sebevědomí až na půdu“, je příznakem toho, že si uvědomují svou situaci. :?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama