Kamarádka je pořád negativní, už se s ní nechci bavit

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
138
3.7.22 14:40

Kamarádka je pořád negativní, už se s ní nechci bavit

Ahoj.
Mám tu takový problém s kamarádkou. Bavíme se asi nějakých 5-6 let, dřív jsme se vídaly hodně a já ji vídala fakt ráda. No ale poslední dobou se to dost změnilo. Já se snažím pracovat na svojí psychice, možná jsem se i trochu změnila a spolu s tím i svoje názory.
A moje kamarádka zůstává stejná, já jsem to asi dřív neviděla nebo si toho moc nevšímala nebo nevím, ale poslední dobou je strašně negativní, pořád si na něco stěžuje „tohle je hrozné“ nebo „tohle mě štve“ „práce je na nah***o“ „s přítelem se hádám“ (ale pak jsou každých pár dní někde na výletě a šťastné xichty) atd, je toho spousta a ta holka mě prostě hrozně vysává, působí to už na mě toxicky a už se s ní nechci dál kamarádit, protože cítím, že mi to ubližuje a vysává mě to.
Nevím jak to s ní ukončit abych jí moc neublížila (asi to bude nemožné, jelikož ať to člověk podá jakkoliv, ona je extrémně vztahovačná, všechno si bere osobně a hlavně negativně)..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
549
3.7.22 14:49

Kamarádka je klasický energetický upír. Ty si na sobě začala pracovat a najednou ti dochází, že přesně o tomto život nemá být. Řekla bych, že je na case udělat si v životě místo pro nové lidi, kteří budou naladění na stejnou vlnu jako ty. Řekni jí to normálně. Promiň ale já už na ten tvůj věcný negativismus prostě nemám. Vyčerpává mě, ničím mě neobohacuje z našich setkání chodím v horší náladě než jsem tam přišla.
A ano urazí se na to se můžeš spolehnout. No nicméně trpět dlouho nebude. Co nevidět si najde jinou oběť!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
3.7.22 14:50

@sluneckova
Tak jí to prostě řekni jak to je, tohle chození okolo kaše je na nic. Jí řekni že už Tě to nebaví poslouchat ty její negace, že Tě to unavuje. Uvidíš sama jak se k tomu postaví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
3.7.22 14:52
@Karinkas píše:
Kamarádka je klasický energetický upír. Ty si na sobě začala pracovat a najednou ti dochází, že přesně o tomto život nemá být. Řekla bych, že je na case udělat si v životě místo pro nové lidi, kteří budou naladění na stejnou vlnu jako ty. Řekni jí to normálně. Promiň ale já už na ten tvůj věcný negativismus prostě nemám. Vyčerpává mě, ničím mě neobohacuje z našich setkání chodím v horší náladě než jsem tam přišla.
A ano urazí se na to se můžeš spolehnout. No nicméně trpět dlouho nebude. Co nevidět si najde jinou oběť!

Děkuju za radu, mě jde hlavně o to jí neublížit, protože i tak jí mám ráda, ale to se mi asi nepovede..
Máš pravdu, hlavně o tom uvažuju už hodně dlouho, tak několik měsíců až rok-dva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3386
3.7.22 15:40

Řekla bych jí na rovinu, že se mi setkání s ní nelíbí a proč. Ať se pak urazí, nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.7.22 15:43

Bohužel je to energetický upír. Taky jsem kdysi měla jednu takovou kamarádku a skončila jsem to. u mě ale to ukončování bylo celkem jednoduché protože jsme nebydleli ve stejném městě a tak jsem to prostě nechala jenom tak jako vyšumět. :oops: Ty to budeš muset říct nějak na rovinu. A jo jasně že se ta kamarádka naštve a bude jí to mrzet ale zase není tvoje povinnost se kvůli ní nechat psychicky odrovnávat :hug: ono vůbec není povinnost nechat se od kohokoliv psychicky odrovnat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15381
3.7.22 15:56
@sluneckova píše:
Ahoj.
Mám tu takový problém s kamarádkou. Bavíme se asi nějakých 5-6 let, dřív jsme se vídaly hodně a já ji vídala fakt ráda. No ale poslední dobou se to dost změnilo. Já se snažím pracovat na svojí psychice, možná jsem se i trochu změnila a spolu s tím i svoje názory.
A moje kamarádka zůstává stejná, já jsem to asi dřív neviděla nebo si toho moc nevšímala nebo nevím, ale poslední dobou je strašně negativní, pořád si na něco stěžuje „tohle je hrozné“ nebo „tohle mě štve“ „práce je na nah***o“ „s přítelem se hádám“ (ale pak jsou každých pár dní někde na výletě a šťastné xichty) atd, je toho spousta a ta holka mě prostě hrozně vysává, působí to už na mě toxicky a už se s ní nechci dál kamarádit, protože cítím, že mi to ubližuje a vysává mě to.
Nevím jak to s ní ukončit abych jí moc neublížila (asi to bude nemožné, jelikož ať to člověk podá jakkoliv, ona je extrémně vztahovačná, všechno si bere osobně a hlavně negativně)..

Takového člověka bych ve svém životě taky nechtěla. jen ti bere energii. Prostě jí na rovinu řekni, že ti kamarádství s ní nic nedává, právě naopak, a bude lepší, když se přestanete vídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
549
3.7.22 16:04
@sluneckova píše:
Děkuju za radu, mě jde hlavně o to jí neublížit, protože i tak jí mám ráda, ale to se mi asi nepovede..
Máš pravdu, hlavně o tom uvažuju už hodně dlouho, tak několik měsíců až rok-dva

Chápu, ale vlastní zkušenost mě naučila, že s těmito lidmi není úplně na místě mít soucit. Zpravidla totiž bývají ti první, kdo od vás dá ruce pryč, když se vám něco děje v životě. Prostě jakmile nemáte čas a sílu poslouchat ty jejich věcné nářky hledají okamžitě náhradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2196
3.7.22 16:53

Buď jí to budeš muset říct, že už s ní nechceš kamarádit, protože nemáš energii poslouchat pořád její stížnosti nebo to necháš vyšumět do ztracena. :nevim:
Já bych byla pro přímou kontrontaci. Bude to sice nepříjemné a ona se určitě naštve, ale to vydržíš a pak už od ní možná budeš mít pokoj.

Já mám taky někdy stěžovací období nebo moje kamarádky, ale čeho je moc, toho je příliš a není nutné pořád poslouchat věčné stížnosti na všechno. To opravdu nikoho nebaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
813
3.7.22 17:44

Takovou kamarádku jsem v životě neměla. Podle Tvého popisu je Tvá kamoška klasický energetický upír. Na takovou se vy-se-r! Vždyť ona Tě jen na-sí-rá!! Prostě kontakt s ní nech vyšumět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1317
3.7.22 20:15

S takovým člověkem mám zkušenost. Kamarádka téměř patnáct let. Už jsem to chtěla ukončit asi tak rok, ale nebyla odvaha. Po posledním setkání které dopadlo pro mě opravdu zklamáním, jsem se rozhodla ji to napsat. Ano možná jsem srab že jsem to nedokázala do očí. Napsala jsem vše co jsem cítila a pak se prostě hecla a odeslala to. Vzala to kupodivu pro mne celkem dobře, kdy si to i přiznala. Rozloučila jsem se s ní stylem že se naše cesty momentálně rozchází, ale třeba se někdy zase spojí. Nyní už je to pár měsíců co nejsme ve styku a mě je opravdu líp. Držím palce aby to u tebe dopadlo dobře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1545
3.7.22 21:02

No mně kámoška jednou řekla, že už ji se. e, jak si furt na něco stěžuju, tak jsem se chytla za hlavu a snažila se na tom pracovat. Měla jsem náročnější období a ona je takový ten typ vrby. Pokud má kamarádka aspoň špetku sebereflexe, pochopí to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
3.7.22 22:29

Řekni jí to… Třeba ji nedochází jak působí negativně. Já tyhle negativisty nemám ráda, omezují kontakt na nezbytné minimum…ale, pokud by to byla moje hodně dobrá kamarádka, zkusila bych ji pomoci, nebo aspoň bych ji nakopla k tomu být pozitivní. Když to nevyjde, postupně bych omezila kontakt. Bacha na to, tihle upíři dokážou velmi snadno stáhnout do toho chudackovstvi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6505
3.7.22 22:32

Já bych asi taky neměla odvahu, nevím ale asi bych dělala mrtvého brouka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1155
4.7.22 01:13

Mam takovou kamosku a jine od ni daly ruce pryc a ona se divi.

Clovek s prirozenou sebereflexi se treba zamysli a zmeni to. Odriznout se od ni po takove dobe mi prijde hnusny. To ji jeste uskodis. Stahnes se a v ni to bude hrozne hlodat a nedoresi si to.

Mela jsem podobny problem v pracovnim kolektivu. Bylo mi lito, ze mne na to nikdo neupozornil (no byla jsem nova). Chtela jsem zapadnout misto toho muj uprimny styl ostatni odradil. Divila jsem se, ze mne lidi zacali postupne ignorovat nez aby mne treba podporili. Muj styl vyjadrovani byl v podstate konstruktivni kritika „je to hezke, ale“. Diky tomuto zazitku, jsem se naucila to ale skrtat a nechavat si ho pro sebe.

Prijde mi prirozeny, ze si lide na nevydarene situace stezuji. Chce to nabidnout pomoc a spravne je nasmerovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat