Kamarádka je se mnou těhotná

154
4.3.16 11:52

Zdravím, vím že je asi divné, že sem píše muž, ale nějak nevím kam se obrátit.

Stalo se toto: Po vydařené akci jsme v opilosti skončili s kamarádkou v posteli. Následujícího rána mě vyhodila z postele, a vyjasnila mi, že to byla obrovská chyba, nebude se to opakovat a nikdy o tom nebudeme mluvit. No, co čert nechtěl po pár týdnech přišla, že je těhotná a rovnou s dvojčaty, načež jsem ji odpálkoval, že mi to nemusí říkat, protože snad nedovolí aby ta obrovská chyba měla následky. Ano bylo to hnusný, ale prostě ve mně pořád vřelo jak se zachovala ona ke mně.

Dva týdny na to, (počkala si až se mi to v hlavě rozleží, a mezitím jsme se usmířili, i když jsme se bavili jen o neutrálních věcech, a jenom mailem) přišla znova, že je jí už 33 a nechce teda jít na potrat, ale že je jí jasné, že sama 2 děti nezvládne, a příjme teda cokoli co jí já budu ochotný nabídnout. Doktor jí ještě nabídnul redukci těhotenství (tj. že jedno z dvojčat usmrtí, aby se pak narodilo jenom jedno), což jí přijde ještě horší než úplný potrat. A upřímně, mně taky.

Vím, že je to rozumná ženská, a její argumenty chápu. Ona je provozní restaurace a já manažer podniku, ale i tak mám pocit, že se to nedá zvládnout. Ona určitě nebude moct nějakou dobu pracovat, a jak jsem zjistil, tak s dvojčaty ji doktor nejspíš pošle na rizikové a možná bude muset jenom ležet. A když se dívám na ceny potřeb pro děti, nechápu jak to můžou zvládnou lidé s průměrným platem, nedejbože svobodné matky, když já mám pocit, že se to zvládnout nedá a to jsem teda o pár platových tříd výš.

Přátelíme se už hodně dlouho, navzájem jsme si radili ve vztazích, a není moc věcí, které o sobě navzájem nevíme. Děsí mě samotný fakt, že je těhotná, prostě se to stalo, a ani nevím co k tomu dodat. Zakládal jsem si na tom, jak jsem zodpovědný a najednou udělám takovou hovadinu. Vím, že nám není 16 ( jí 33, mně 35) jsme oba svobodní a dokážeme se oba postarat, máme oba stálou práci, ale i tak to bude finančně a psychicky obrovský zápřah.

Finanční podpora z mé strany je pro mě samozřejmost, ale raději bych se angažoval víc. Nejde čistě jen o finanční stránku věci, ale i o to, že nechci aby musela být na 2 děti sama. To bych se nemohl podívat do očí ani sám sobě, a navíc je to prostě kamarádka, kterou znám roky. Babičky a dědečkové bohužel nejsou, z mé strany vůbec a ona je s rodiči na nože. Takže nepřipadá v úvahu ani budoucí hlídání.

Bojím se toho proto, že do teď jsem se nemusel starat o nikoho jiného než sebe a popřípadě svoje auto. A to se rozhodně s dítětem nedá srovnávat. Jsem sice zvyklý dělat ve stresu ale tohle je tak neznámé území, že prostě nevím co čekat.

Ale co když ale přece jen nejsem otec

Nechci utíkat od problému, to rozhodně ne, ale po přečtení některých diskuzí zde začínám být asi paranoidní.

Ona je ženská co ví, co chce a dokáže si za tím jít. Co když ji opravdu neznám tak dobře jak si myslím? Ona si třeba chtěla pořídit dítě bůh ví s kým, a pak se podnapilá rozhodla, že by na mě zato hodila odpovědnost.

Nechci otravovat s testem otcovství, protože nechci aby si myslela, že jí nevěřím nebo, že chci vycouvat. Ale co když mě vážně chce jen využít?

Na jednu stranu se mi nechce věřit, že by něčeho takového byla vůbec schopná, přece jen se známe už tak dlouho, a v této sféře jsme si navzájem nikdy moc netajili. Na stranu druhou ale nechci být jen hodnej blb, co se stará o cizí děti.

Musím tedy přiznat, že pročítání diskuzí na tomto portálu mě spíš nahlodalo než mi pomohlo.
Mám to teda vůbec nějak řešit? Nebo mm držet hubu a krok a snažit se ji pomoct jak to půjde? Už je mi těch 35, takže na děti je asi vážně čas, a nechci aby o mně začala pochybovat. Dneska se spolu máme sejít abychom probrali co bude dál, a já si připadám čím dál tím víc v háji.

Příspěvek upraven 04.03.16 v 16:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ellusa
4.3.16 11:54

Proč zakládáš další diskuzi??

• Citovat
  • Upravit
58808
4.3.16 11:55

@Bezejmený proč zakládáš stále stejné diskuze? je to o ničom.. názorů se Ti dostalo víc než dost :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
336
4.3.16 11:59

@Bezejmený Zkus jí to vysvětlit z tvého hlediska. Být tebou, tak trvám na testu otcovství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
4.3.16 12:02

Ja tvoji diskuzi ctu prvne, za sebe muzu rict, ze bych si na tvem miste test otcovstvi rozhodne udelala, jistota je jistota. Znam dost zen, co maji pocit, ze jim po tricitce ujel vlak a hledaji otce kdekoliv a kdykoliv, klidne takovych „stastlivcu“ jako ty mohlo bejt vice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17660
4.3.16 12:03
@Krťounka píše:
@Bezejmený Zkus jí to vysvětlit z tvého hlediska. Být tebou, tak trvám na testu otcovství.

pokud je rozumna, tak proti testu otcovstvi nic mit nebude. Proste si sednout, probrat to a pak ji bez emoci rict, ze se hodlas podilet na nakladech a vychove, ale taky chces po porodu testy otcotvstvi. To neni nic proti nicemu a pokud jsou deti tvoje, tak se tomu branit nebude. Pokud se urazi nebo bude dotcena, jeji vec. Kdyz se zavazu k tomu, zivit dve deti dalsich 26 let tveho Zivota, tak chapu, ze chces mit jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6334
4.3.16 12:06

Já jsem původní diskuzi nečetla, tak bych ti asi poradila zamyslet se, ne, co bys měl, ale co bys chtěl ty sám - opravdu se chceš podíle i jinak, než přikazuje zákon? má to dvě strany:

Na jednu stranu jste oba bez závazků, bez partnerů, což je skvělé, oba máte práci. Jako vaše výchozí pozice není tak špatná, jak se ti teď zdá. Testy otcovství si můžeš udělat kdykoliv po porodu tajně a bez jejího souhlasu a případné otcovství poté napadnout soudně.
takže situaci bych neviděla tak černě a finančně se to zvládnout dá.

Na druhou stranu tě za rohem může čekat vysněná partnerka, s kterou budeš chtít být bez ohledu na to, jestli je nebo není těhotná a tahle chyba ti ji může odehnat - není jednoduché začít si něco s mužem s dítětem. V tomhle spíš vidím problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
4.3.16 12:07

@Bezejmený Prý ve 40% případů dvojvaječných dvojčat jsou 2 různí otci. Mě zarazilo to vysoké číslo a vysvětlilo mi to některé záhady v mém okolí ;) Takže věř tomu, že minimálně jedno z dvojčat je tvoje!

A teď k věci. Koukej se k tomu postavit čelem. Ano, přestaneš se starat jen o sebe, přestane ti výplata zůstávat jen pro sebe, také ti jenom pro sebe přestane zůstávat čas. Nicméně, když můžeš souložit, začni se rovněž chovat jako dospělý. Soulož je akt ke zplození potomků. Takže jestli jsi byl rozhodnutý, že se chceš doživotně zaobírat jen sám sebou, neměl jsi souložit a už vůbec ne s kámoškama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689

@Bezejmený
Myslím si, že to, že chceš test otcovství, se dá pochopit. Rozumně si promluvte a zkrátka to uveď jako svojí „podmínku“. Zároveň ale naznač, že tím nemyslíš nic zlého proti ní, že je to prostě pro tebe důležité.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695

Po porodu s nech udělat tst otcovství jestli si nejsi jistej :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
4.3.16 12:11

Původní diskuze je zde https://www.emimino.cz/…rankovani/4/

• Citovat
  • Upravit
6732
4.3.16 12:11

Gratuluji taťko, máš fajn kamarádku. A tebe nenapadlo použít kondom?
To, jestli si děti nechá nebo ne, je její věc. Že na základě jejího rozhodnutí poneseš následky, to je věc jiná. Někdy prostě jeden večer převrátí život naruby.
Test otcovství? Možná je to poněkud neslušný návrh, ne?
Pokud se ti nechce platit alimenty následujících 26 let (děti budou chytré a budou studovat VŠ), tak máš ještě možnost rozbít prasátko a dohodnout se na notářsky ověřené jednorázové úplatě za to, že nebudeš uveden jako otec a nebude na tebe nikdy vznesen požadavek na otcovství. Nějakým takovým papírem to řeší např. lesby u darovaného spermatu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
4.3.16 12:14

@Ellusa
Na obnovené diskuze většinou nikdo moc nereaguje, tak se nedivím, že založil novou… :nevim: Není to jedno?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6334
4.3.16 12:16
@Premek_Orac píše:
Gratuluji taťko, máš fajn kamarádku. A tebe nenapadlo použít kondom?
To, jestli si děti nechá nebo ne, je její věc. Že na základě jejího rozhodnutí poneseš následky, to je věc jiná. Někdy prostě jeden večer převrátí život naruby.
Test otcovství? Možná je to poněkud neslušný návrh, ne?
Pokud se ti nechce platit alimenty následujících 26 let (děti budou chytré a budou studovat VŠ), tak máš ještě možnost rozbít prasátko a dohodnout se na notářsky ověřené jednorázové úplatě za to, že nebudeš uveden jako otec a nebude na tebe nikdy vznesen požadavek na otcovství.Nějakým takovým papírem to řeší např. lesby u darovaného spermatu.

V naší legislativě to není platné, kdykoliv ho může žalovat o otcovství a alimenty, i kdyby jí daroval Agrofert.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
4.3.16 12:18
@hehehe píše:
@Ellusa
Na obnovené diskuze většinou nikdo moc nereaguje, tak se nedivím, že založil novou… :nevim: Není to jedno?

Má tam několik stran příspěvků… stačí si to otevřít a přečíst

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama