Kamarádka je těhotná a nám to nejde a zvládat se s ní vídat

Anonymní
2.4.21 21:16

Kamarádka je těhotná a nám to nejde a zvládat se s ní vídat

Ahoj, vím že tohle téma tady asi už bylo, ale přesto dozvěděla jsem se od společných známých, že moje kamarádka, se kterou se často vídám je těhotná a chystá se mi to říct. Problém je v tom, že my se už několik let o miminko snažíme a zatím se to ani přes spoustu vyšetření, IVF apod. nepodařilo, nebyla jsem ještě ani těhotná a v poslední době jsem tak začala ztrácet naději, jestli se nám to vůbec podaří. Myslela jsem, že jsem s tím vyrovnaná, ale po tom, co jsem zjistila, že kamarádka čeká miminko (tím spíš, že se klasicky snažili jen chvilku a ona vlastně miminko ani moc nechtěla nebo to aspoň tvrdila) jsem se znova sesypala a vůbec si neumím představit, jak to její oznámení zvládnu, aby to ode mě třeba neznělo, že jí to nepřeju nebo abych třeba až mi to řekne nezačala brečet a nevypadalo to, že jí to nepřeju. I když jim to moc přeju, zároveň mě moc bolí, že se zase budu muset dívat na štěstí někoho jiného tvářit se, že jsem v pohodě a přitom se vnitřně stresovat a trápit, před dalším IVF mi to na psychice nepřidá. Nemáte nějakou radu, jak se s tím smířit nebo vyrovnat? Vím, že to je moc těžké a asi to tak úplně nejde, ale možná jen potřebuju slyšet, že nejsem sama kdo tohle zažívá a že to třeba s náma ještě tak úplně marné není a je šance, že to výjde i nám. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
156
2.4.21 21:24

Vyjde to i vám, neboj se. Já čekala na dítě šest let. Každé těhotenství kamarádky jsem obrečela, ale před nimi jsem byla vždy silná. Otěhotněla jsem až v době, kdy jsem to vzdala. A první člověk komu jsem to řekla v práci, byla kolegyně, která mi v hned potom sdělila, že jde druhý den na IVF. A nepovedlo se. Teď změnila práci a dle mne bude za chvíli těhotná, jelikož teď na to nebude usilovně myslet. Moc jí to přeji, i tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 21:28

Já zakladatelku chápu v takové té závisti, že kamarádka jo a ona nee, sice se mi nakonec podařilo přirozenou cestou, ale v době, kdy jsem řešila anovulaci a clostylgebit, tak moje kámoška rodila a druhá byla v 5.měsíci. No a pak je tu taková další jakoby závist, kámoška jako druhé mimi měla holčičku a ve mě rostl druhý kluk. Ta touha po holčičce ve mě nějak zůstala a asi zůstane navždy… njn… stalo se a do třetice riskovat kluka? asi už nee… zakladatelce přeju, ať to vyjde a je mi jasné, že jí bude jedno, co bude mít, hlavně že to bude mimi ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 21:31
@Tamara83 píše:
Vyjde to i vám, neboj se. Já čekala na dítě šest let. Každé těhotenství kamarádky jsem obrečela, ale před nimi jsem byla vždy silná. Otěhotněla jsem až v době, kdy jsem to vzdala.

Moc děkuju :srdce: abych řekla pravdu, já už na to taky moc nemám sílu, máme za sebou dva IVF, dva transfery a ani jedno embryo se nám nechytlo, ani biochemické těhotenství, nic a to mě tak nějak psychicky dorazilo, že se vůbec nechytly, to už je pak těžké být pozitivní a jít do dalšího pokusu s optimismem. Do toho ještě když mi okolí říká, že bych se neměla nervovat, závidět a brát to s nadhledem. Taky vždycky všechny oznámení těhotenství a porody v okolí obrečím, ale snad i my se jednou dočkáme a už to šílené období skončí. Akorát se bojím, že to před tou kamarádkou neustojím a začnu třeba brečet nebo ze mě uvidí, že mě to mrzí, že jí to vyšlo a nám pořád ne a že se neraduju s ní, aby se třeba neurazila.

• Citovat
  • Nahlásit
11052
2.4.21 21:32

Jestli je to kamarádka, tak si klidně zabreč - nejspíš pochopí, že to pro Tebe není snadné.

Samozřejmě se musíš uvnitř za ni radovat, a dát jí to najevo - kamarádka pochopí, že za ni jsi ráda, ale za sebe brečíš.

Nejdůležitější je nezahořknout a nebrat každé těhotenství jako útok na sebe. Prostě v sobě najít radost a jiným to přát.

Těhotenství ostatních totiž nejsou o Tobě.

(Stejně jako celý svět není o Tobě. Svět je o světě a člověk by ho měl mít rád. Tím se pak o dost líp snáší i špatné věci, které se dějí jemu osobně.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3390
2.4.21 21:33

Chápu, že to třeba i zamrzí, ale víš to dopředu, tak se zkus nějak naladit na vlnu… přeji všem jen to nejlepší…

jednou se Vám to určitě taky povede, držím palce :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 21:33
@Anonymní píše:
Já zakladatelku chápu v takové té závisti, že kamarádka jo a ona nee, sice se mi nakonec podařilo přirozenou cestou, ale v době, kdy jsem řešila anovulaci a clostylgebit, tak moje kámoška rodila a druhá byla v 5.měsíci. No a pak je tu taková další jakoby závist, kámoška jako druhé mimi měla holčičku a ve mě rostl druhý kluk. Ta touha po holčičce ve mě nějak zůstala a asi zůstane navždy… njn… stalo se a do třetice riskovat kluka? asi už nee… zakladatelce přeju, ať to vyjde a je mi jasné, že jí bude jedno, co bude mít, hlavně že to bude mimi ;)

Děkuju :srdce: přesně u 1. IVF, jsme si ještě doma dělali srandu, že máme PGS, tak se nenápadně před doktorem zmíníme o holčičce, teď už je mi to jedno, hlavně aby to bylo zdravé miminko :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
6413
2.4.21 21:34
@Anonymní píše:
Já zakladatelku chápu v takové té závisti, že kamarádka jo a ona nee, sice se mi nakonec podařilo přirozenou cestou, ale v době, kdy jsem řešila anovulaci a clostylgebit, tak moje kámoška rodila a druhá byla v 5.měsíci. No a pak je tu taková další jakoby závist, kámoška jako druhé mimi měla holčičku a ve mě rostl druhý kluk. Ta touha po holčičce ve mě nějak zůstala a asi zůstane navždy… njn… stalo se a do třetice riskovat kluka? asi už nee… zakladatelce přeju, ať to vyjde a je mi jasné, že jí bude jedno, co bude mít, hlavně že to bude mimi ;)

No to s tou holkou znám když jsem jsem dozvěděla u druhého syna že čekám druhého kluka byla jsem i smutná nějakou dobu pak se smířila no a teď sice a jiným partnerem ale mám roční holčičku když jsem zjistila že čekám holčičku byla jsem fakt šťastná takže nakonec se mi ten sen splnil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 21:34
@welovefashion píše:
Chápu, že to třeba i zamrzí, ale víš to dopředu, tak se zkus nějak naladit na vlnu… přeji všem jen to nejlepší…jednou se Vám to určitě taky povede, držím palce :-)
@Slečna Ferka píše:
Jestli je to kamarádka, tak si klidně zabreč - nejspíš pochopí, že to pro Tebe není snadné.

Samozřejmě se musíš uvnitř za ni radovat, a dát jí to najevo - kamarádka pochopí, že za ni jsi ráda, ale za sebe brečíš.

Nejdůležitější je nezahořknout a nebrat každé těhotenství jako útok na sebe. Prostě v sobě najít radost a jiným to přát.

Těhotenství ostatních totiž nejsou o Tobě.

(Stejně jako celý svět není o Tobě. Svět je o světě a člověk by ho měl mít rád. Tím se pak o dost líp snáší i špatné věci, které se dějí jemu osobně.)

Děkuju za radu, přesně tohle jsem potřebovala slyšet :hug: Hned se cítím líp:)

• Citovat
  • Nahlásit
156
2.4.21 21:35
@Anonymní píše:
Moc děkuju :srdce: abych řekla pravdu, já už na to taky moc nemám sílu, máme za sebou dva IVF, dva transfery a ani jedno embryo se nám nechytlo, ani biochemické těhotenství, nic a to mě tak nějak psychicky dorazilo, že se vůbec nechytly, to už je pak těžké být pozitivní a jít do dalšího pokusu s optimismem. Do toho ještě když mi okolí říká, že bych se neměla nervovat, závidět a brát to s nadhledem. Taky vždycky všechny oznámení těhotenství a porody v okolí obrečím, ale snad i my se jednou dočkáme a už to šílené období skončí. Akorát se bojím, že to před tou kamarádkou neustojím a začnu třeba brečet nebo ze mě uvidí, že mě to mrzí, že jí to vyšlo a nám pořád ne a že se neraduju s ní, aby se třeba neurazila.

Tak breč, určitě se neurazí. To pochopí, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 21:37

@lovean tak a teď kromě kámošky závidím i Vám :mrgreen: ;)

• Citovat
  • Nahlásit
6160
2.4.21 21:43

Prej a bude Ti prano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
913
2.4.21 21:49

I na vás čeká někde děťátko :hug:. Podle popisu ta kamarádka asi ví čím si procházíte, když se ti to chystá říct ne? Věř mi, že i ona je z toho nervózní, neví jak ti to sdělit tak, aby tě ta zpráva ranila co nejméně a určitě pochopí to, že jsi z toho smutná. Jestli je to opravdu kamarádka, tak zvládne i tvoje slzy a jakoukoliv jinou reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7630
2.4.21 21:49

Já zažívám teď něco podobnyho z druhý strany. Jsem neplánovaně po 3 těhotná. První dvě děti byli na první pokus. Sestra od manžela, teď nedávno potratila vymodleny druhý dítě po několika letech snažení a jejímu manželovi zjistili opět rakovinu varlat, takže pro ně asi konečná. Je mě to vůči ní takový blbý, že já mám děti hned a oni mají takový problémy. Ale prostě to je něco co neovlivnim, bohužel se každý musí smířit s tím co má a co nemá. Radovat se ze štěstí druhých a doufat v to svoje :hug: Kamarádce má třeba taky obavy jak to přijmeš, tak jako já u své rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 22:14
@fíkofka píše:
I na vás čeká někde děťátko :hug:. Podle popisu ta kamarádka asi ví čím si procházíte, když se ti to chystá říct ne? Věř mi, že i ona je z toho nervózní, neví jak ti to sdělit tak, aby tě ta zpráva ranila co nejméně a určitě pochopí to, že jsi z toho smutná. Jestli je to opravdu kamarádka, tak zvládne i tvoje slzy a jakoukoliv jinou reakci.

Moc děkuju za podporu :srdce: Ano, ona to s náma prožívá od začátku a podporuje mě, tak vím, že teď jí to musím vrátit, vím to, ale je to stejně těžké, ta představa, že bude posílat ultrazvuky, řešit jména apod. a já se budu muset celou dobu tvářit, že mě to nebolí, jsme 4 dobré kamarádky a ty ostatní holky to podle mě už ví a že mě nic neřekla taky není dvakrát příjemné.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat