Kamarádka jela s nemocným dítětem na dovolenou

Anonymní
26.7.21 08:50

Kamarádka jela s nemocným dítětem na dovolenou

Ahoj holky,
prosím Vás, nezlobte se, že je to anonymně. Já se jdu trochu vyzpovídat a trochu se zeptat na váš názor zda je můj strach oprávněný nebo ne.
Jde o mou kamarádku a její dítě.
Vezmu to od začátku abyste pochopily. Na začátku července se její syn přiotrávil nedopečeným kuřetem. Den po konzumaci zvracel. Oni pak s námi jeli na hory, on se tam ale začal zhoršovat, zvracet, průjem, teplota, tak jsme jeli na ambulanci do nejblžší nemocnice - tam lékařka řekla, že je to na hospitalizaci - kamarádka odmítla a jeli jsme zpět na hotel. Po příjezdu dostal čokoládový zákusek. Během odpoledne ale opět zvracení, horečka, průjem. Kamarádka se rozhodla, že pojedou domů a jeli k nám do města do nemocnice (asi 100 km). Kluk cestou zvracel, blouznil. V nemocnici si ho nechali dva dny na kapačkách, potom ho pustili domů. Stále se ho ale držely průjmy, horečky - kamarádka ale s ním chodila normálně ven na procházku. Malý zhubl asi 5 kilo a byla při vyšetřeních potvrzena kampylobakterioza.
No a teď co se stalo, minulý týden měli jet na 14 dní do Dolomit. Dětská doktorka jim to důrazně nedoporučila. V den odjezdu ještě byli na kontrole, jeho začalo ráno bolet v krku. Kamarádka se ale nedala lékařkou přemluvit a jeli. Už po cestě zase začal zvracet, přijeli po 8 hodinách na místo a on horečka. Po dvou dnech tam skončil v Itálii v nemocnici na kapačce. Už ho ale pustili do domácího léčení. Celý víkend měl horečky 38,5, bolest v krku, krvácení z nosu. Dnes už jen 37,5 a kamarádka mi píše, že pozítří jdou na hory na výlety a do jakéhosi fauna parku.
Já jsem z toho v šoku a nemůžu na to přestat myslet. Co si o tom myslíte? Já ji píšu, že je to brzo, že já bych se teda vrátila domů a chtěla bych aby se léčil doma. Nebo jsem streska jen já?
Nezlobte se že to řeším, ale jsem toho plná. Prožívám to s ní od začátku, malého znám od jeho 2 let. Teď je mu 8. Viděla jsem na těch horách před 3 týdny jak mu bylo, viděla jsem fotky z nemocnice…kamarádce píšu a říkám, že to uspěchává a že se to může vymknout kontrole a ten vir sednout na nějaký orgán…ale je jako by nepřemýšlela.
Děkuji za přečtení :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10882
26.7.21 08:53

Je to nána nezodpovědná, ale co naděláš je to jejich dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27117
26.7.21 08:55

Napsala bych jí, že je bů nezodpovědná :nevim: co s tím chceš dělat? Dítě nemá otce nebo oba nemají rozum?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.21 08:57

@pikola otec s nimi nejel, nemá dovolenou. Řekl jí na to ale, že jí svůj názor neřekne a ať se rozhodne sama, zda jet nebo nejet do těch Dolomit

• Citovat
  • Nahlásit
133
26.7.21 08:58

Chudák kluk…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.7.21 08:59

Kamaradka je teda pekny pitomec :zed: uprednostnovat sve zajmy na ukor ditete nepochopim nikdy.. 8o nic s rim nenadelas ona by mela mit rozum.. Maximalne bych ji od plic rekla co si o ni mxyslim…a peprne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2295
26.7.21 08:59

Napsala bych ji, že je… No nevím, sprostw nemluvím (ani nepíšu).. a nikdy bych ji nevěřila svoje deti na hlídání. Ale nenadelas nicy je to její dítě její zodpovědnost. Snad nebude kluk mít žádné větší potíže nebo následky. Otce nemá nebo je stejně blbej? Já jsem jako dítě jednou chytla zánět v zubu v Itálii a rodiče se střídali, jeden byl se mnou ve stanu celý den, druhý byl s brachama u moře. Domů jsme od autobusu jeli taxíkem, v buse mi vyjednal dvojsedacku ať mám pohodlí, prostě starali se o ke moc hezky a i za cenu „zkažené dovolene“ mi doprali klid na léčení. O rok později jsme na stejné místo jeli znovu, abych si to tam užila i já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27117
26.7.21 09:01
@Anonymní píše:
@pikola otec s nimi nejel, nemá dovolenou. Řekl jí na to ale, že jí svůj názor neřekne a ať se rozhodne sama, zda jet nebo nejet do těch Dolomit

Já jsem teda matka, co nechodí k doktorovi skoro vůbec pokud to není nutné, ale vědět, že dítěti není dobře by pro mě končila dovolená, minimálně bych dítě nikam netahala po výletech, když už se nechce vrátit, což by se mi 8h cesty asi taky nechtělo.. s tím co popisuješ bych se obávala že někde zkolabuje 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.21 09:03

@montgomery.burns @Midaku @tosh holky ona je kamarádka právě až moc pečlivá a odpovědná pokud jde o jejího syna. Udělá vše, co on chce. A on chtěl jet, ráno před odjezdem a tou kontrolou prý brečel, že ho bolí v krku a že jím paní doktorka tu cestu zakáže. Doktorka jim to taky zakazovala, ale kamarádka jí nedala šanci a jeli. Kamarádka je taková ta máma, která pro něj udělá první poslední. Furt za něj i ve škole vše řeší, furt s ním jedná hrozně hezky, mile, mírně, vlídně. Proto ani toto nechápu. Ona se o něj pořád bojí, řeší zubaře, kdejakou prohlídku a potom udělá toto. Já jsem z toho asi víc špatná než ona, ale z jiného důvodu. Ona je špatná, že tam sedí na aprtmánu a mají zkažené prázdniny. Já z toho důvodu, že se o něj bojím.

• Citovat
  • Nahlásit
11434
26.7.21 09:03
@Anonymní píše:

Oba rodiče jsou debillové. Ani otec se neumí postavit za zájem svého dítěte. Takže je jim dítě trošku na překážku a rozhodně nepřipouští, aby jim křížilo zájmy.
Snad kluk dožije ve zdraví dospělosti.
Nic bych jí nepsala, až přijede, tak bych jí řekla svůj názor, nešetřila bych jí a nevím, asi bych se od ní držela dál. Bude pěkně sobecká, to se projeví ve všech směrech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6605
26.7.21 09:04

Nejdřív jsem podle nadpisu myslela, že půjde o nějakou rýmu a že jsi přehnané úzkostlivá. Ale toto je extrém, kamarádka je magor, ale co s tím uděláš, nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.21 09:05

@pikola já jsem jí to psala, i to, že bych se teda bála s ním jít hned do zoo, kde je plno dětí, bacilů, i bacilů z těch zvířat. Kamarádka mi napsala, že tam nikdo není :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
11434
26.7.21 09:05
@Anonymní píše:
@montgomery.burns @Midaku @tosh holky ona je kamarádka právě až moc pečlivá a odpovědná pokud jde o jejího syna. Udělá vše, co on chce. A on chtěl jet, ráno před odjezdem a tou kontrolou prý brečel, že ho bolí v krku a že jím paní doktorka tu cestu zakáže. Doktorka jim to taky zakazovala, ale kamarádka jí nedala šanci a jeli. Kamarádka je taková ta máma, která pro něj udělá první poslední. Furt za něj i ve škole vše řeší, furt s ním jedná hrozně hezky, mile, mírně, vlídně. Proto ani toto nechápu. Ona se o něj pořád bojí, řeší zubaře, kdejakou prohlídku a potom udělá toto. Já jsem z toho asi víc špatná než ona, ale z jiného důvodu. Ona je špatná, že tam sedí na aprtmánu a mají zkažené prázdniny. Já z toho důvodu, že se o něj bojím.

Je hloupá, s tím nic nenaděláš. Nemá soudnost, mohla zájezd stornovat. 8-mi leté dítě by přežilo, kdyby se nikam nejelo nebo zájezd přesunul na jiný termín. Rozhodně tohle nedělala pro dítě. Mnohem více to dělala pro sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2171
26.7.21 09:06

Ježíííš to je ale kráva… S prominutím… :zed: :zed: :pocitac:
Chudák kluk, je mi ho strašně líto.. Bezohledná nána, jak se cítí ten kluk ji vůbec nezajímá, hlavně aby jí nic neuteklo, nepochopím.. :cert: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1622
26.7.21 09:06

Uprimne je mi kluka lito a jako mamu ji nechapu. Ale z nemocnice dite s horeckou pripadne teplotou a prujmem nepusti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat