Kamarádka mi dává ‘rady’ jak vychovávat dítě

Anonymní
31.5.20 15:33

Kamarádka mi dává ‘rady’ jak vychovávat dítě

Ahoj,

kamarádka mi dává rady, jak vychovávat moje dítě. Má vzdělání v právu a rodinné terapii a asi právě proto si myslí, že je v pořádku mi říkat, jak vychovávat moji dceru a že ona ví nejlépe. Vždycky začne větou ‘ chtěla by jsi radu, díky které by jsi příště předešla slzám u dcery?’ Docela mně to začíná vadit. Ráda si popovídám o rozdílných stylech výchovy, ale opravdu je mi nepříjemné, když mi kdokoliv říká, jak vychovávat moje dítě. Naposledy mi psala po našem setkaní, jak bych neměla dceři říkat, aby se dělila o svoje hračky, ale nechat ji nezávisle se rozhodnout. Myšlenku chápu, ale přijde mi, že jen analyzuje moje kroky a přístup. Hlavně, pro ni je ta jediná cesta správná - tu, co vyčetla v knize. Vadilo by vám to? Jak reagovat? Možná to myslí dobře? :nevim:

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2619
31.5.20 15:37

Jak reagovat? Proč ji to prostě neřeknes narovinu? Jestli je to kamarádka, tak to pochopí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1593
31.5.20 15:37

No a jsou ty rady dobre?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
31.5.20 15:38

Ahoj, no tak jestli začíná větou,, Chtěla bys?,, no tak bych ji řekla, že bych nechtěla :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1593
31.5.20 15:39
@Hedvikaaa píše:
Ahoj, no tak jestli začíná větou,, Chtěla bys?,, no tak bych ji řekla, že bych nechtěla :lol:

Taky mi to prislo v pohode, dokud se takhle pta, da se rict ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3170
31.5.20 15:40

Kamarádka určitě ještě děti nemá, že :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3459
31.5.20 15:43

Zeptala bych se: chtěla bys radu, díky které bys priste predesla mému vydeptani?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1157
31.5.20 15:46
@Elishka1 píše:
Zeptala bych se: chtěla bys radu, díky které bys priste predesla mému vydeptani?

Proč jí posloucháš? Řekni jí svoje, ne? Kde je problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 15:46

@Jitul.kaaa9

Právě že má dceru, stejně starou, jako já…2,5 roku.

• Nahlásit
  • Citovat
2456
31.5.20 15:50

Mně by to nevadilo, stejně jako když mi radí kamarádka doktorka. Poslechnu si, něco si z toho vezmu, když ne, jedu si dál svoje. Já kámoškám taky radím z mého oboru, ale tak ony nejsou vztahovačné a berou to normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13761
31.5.20 15:50
@Anonymní píše:
@Jitul.kaaa9Právě že má dceru, stejně starou, jako já…2,5 roku.

Tak jí prostě řekni " díky, ale žádnou radu nechci"…a je to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8456
31.5.20 15:56

Možná to nemyslí špatně. Pokud se jinak projevuje zkousnutelně, vysvětlila bych jí, proč nejsem ochotna akceptovat to, co řekla(protože já bych nebyla) a pokud by to pobrala, víc bych to neřešila.
Já nejsem všeobecně extra tolerantní k některým věcem, ráda si vyslechnu i jiné názory, ale na druhé straně, jsou názory, které u mě zapříčiní to, že nejsem ochotna ani tolerovat lidi, kteří je mají. Výchovný styl tvojí kamarádky je u mě už dost na hraně toho, co u lidí zkousnu. Ne proto, že mi řekla, že mám nějak vychovávat, ale prostě proto, že člověk, který má názor jako ona, u mě dost klesne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7778
31.5.20 15:57
@Anonymní píše:
Ahoj,

kamarádka mi dává rady, jak vychovávat moje dítě. Má vzdělání v právu a rodinné terapii a asi právě proto si myslí, že je v pořádku mi říkat, jak vychovávat moji dceru a že ona ví nejlépe. Vždycky začne větou ‘ chtěla by jsi radu, díky které by jsi příště předešla slzám u dcery?’ Docela mně to začíná vadit. Ráda si popovídám o rozdílných stylech výchovy, ale opravdu je mi nepříjemné, když mi kdokoliv říká, jak vychovávat moje dítě. Naposledy mi psala po našem setkaní, jak bych neměla dceři říkat, aby se dělila o svoje hračky, ale nechat ji nezávisle se rozhodnout. Myšlenku chápu, ale přijde mi, že jen analyzuje moje kroky a přístup. Hlavně, pro ni je ta jediná cesta správná - tu, co vyčetla v knize. Vadilo by vám to? Jak reagovat? Možná to myslí dobře? :nevim:

Díky

Ji neumis rict, ze radu nechces? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1157
31.5.20 15:58

Mě některé ženské radí běžně, je to vítané, v pohodě, a beru to. Nikdo přeci nemůže všechno vědět, tak proč si nenechat poradit? To je úplně normální., nebo ne? :) :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1157
31.5.20 15:59
@TopSecret píše:
Ji neumis rict, ze radu nechces? :roll:

Asi neumí… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek