Kamarádka mi nevědomky ublížila

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 22:10
Kamarádka mi nevědomky ublížila

Ahoj,
stala se taková věc. Kamarádka, kterou jsem si vybrala na svou svatbu jako svědka si mě za svědka nevybrala. Nějak jsem úplně dopředu nevěděla, kdo jí půjde, nechtěla jsem se ptát a vlézt přesně do té diskuze „proč ne já“, aby neměla pocit, že musí nebo že je třeba to nějak zdůvodňovat. Je to samozřejmě její volba. Tak nějak jsem ale bláhově předpokládala, že to bude její sourozenec. Bohužel při obřadu pro mě vyšlo najevo, že si zvolila svou druhou kamarádku. Ani tak nejde o to, kdo se jí pod to podepsal. Spíš to pro mě bylo zjištění, že já nejsem pro ni „nej“ jako ona byla pro mě. Je to jediná moje kamarádka, rodinu mám poměrně rozbitou a tak v tu chvíli mi došlo, že jediný člověk na světě, pro kterého jsem na prvním místě, je můj manžel, jinak je ve vztazích k ostatním vždy někdo lepší, někdo přede mnou. Večer po svatbě jsem prořvala, jak líto mi to bylo, ale nemohla jsem si pomoct. Vím, že je to dětinské a vlastně ani nevím, co chci slyšet, spíš jsem to asi potřebovala někam napsat, protože od té události je to už 14 dní a já to stále nějak nemůžu zpracovat a překousnout. Popravdě se mi ji ani teď nějak nechce kontaktovat, nebo se s ní vidět. Prostě se trefila do toho „správného“ místečka. :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 13699 příspěvků 14.04.19 22:16

No, ona je tvoje jediná kamarádka, ty její ne. Mění to něco na vašem vztahu? Leda v tvé hlavě. Neřeš prkotiny :kytka:

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 12 inzerátů 14.04.19 22:22

Chápu, že to může zabolet. Pokud tě to stále žere, tak by stálo za to zapracovat na své sebehodnotě.

g.sandova
Závislačka 4248 příspěvků 14.04.19 22:23

Tohle zamrzí, já to chápu, ale ber to tak, že máš kamarádku. Určitě tě má ráda, to by se s tebou nebavila preci. Já nemám žádnou nej kamaradku. Už ne. A vůbec mi to nevadí.

J.O.V
Kecalka 185 příspěvků 14.04.19 22:25

Rozhodně to není prkotina a po pravdě by mě to také ranilo. Ale vybrala si koho vybrala, je to její volba. Prostě se s tím teď nějak poper a uvidíš jak dál, hlavně žádné ukvapené závěry. Zase to bude dobrý.

Uživatel je onlinemamina2017
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 14.04.19 22:58

A mně stalo, že kamarádce jsem měla jít za svědka a už byly vypsány papíry a odevzdány. Týden před svatbou přišla za mnou s omluvou, že jí sestra udělala takovou hysterickou scénu, tak šla 4 dny před svatbou na matriku řešit nové papíry, aby jí sestřička mohla jít za svědka.

Tarinka
Echt Kelišová 8370 příspěvků 14.04.19 22:58

A nevybrala si ji treba proto, ze ta dalsi kamoska nema deti a ty jo, tak treba si myslela, ze bude mit vic casu na pripravy kolem. Nebo tvoje deti sly za druzicky/mladence, tak druha kamoska, sla za svedka, aby vas porovnala. Nebo neco takoveho? Hele, stejne neni dulezity, kdo s ni byl, kdyz se vdavala, dulezity je, kdo s ni bude, az se bude rozvadet :lol:

Russet
Neúnavná pisatelka 15180 příspěvků 14.04.19 23:20
@Anonymní píše:
Ahoj,
stala se taková věc. Kamarádka, kterou jsem si vybrala na svou svatbu jako svědka si mě za svědka nevybrala. Nějak jsem úplně dopředu nevěděla, kdo jí půjde, nechtěla jsem se ptát a vlézt přesně do té diskuze „proč ne já“, aby neměla pocit, že musí nebo že je třeba to nějak zdůvodňovat. Je to samozřejmě její volba. Tak nějak jsem ale bláhově předpokládala, že to bude její sourozenec. Bohužel při obřadu pro mě vyšlo najevo, že si zvolila svou druhou kamarádku. Ani tak nejde o to, kdo se jí pod to podepsal. Spíš to pro mě bylo zjištění, že já nejsem pro ni „nej“ jako ona byla pro mě. Je to jediná moje kamarádka, rodinu mám poměrně rozbitou a tak v tu chvíli mi došlo, že jediný člověk na světě, pro kterého jsem na prvním místě, je můj manžel, jinak je ve vztazích k ostatním vždy někdo lepší, někdo přede mnou. Večer po svatbě jsem prořvala, jak líto mi to bylo, ale nemohla jsem si pomoct. Vím, že je to dětinské a vlastně ani nevím, co chci slyšet, spíš jsem to asi potřebovala někam napsat, protože od té události je to už 14 dní a já to stále nějak nemůžu zpracovat a překousnout. Popravdě se mi ji ani teď nějak nechce kontaktovat, nebo se s ní vidět. Prostě se trefila do toho „správného“ místečka. :(

Kdybych se měla teď vdávat, asi bych nevědomky mohla ublížit třem lidem. Kamarádce číslo jedna, když si vyberu druhou. Druhé, pokud si vyberu první. Nebo sestře, když si vyberu kamarádky a ne ji. A nebo všem, pokud si vyberu pro klid třeba kolegyni, se kterou mám dobré vztahy. Naštěstí jsou to dospělé osoby a neřeší prkotiny. A mají i jiné starosti.

Hobitka
Kelišová 5015 příspěvků 14.04.19 23:24

Ja byla svedcit trikrat. Dalsi duvod, proc se nevdavat :mrgreen:. Zakladatelko, asi to zamrzi, ale nezna druha kamaradka treba lip tu dvojici? Muze k tomu byt i racionalni duvod.

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 10821 příspěvků 14.04.19 23:32

Svatba je genialni pocin. “Svaze” muze a zenu a rozkmotri minimalne dalsich 50 lidi :lol:

psanicko
Povídálka 26 příspěvků 14.04.19 23:45

Ono není vždy na místě dělat v lidech pořadí (nejlepší kamoška, druhá nejlepší, třetí nejlepší,…), protože každá může být tou „nej“ v jiné oblasti nebo prostě jen jinak „nej“. Jak už tu někdo psal, buď ráda, že jste kamarádky - a to snad jste a zůstanete nezávisle na tom, že z nějakých důvodů, které mimochodem ani neznáš (třeba dávný slib z dětství, oplátka za svědectví na svatbě té druhé či co já vím co) tvoje kamarádka jednala jinak než sis přála ty.

janickaIII
Závislačka 3824 příspěvků 15.04.19 00:25

Moc nerozumim proc se kolem svedku na svatbe delaji takove sceny. O co vlastne jde? O jeden podpis a o to, ze clovek stoji za nevestou/zenichem? Pripadne o spoustu starosti ohledne zarizovani? Bud rada, ze Te na svatbu vubec pozvala a dalsi malichernosti neres. :kytka:

alisekR
Kelišová 5677 příspěvků 15.04.19 00:56

Zažila jsem to před 16 lety. Taky mě to ranilo. Moje něj kamarádka se vdávala ve 22 letech a taky si vzala holku, se kterou se kamarádila krátce. Tehdy se mi hloupě vymluvila, že slyšela, že něj kamarádka by neměla jít za svědka. A víš co? Ona už s tím manželem není, na další její svatbu jsem ani nebyla pozvána. Přesto jsme něj kamarádky, ona mi za svědka byla. Kamarádství jsme si dokázaly x krát jinak. V mnohem zásadnějších věcech.

Ella9
Kecalka 109 příspěvků 15.04.19 07:05

Znám lidi, co si vybírali svědky podle toho, zda jsou schopni dělat zábavu pro svatebcany… Nebylo to podobně? ;) Doporučuji se kamarádky zeptat, třeba to nebude tak zle, jak to vypadá.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1872 příspěvků 15.04.19 07:16

Podobně brečela dcera, když se nás ptala proč se narodila až po bráchovi, že jsme mu dali přednost.

Jenže jí jsou 4, takže na to má nárok, zakladatelka řeší kravinu mentalitou dítěte.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama