Kamarádka miluje Ježíše

521
21.5.16 21:58

Kamarádka miluje Ježíše

Mám kamarádku které je 35 let, je rozvedená, bezdětná. Na začátku měsíce dubna při odchodu od nás mi prozradila že má schůzku, že někoho má. Byla tajemná, nepověděla mi nic.Pak jsme se ještě 2× viděly a během té doby si psaly emaily. Psala v nich o tom že chodí do evangelické církve (ne v kostele),o Boží lásce, Bibli, Ježíši. O tom jak „ho“znala od dětství ale pak se jejich vztah přerušil kvůli jejim rozmarům a chybám, že ho pak před 2 lety znovu potkala a že ji v tom nenechal, čekal a získal si ji, že cítí k němu lásku. Naivně jsem si myslela že je to křesťan, ale ve výsledku jsem zjistila že je to Ježíš, který je pro ni živý a milující. Nechce muže, ani sex, že touží jen po něm, že je s ním šťastná. Pro mě jako ateistku je to prostě nepochopitelné. Má někdo zkušenosti s takovými fanatiky, ať už věřící či nevěřící?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3335
21.5.16 22:05

To, že kamarádka prožívá věci jinak a na jiné úrovni (ne vyšší, ne nižší, ale jiné) než ty, neznamená, že je fanatik. Pocházím z rodiny s poměrně silnou evangelickou tradicí, dědeček byl evangelický farář, strýc i v současnosti farářem je. Jedná se tedy asi o jinou církev, než kam chodí tvá kamarádka, ale umím se do ní vcítit. Byla bych ráda, že je kamarádka šťastná, že má ke mně takovou důvěru, že se mi svěřila se svými niternými pocity, a dál to neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
521
21.5.16 22:10

Snažila jsem si o tom něco i přečíst a dohledat ale říct že spolu žijou a že bývá ona u něj a on u ní a že cítí doteky a že kolem jejich domu jsou vodopády, krásná krajinka a že vracení do reálného života je pro ni těžké a že tady šťastná nikdy nebude, že se tu lidi nemají rádi atd.???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6796
21.5.16 22:11

Myslím, že kamarádka nepotřebuje ničí pomoc a už vůbec ne něco rozmlouvat. Bohužel, pokud sama nezačne být střízlivější, tak jí nikdo nepomůže. :(

Příspěvek upraven 21.05.16 v 22:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
521
21.5.16 22:12

Čela jsem že existuje něco jako duchovní partner ale nevím no, Prostě nechci aby se z toho pomátla nebo tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
21.5.16 22:12

Jsem verici, ale tak nejak „po svem“ k cirkvim moc netihnu. nicmene chapu ruzne podoby viry a v mem okoli mam vsechno mozne :lol:
ale obecne, pokud nekdo prodela tak raznou a silnou promenu ve vericiho, tak za tim vetsinou byva nejaky problem nebo je to utek od reality. doufam, ze je to klasicka evangelicka cirkev a ne nejaka sekta…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
521
21.5.16 22:14

@Ali-Ali A jak se pozná evangelická církev od sekty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3335
21.5.16 22:15

@mirabellka19 Já chápu, že ti to vrtá hlavou a že se do toho neumíš vcítit, ani to není potřeba. Ale jen respektuj, že vnímá věci jinak. Pokud tě ty řeči obtěžují, hodí se říct, že ti to jako ateistce není příjemné, ale pokud našla sama, dobrovolně, smysl svého života a je šťastná, uzavřela bych to pro sebe tak, že nemusím všechno chápat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5762
21.5.16 22:17
@Ali-Ali píše:
Jsem verici, ale tak nejak „po svem“ k cirkvim moc netihnu. nicmene chapu ruzne podoby viry a v mem okoli mam vsechno mozne :lol:
ale obecne, pokud nekdo prodela tak raznou a silnou promenu ve vericiho, tak za tim vetsinou byva nejaky problem nebo je to utek od reality. doufam, ze je to klasicka evangelicka cirkev a ne nejaka sekta…

Mám to stejně :palec: To co tu popisuje zakladatelka mi už přijde divné…zavání to psychickou poruchou a nebo nějakou sektou… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
450
21.5.16 22:18

Neznám tvoji kamarádku, ale znám Ježíše. :mrgreen: Třeba ti to jenom nedokázala vysvětlit na pro tebe přijatelné rovině. Duchovní věci jsou pro ateisty někdy naprosto nepochopitelné. Ale pokud budeme vycházet z toho, že Bůh je živý,
tak není na tom nic divného, že je možné mít s ním osobní vztah.On to dokonce nabízí každému, kdo ho upřímně hledá. Doporučuji přečíst si Nový zákon. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3335
21.5.16 22:20
@mirabellka19 píše:
@Ali-Ali A jak se pozná evangelická církev od sekty?

Na rozdělení sekta/církev jsou určitá kritéria. Ale asi rozumím, že ateistovi se může zdát jako sekta všechno, kde se mluví o Bohu. Některé evangelikální (i evangelické) církve jsou na mě sice už dost hardcore, ale nebála bych se o kamarádku, kdyby do některé z nich vstoupila, na rozdíl od regulérní sekty typu SJ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3335
21.5.16 22:21
@alisekR píše:
Mám to stejně :palec: To co tu popisuje zakladatelka mi už přijde divné…zavání to psychickou poruchou a nebo nějakou sektou… :think:

Jako PROČ? Osobní vztah s Bohem/Ježíšem je přece kamenem úhelným celého křesťanství. Je to jiná rovina vnímání věcí pozemských a duchovních, ale fakt odsoudíme všechno, co je mimo naši rovinu chápání, jako nemoc a sektu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
21.5.16 22:22
@Reginaa píše:
Neznám tvoji kamarádku, ale znám Ježíše. :mrgreen: Třeba ti to jenom nedokázala vysvětlit na pro tebe přijatelné rovině. Duchovní věci jsou pro ateisty někdy naprosto nepochopitelné. Ale pokud budeme vycházet z toho, že Bůh je živý,
tak není na tom nic divného, že je možné mít s ním osobní vztah.On to dokonce nabízí každému, kdo ho upřímně hledá. Doporučuji přečíst si Nový zákon. :kytka:

až tak moc osobní? viz… spolu žijou a že bývá ona u něj a on u ní a že cítí doteky a že kolem jejich domu jsou vodopády, krásná krajinka a že vracení do reálného života je pro ni těžké a že tady šťastná nikdy nebude, že se tu lidi nemají rádi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
21.5.16 22:23
@mirabellka19 píše:
@Ali-Ali A jak se pozná evangelická církev od sekty?

klasicti evangelici jsou bezna cirkev nejrozsirenejsi po katolicke, proti katolikum jsou jeste o fous pokrokovejsi a proste takovi „normalni“. ted je otazkou, jestli kamaradka proste vnitrne „ujela“ na jakoby bezne vire a pak je dost mozne, ze casem to zas trochu opadne. nebo jestli vazne chodi do nejake sekty, kde ji tohle nekdo cpe do hlavy. hlavni rozdil mezi beznou cirkvi a sektou je prave v natlaku (ktery muze byt dost skryty) a v tom, ze sekta vetsinou casem chce i neco po tobe a proste celkove zacne zasahovat do zivota.
uprimne, at sama verici a celkove celkem chapajici k ruznym smerum viry, tak to co popisujes mi moc normalni neprijde, obzvlast, jestli to byl nahly zlom. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10206
21.5.16 22:25

Pro me jako ateistku je to poměrně nepochopitelne az nezdrave. Ale pokud je tak kamarádka stastna, tak bych to respektovala. Aspon nebude nikdy řešit, ze ji podvedl nebo propil výplatu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama