Kamarádka musí dát pryč kocourky, kam s nimi

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PAN66
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 14.03.18 08:08
kamaradka musi dat pryc kocourky, kam s nimi

Dobry den,
pisu za kamaradku, nema ucet a vcera vecer mi brecela do telefonu, ma dva kocourky. Jsou to brachove, je jim 4, jsou kastrovani, zvykli na spolecnost, mazleni.
Jeji manzel je pracovne v cizine, ona s dcerou se ted stehuji za nim, nepodarilo se jim najit byt, kde by mohli mit zvirata. Jsou na mensim meste, moc pronajmu tam neni. Musi tedy udat kocourky. Je z toho dost spatna, ma je rada a nepocitala s tim. Za 14 dni ji konci pronajem v Praze a musi se prestehovat do AT, takze moc cssu nema. Ptala se vsech v okoli, na netu, psala pani, od ktere kicourky ma, ta se tez snazila, volala i do nejake ligy pro ochranu zvirat a zatim nic. do utulku je odmita dat, ale co ji zbyde?? odstehovat se musi, ma ut 2 m nevidela tatu, furt se po nem ota a garsonku si tu najit nemuze, preci nerozdeli rodinu a financne dve domacnisti..navic pojistena bude tam i s dcerou..ja ne im jak ji pomic, ja si je vzit nemohu a v okoli o nikom nevim.
Napadlo me napsat sem, nevite o nekom?
skoro ji vysla jedna starsi pani, ktere umrela kocicka, byly i domluvene, ze by ji financne prispivala na kocourky, veterinu apod. ale nakonec z toho seslo. tak to je taky moznost. ona by je nejradeji udala treba na cas, nez neco najdou jineho..ale kdo vi,, jak dlouho to bude..

nejake napady? nevim co ji poradit..je mi to lito, vim, ze je na ne fixla :( i tech kocourku.

kdybyste o nekom vedeli, muzu dat kontakt primo na ni, vi ze to sem pisi, poskytla mi i fota.

EDIT: neresi to 14 dni pred, resi to od ledna, shanela, psala, hledali jine bydleni, nasli, ale ani tam zvire nechteji, od ledna nuc, zbyva uz 14 dni do vystehovani a je zoufala, ja od ledna se prala taky, ale v okoli nikdo neni, vcera se rozbrecela a me naoadlo, ze kdyz nema zcet tu a bezkusila to tady, pisnu ja.

Příspěvek upraven 14.03.18 v 10:53

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

SannaZ
Kecalka 150 příspěvků 14.03.18 08:30

Na facebooku je stránka „šance pro kočku z. s.“, zkuste napsat tam. Myslím, že kdyby jste přispívali nějakou částkou na kočičky, určitě by jim domov našli. Starají se o opuštěné kočky a hledají jim domov.

JDISS
Nováček 8 příspěvků 14.03.18 08:48

S kočkama je to těžký. Je to pár let co sestra našla zatoulaného kocoura. Bylo mu pár měsíců. Měla jsem ho dočasně u sebe doma. Nikdo ho nechtěl, dokonce i všechny útulky mě odmítli. :nevim: po měsíci neúspěšného hledání jsem zavolala na odchyt zvířat, že se na dvoře toulá kocour a ničí není. Jiná možnost nebyla, ale co se s ním dělo potom, těžko říct.

dedrichov
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 14.03.18 08:48

Zkus ještě napsat inzerát do annonce, je to zdarma a ihned, je tam sekce zvířata a rubrika kočky

biancaa
Povídálka 50 příspěvků 14.03.18 08:48

At kamaradka napise na FB Michaele Neposedne Tlapky-je sice z Ostravy, ale urcite muze dobre poradit nebo spojit kamaradku s nekym v Praze, pripadne sdilet

srpen89
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 14.03.18 09:33

No nekdo řekne, ze je to kruty, ale ciste pragmaticky. S kocoury se odstehovat nemuze, ale nikdo je nechce, ani utulek. Takze pro me zbyva jedina moznost. Ulice :nevim: Je mi lito, ale jina moznost uz me nenapada.

Uživatel je onlineEster13
Kelišová 5422 příspěvků 14.03.18 09:35
@srpen89 píše:
No nekdo řekne, ze je to kruty, ale ciste pragmaticky. S kocoury se odstehovat nemuze, ale nikdo je nechce, ani utulek. Takze pro me zbyva jedina moznost. Ulice :nevim: Je mi lito, ale jina moznost uz me nenapada.

COŽE? :roll:

srpen89
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 14.03.18 09:43
@Ester13 píše:
COŽE? :roll:

Ted nechapu… :think: jak coze. Nastinim situaci. Do odletu zbyvaji 3,4,5,6 hodin. Kocouri stale doma. Co s nima udelas? Neodjedes? A das prednost kockam pred manzelem a ditetem? Ja tedy ne :nevim: Pro me deti a muz jsou na prvnim miste na svete. Proto bych jim dala svobodu a odjela za muzem. :nevim:

Uživatel je onlineEster13
Kelišová 5422 příspěvků 14.03.18 09:46
@srpen89 píše:
Ted nechapu… :think: jak coze. Nastinim situaci. Do odletu zbyvaji 3,4,5,6 hodin. Kocouri stale doma. Co s nima udelas? Neodjedes? A das prednost kockam pred manzelem a ditetem? Ja tedy ne :nevim: Pro me deti a muz jsou na prvnim miste na svete. Proto bych jim dala svobodu a odjela za muzem. :nevim:

Má na to 14 dní, byly tu nastíněny možnosti Toulavé tlapky a jiné. Já jsem „psí“, ale určitě jsou jiné možnosti než gaučáky vyhodit ven, kde by prakticky neměli šanci.

Parninas
Stálice 65 příspěvků 14.03.18 09:52
@srpen89 píše:

Tak tohle mi připadne naprosto šílený. :zed: Existuje milion řešení a vyhodit kočky na ulici je v podstatě ji nechat umřít, protože pokud celý život žili v domácnosti, kde byli automaticky krmení, tak se o sebe nedokáží postarat. Na facebooku je milion skupin a někdo by se určitě ujal (minimálně třeba nějaká dočaska). Navíc pochybuju, že by tohle ta paní byla schopná udělat, když ji tak moc trápí jen to, že je musí dát pryč.

Zajímalo by mě, jestli by jste tyhle řeči měla třeba i u psa (předpokládám, že ne). :nevim: Ono přece vyhodit kočku je o hodně jednodušší.

PS: Nechci paní nijak soudit, ale řešit tohle 14 dní před odletem je vážně opravdu pozdě. Jak dlouho věděla, že tahle situace nastane? :think:

Parninas
Stálice 65 příspěvků 14.03.18 09:55

Fakt já vždycky teču z lidí, kteří berou kočky (u psů to tak časté není, proto to neřeším) jako nějaké tvory, co prostě vyhodí na ulici a děj se vůle boží. Pokud je někdo takový, tak by si v prvé řadě to zvíře neměl ani pořizovat. :zed:

Parninas
Stálice 65 příspěvků 14.03.18 09:58

@PAN66 A teda bohužel jsem z Brna, takže nemám úplně přehled, ale zkuste napsat třeba do skupiny na facebook „Kočkaři a Kočkařky aneb milujeme Kočky“. Je tam spousta lidí, kteří by teoreticky mohli mít zájem a nebo by vám mohli alespoň dát nějaký kontakt na útulek nebo dočasku. ;)

srpen89
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 14.03.18 10:05
@Parninas píše:
Tak tohle mi připadne naprosto šílený. :zed: Existuje milion řešení a vyhodit kočky na ulici je v podstatě ji nechat umřít, protože pokud celý život žili v domácnosti, kde byli automaticky krmení, tak se o sebe nedokáží postarat. Na facebooku je milion skupin a někdo by se určitě ujal (minimálně třeba nějaká dočaska). Navíc pochybuju, že by tohle ta paní byla schopná udělat, když ji tak moc trápí jen to, že je musí dát pryč.

Zajímalo by mě, jestli by jste tyhle řeči měla třeba i u psa (předpokládám, že ne). :nevim: Ono přece vyhodit kočku je o hodně jednodušší.

PS: Nechci paní nijak soudit, ale řešit tohle 14 dní před odletem je vážně opravdu pozdě. Jak dlouho věděla, že tahle situace nastane? :think:

Psa bych samozrejme nevyhodila, o psa by se mi z hodiny na hodinu postaralo bezproblemu klidne 5 lidi. O kocku by se mi nepostaral nikdo. Kocky nejsou příliš oblibene a jsou zvykle se toulat nekde venku. Ale to neni to podstatne. Pises, ze existuje milion řešení… To je zvláštní, ze dotycna za 14 dni tedy nebyla jeste uspesna a ani jedno z tech milionu resenich nejak nenachazi :think: :nevim: a psala jsem ciste pragmaticky! Co udela, az ipravdu bude do odjezdu zbyvat par hodin a kocky stale doma? Vybodne se na dite, na manžela a zustane doma s kocourama? Proste je pustí do sveta :nevim:

Parninas
Stálice 65 příspěvků 14.03.18 10:16
@srpen89 píše:
Psa bych samozrejme nevyhodila, o psa by se mi z hodiny na hodinu postaralo bezproblemu klidne 5 lidi. O kocku by se mi nepostaral nikdo. Kocky nejsou příliš oblibene a jsou zvykle se toulat nekde venku. Ale to neni to podstatne. Pises, ze existuje milion řešení… To je zvláštní, ze dotycna za 14 dni tedy nebyla jeste uspesna a ani jedno z tech milionu resenich nejak nenachazi :think: :nevim: a psala jsem ciste pragmaticky! Co udela, az ipravdu bude do odjezdu zbyvat par hodin a kocky stale doma? Vybodne se na dite, na manžela a zustane doma s kocourama? Proste je pustí do sveta :nevim:

A to já třeba nechápu tuhle logiku - pes je velmi náročně zvíře jak na čas, tak na peníze. V čem je teda řekněme „přístupnější“? Kočce se dá jídlo a voda a nic víc víceméně nepotřebuje (nebo jako ano, ale mluvíme o přežití).
A to s tím touláním je šílený blud, u kterého nechápu kde vzniknul. Pokud budu mít kočky od kotěte v domě/bytě, tak opravdu ne, nedokáží se o sebe postarat. Měla jsem mnoho koček z ulice, abych na to mohla mít objektivní názor. Stav, ve kterém se nacházely byl naprosto šílený a kdyby jsme je k sobě nevzali, tak umřou (například malé kotě vyhozené u dálnice, starší kočka totálně prolezlá blechama a svrabem atd.).
A člověk se vždycky najde - pár měsíců zpátky jsem si třeba vzala přesně takové 2 bráchy z naprosto stejné situace - rodinka si pořídila koťátka pro děti, ale při stěhování už odrostly a nebyly jim dost dobrý, tak je tam v krabici prostě nechali umřít. Fakt humánní. :pocitac:

A radu jsem dala - pokud by napsala do některých větších skupin na facebooku, tak věřím, že by někdo pomohl. Nechci být zlá, ale předpokládám, že paní s dětmi, která se stěhuje do ciziny, nebere hledání nového domova pro kočky jako nejvyšší prioritu (což jako neříkám, že je vyloženě špatně). Tudíž je dobře, že se po té době zkouší angažovat i kamarádka, která je třeba hledání ochotná obětovat více času a úsilí. :kytka:

Parninas
Stálice 65 příspěvků 14.03.18 10:21

@srpen89 A neber si to nějak osobně, ale předpokládám, že máš jen psy, takže do té problematiky úplně nevidíš. Protože kdyby ano, tak by jsi nemohla říct něco takového. Zkus si třeba někdy zajet do zahrádkářské kolonie a uvidíš jak si ty kočky umí poradit tím „touláním“. Většinou déle jak rok nepřežijí (nedej bože aby byly nekastrované). :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

MikeJePán přišel o skoro půl milionu fanoušků. Všechno vyřeším, utěšuje se

Známý Youtuber MikeJePán dojel na své provokování. Byl mu zablokován kanál na... číst dále >

Královská svatba: Proč byli mezi hosty Clooney, Beckhamovi nebo Serena?

O víkendu si královské ano řekli Američanka Meghan Markle (36) a princ Harry... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama