Kamarádka nemá ráda své dítě, jak se k tomu postavit?

5732
27.12.19 12:42

Kamarádka nemá ráda své dítě, jak se k tomu postavit?

Ahoj maminky, řeším problém. Mám mnoho let kamarádku. Nikdy to nebyla citová osoba, spíš taková racionální, dala se s ní ale probrat spousta věcí - studium, kariéra, peníze - ona totiž nikdy nezáviděla, prostě vše brala bez citů a racionálně. Potud bylo vše v pohodě. Jenže po letech si našla kluka, moc fajn chlapa, takového citlivého člověka nastaveného na rodinný život. Přála jsem jí to, ale zarazilo mě, že ona samostatná jednotka, která nikdy o rodinném životě nemluvila, po dětech nikdy netoužila, jde do vztahu s citlivým člověkem toužícím po dětech. Říkala jsem si, že se třeba něco mění a ona se hodlá usadit. Povila dítě a tím začaly problémy. Vzápětí skončila v psychiatrické léčebně. Neměla jsem dojem, že jde o poporodní depresi nebo laktační psychózu, spíš, že to dítě nechce a neumí se s tím vyrovnat. 8 měsíců byla v léčebně, o dítě nejevila zájem. Snažila jsem se jí být jako kamarádka oporou, svůj dojem, že dítě nechce, jsem neříkala. Léta plynula a ona o dítěti nemluvila a když jsem se zeptala, chladně krátce odpověděla. Nedávno se rozvedla. Opět jsem tušila, že jí v jejím životě překáží i manžel, ale nic jsem neříkala, měla jsem dojem, že si vše přiznat odmítá, hledala náhradní přijatelné důvody. Opět nějaký čas uplynul a ona je opět v léčebně, o dítě žádný zájem nejeví, Vánoce jí nezajímají. Nabídla jsem jí návštěvu, měla radost. Jenže mě je toho jejího dítěte strašně líto a tak jsem téma opatrně otevřela, poprvé za naše letité kamarádství. Myslím, že nazrál čas a ona si věc začala sama uvědomovat. Rýpat jsem do toho ani nemusela. Byla otevřená mluvit. Manžela ani dítě ráda nemá, dítě nechce, neví jak se ho elegantně zbavit, má pocit, že jí sebrali svobodný život, o nikoho se nikdy starat nechtěla, co dělají druzí jí nezajímá, je jí sebe samé líto a je nešťastná. Holky, nevím, co dělat, jak se k tomu postavit. Co byste dělaly vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8147
27.12.19 12:49

Být ji oporou. Vyslechnout.
Dítě má i otce, tak není samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25092
27.12.19 12:51

@Enmamma Ať se dohodne s manželem a ten ať si vezme dítě do péče. Díte jí má rádo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3679
27.12.19 12:52

A dítě je s kým, když je v léčebně? Nejlepší by bylo, kdyby vyrustalo s otcem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25027
27.12.19 12:53

Ještě štěstí, že má dítě otce co se umí postarat. Tak ona se vrátí ke svému volnému životu a dítě bude s tátou. Není první ani poslední. Ty jí buď oporou, o dětem nemluv a nenuť ji ke vztahu k dítěti a bude dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3817
27.12.19 13:00

I ve zvířecí říši to takhle někdy přiroda namíchala. Evidentně to má dané od narození. Je mi lito ditete, ale i jí. Snažila bych se být jí kamaradkou a brat ji takovou jaká je. Možná nikoho takového nemá a všichni ji už zavrhli. Zkus to..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
27.12.19 13:05

Je dobre, ze ma v zivote nekoho, kdo ji neodsoudi. Mozna, ze kdyby se rozvedla a ditko vidala jen obcas, vratila by se ji svoboda a city by mely sanci a pro dite by to bylo ve vysledku lepsi. Tez by mela noznost vzit matku takovou jaka je. Nemaji podezreni na autismus u kamaradky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10916
27.12.19 13:06

Nekamarádila bych s takovou ženou, jsem na tyhle typy úplně alergická, Nicméně to jsem ti moc nepomohla :oops: Asi pokud bych s ní chtěla být, nebavila bych se s ní o dítěti, nic s tím neuděláš když to tak cítí. Jen pokud bude chtít sama.Pro dítě by bylo lepší kdyby už zůstala úplně v pozadí. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
27.12.19 13:06

Přemýšlela kamarádka nad tím, že by si otec vzal dítě do péče a ona tedy mohla žít sama za sebe? Možná by všem pak bylo lépe. Je mi vlastně líto všech tří.

• Citovat
  • Nahlásit
1281
27.12.19 13:16

@Enmamma taky mě je dítěte líto. nejspis zůstane s tatínkem, ne? Doufám že ho ro moc neznamená, je to opravdu smutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
27.12.19 13:16
@boball píše:
Nekamarádila bych s takovou ženou, jsem na tyhle typy úplně alergická, Nicméně to jsem ti moc nepomohla :oops: Asi pokud bych s ní chtěla být, nebavila bych se s ní o dítěti, nic s tím neuděláš když to tak cítí. Jen pokud bude chtít sama.Pro dítě by bylo lepší kdyby už zůstala úplně v pozadí. :think:

Vůbec nevím, co mám dělat, naše přátelství trvá asi 16 let. Jinak ano, mám normálně stejný postoj jako ty. Jsem na ní milá a zároveň jsem z toho vyděšená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10916
27.12.19 13:23

@Enmamma Já ti rozumím, měla jsem podobnou kamarádku, nebylo to tedy až tak markantní, nicméně jejích dětí mi bylo vždy docela taky líto. Tyhle matky dělají velké šrámy na duši. Proto si myslím, že pokud otec je v pohodě tak by snad bylo pro dítě lepší aby se přetrhaly kontakty.Moje mamka je takovej studenej psí čumák, co mi vždy dávala najevo, že mne nechtěla a vlastně jsem byla vždy na obtíž. Pak jí něco čapne a nacpe mi peníze, asi odpustek.Je mi padesát a pořád jsem to nezkousla, a znovu mne to zraní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9542
27.12.19 13:29

Je blbé, že si toto neuměla přiznat dřív.
Za daných okolností by bylo nejlepší, kdyby měl dítě v péči otec a našel si novou rodinu a ona mu dala na vědomí, že by souhlasila i s osvojením, pokud by měla nová partnerka zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
27.12.19 13:35
@Lalelale píše:
Přemýšlela kamarádka nad tím, že by si otec vzal dítě do péče a ona tedy mohla žít sama za sebe? Možná by všem pak bylo lépe. Je mi vlastně líto všech tří.

To jsem jí řekla, asi to tak prý udělá. Za to jsem ráda. Má prý totiž na dítě velký vztek a mám strach, aby se nestalo něco zlého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
27.12.19 13:38

Holky, já své pěstounské děti miluji, tak je to pro mě hrozné. Já takové děti zachraňuji. Teď se na chvíli odmlčím, ale večer si vše přečtu. Jdu s kloučkama na petřínskou rozhlednu. Zatím ahoj všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat