Reklama

Kamarádka "nic neumí"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hamouzka
Stálice 98 příspěvků 21.08.18 17:35
Kamarádka "nic neumí"

Holky, spíš si sem jdu pokecat a trošku asi i poradit. Dneska jsem byla s děckama u vody a byla s námi i jedna má kámoška. Jedno dítě s křidýlky blblo ve vodě, druhé plavalo. Vody hrozně málo. Já je sledovala z břehu. Dostala mě ale kámoška, když se zvedla a šla se namočit (prostě si klekla do vody). Pak se zvedla a udělala hbitě dvě tempa „prsou“ a docela zadýchaná vylezla ven (vody bylo po kolena!). Pamatuju si, že zrovna styl prsa jsem jí někdy na základce viděla plavat a v pohodě. Bylo mi blbý se ptát, ale asi to bylo blbý i jí a říkala, že se dostala do vody jako na plavání po 20 letech. Na lyžích nestála přes 20 let a brusle totéž. Docela mě to vyrazilo dech. Hlavně že se to dá zapomenout. Nekomentovala jsem to, ale uvědomila si, že nikdy u nich v rodině nebyly peníze, žádné kroužky a tak. Asi obraceli každou korunu. Když to vezmu, tak moje děcka chodí na každou „blbost“ - holka tenis a kreslení, kluk na fotbal, tenis a hokej. Zajímalo by mě, jestli se po tolika letech dají věci zapomenout. A jinak mě napadlo, že bych jí věnovala kurz plavání, ale nejsem si jistá, jestli to k něčemu je, jak dlouho to trvá a tak. I jsem tak nějak naznačila a ona říkala, že kurzy si můžou dovolit děcka, malé holky nemají každý měsíc holčičí věci. Jakmile jsme jí vysadili, tak jsem koukala na youtube, kde je škola plavání, v pár minutách to vysvětlují, ale já nevím… Hlavně se má ochladit a v podstatě k vodě s námi jde ve čtvrtek a to je asi poslední možnost venku něco zkusit. Myslela jsem, že bych jí poslala odkazy. Neměla jsem pocit, že by jí bylo trapný mi to říct, ale jak jsem pochopila, má záběr na někoho, kdo je zdatný sportovec - plave, lyžuje, bruslí znamenitě. Chtěla bych jí tak nějak pomoct, ale nejsem si jistá, jak to udělat. Zapomněla jsem dodat - čas má, stará se jen o sebe, děti nemá.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Lajla
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 21.08.18 17:37

Ježiši, starej se o sebe…

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 21.08.18 17:39

Kdyby chtěla na kurz plavání, tak si ho snad pořídí sama ne? Je dospělá. Plavání se asi zapomenout nedá, ale třeba na lyžích jsem nebyla tak dlouho, ze uz bych se bála a 100% si namlela :mrgreen: trochu nerozumím, co ti na tom vyrazilo dech? Ne každy ma rad sport

jahuhudka
Extra třída :D 10288 příspěvků 21.08.18 17:39

V cem ze ji chces pomoct ? 8o

Konnny
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 21.08.18 17:40

@Hamouzka :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 17:41

Taky nic neumím, teda kromě plavání a jízdy na kole. Co je na tom špatného? Ne všichni jsou zdatní sportovci. Žiji šťastně tak jak jsem.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 21.08.18 17:42

Nechapu problem, sama moc plavat neumim a trauma z toho nemam. Nechces zaplatit kurz i mne? :kytka: :mrgreen:

Hamouzka
Stálice 98 příspěvků 21.08.18 17:42

@Tichošlápek ona právě mluvila o tom, že přemýšlí, jak v zimě vyrazí na hory a zaplatí si instruktora lyžování. Ptala se, jestli s tím mám zkušenost. Což nemám. Tak mě tak napadlo, že bych jí darovala kurz plavání. Třeba by jí to zvedlo sebevědomí. Je taková „zakřiknutá“. Jestli s tím má někdo zkušenost. Nebo to jsou vyhozené peníze…

Hamouzka
Stálice 98 příspěvků 21.08.18 17:43

@Azeretereza že byste mohly chodit spolu? :mrgreen:

jahuhudka
Extra třída :D 10288 příspěvků 21.08.18 17:44

Jeste by to chtelo keeramiku, peceni chleba, drhani, hackovani,ple­teni,siti, vareni, malovani,kres­leni,socharstvi ...... :think: aby byla kamaradka vsestranna

Hanka1
Extra třída :D 13464 příspěvků 21.08.18 17:45

Prosim te neres kamaradku, je dospela. Kdyby ji to tak vadilo, tak s tim neco udela sama nebo driv. Mam kamosku, co plavat umi, ale jestli za cely rok jde tak dvakrat k vode, tak je to moc a do bazenu by nsla ani omylem…
Dalsi kamoska umi jezdit na kole, ale nejezdi, pac ji to strasne nebavi, takze se kola i zbavila a tak bych mohla pokracovat. Ja treba naprosto nesnasim beh a nechapu, jak ho nekdo muze mit jako dobrovolny konicek…lyzovani mne treba zase bavi moc.
Res maximalne tak sebe a konicky svych deti…

Ivana007
Kecalka 191 příspěvků 21.08.18 17:45
@jahuhudka píše:
Jeste by to chtelo keeramiku, peceni chleba, drhani, hackovani,ple­teni,siti, vareni, malovani,kres­leni,socharstvi ...... :think: aby byla kamaradka vsestranna
:palec: :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 17:48

@Hamouzka hele Tomáš řepka taky pravděpodobně neumí plavat a žije :D
Jsi hodna, ze chceš kamarádce pomoci, ale asi bych to s ni řešila až ve chvíli, kdy ji to v životě způsobí nějaké komplikace, nebo kdy ji to samotné začne vadit. Nesporotovnich lidi je spoustu (i ja) a mas pravdu, ze s tím pravděpodobně souvisí finance,resp možnosti v mladí. Protože je důležité si ty sporty zkusit. Když to pak zkoušís jako nemehlo v dospělosti, je to dost demotivující. Ja jsem napr. Hrozne nešikovný na vše, ale umím obstojně lyžovat, protože jsem proste jako malá lyžovala. Močové hry katastrofa, ale “tenis” (manžel nahrává a ja palim kamkoliv to vyjde, čáry nečáry) me děsně baví. Třeba ma taky Něco takového, co ji pujde lip. No a vystačí si s tím.

nostress
Extra třída :D 12912 příspěvků 21.08.18 17:50
@Hamouzka píše:
Holky, spíš si sem jdu pokecat a trošku asi i poradit. Dneska jsem byla s děckama u vody a byla s námi i jedna má kámoška. Jedno dítě s křidýlky blblo ve vodě, druhé plavalo. Vody hrozně málo. Já je sledovala z břehu. Dostala mě ale kámoška, když se zvedla a šla se namočit (prostě si klekla do vody). Pak se zvedla a udělala hbitě dvě tempa „prsou“ a docela zadýchaná vylezla ven (vody bylo po kolena!). Pamatuju si, že zrovna styl prsa jsem jí někdy na základce viděla plavat a v pohodě. Bylo mi blbý se ptát, ale asi to bylo blbý i jí a říkala, že se dostala do vody jako na plavání po 20 letech. Na lyžích nestála přes 20 let a brusle totéž. Docela mě to vyrazilo dech. Hlavně že se to dá zapomenout. Nekomentovala jsem to, ale uvědomila si, že nikdy u nich v rodině nebyly peníze, žádné kroužky a tak. Asi obraceli každou korunu. Když to vezmu, tak moje děcka chodí na každou „blbost“ - holka tenis a kreslení, kluk na fotbal, tenis a hokej. Zajímalo by mě, jestli se po tolika letech dají věci zapomenout. A jinak mě napadlo, že bych jí věnovala kurz plavání, ale nejsem si jistá, jestli to k něčemu je, jak dlouho to trvá a tak. I jsem tak nějak naznačila a ona říkala, že kurzy si můžou dovolit děcka, malé holky nemají každý měsíc holčičí věci. Jakmile jsme jí vysadili, tak jsem koukala na youtube, kde je škola plavání, v pár minutách to vysvětlují, ale já nevím… Hlavně se má ochladit a v podstatě k vodě s námi jde ve čtvrtek a to je asi poslední možnost venku něco zkusit. Myslela jsem, že bych jí poslala odkazy. Neměla jsem pocit, že by jí bylo trapný mi to říct, ale jak jsem pochopila, má záběr na někoho, kdo je zdatný sportovec - plave, lyžuje, bruslí znamenitě. Chtěla bych jí tak nějak pomoct, ale nejsem si jistá, jak to udělat. Zapomněla jsem dodat - čas má, stará se jen o sebe, děti nemá.

To myslíš vážně? 8o Pokud ve vodě „po kolena“ udělala aspoň dvě tempa, tak je to dobrý výkon. :) Jak víš, že by o nějaký kurz plavání vůbec stála? Já bych ji neřešila, a brala bych ji takovou, jaká je.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 21.08.18 17:51

@Hamouzka mne to proste prijde divné. Ona evidentně kurz plavání nechce, jinak by ho pořídila sama. Trochu mi připadáš jak její matka řešící nesebevedomou dcerku a vhodnou investici.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama