Kamarádka pořád uklízí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

melisa35
Povídálka 27 příspěvků 20.03.18 12:27
Kamarádka pořád uklízí

Asi před rokem jsem se seznámila na dětském cvičení s jednou maminkou, padly jsme si do oka… vídáme se, navštěvujeme se… ale čím dál míň. Od začátku kamarádka hodně mluvila o uklidu, že musí uklízet atd. Přitom rozhodně doma nemá sterilní domácnost… v podstatě je to aasi tak, že čm víc uklízí, tím je to méně vidět… situace se za dobu, co se se známe zhoršuje.. začíná i méně chodit s dítětem ven, s tím, že musí uklízet. například dnes je u nás krásně slunečno a ven dopoledne nešli… Je mi jí líto, myslím, že se dost trápí, ale zase se neznáme tak moc, abych jí řekla do očí pravdu. Spíš bych ji ráda nějak popostrčila. Nemáte prosím někdo zkušenost z okolí s něčím podobným. Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Emimin7
Echt Kelišová 9275 příspěvků 20.03.18 12:31

Možná obsedantně kompulzivní porucha. Sledoval bych, jestli projeví i jiné příznaky.

Amys
Generální žvanilka 20734 příspěvků 20.03.18 12:32

Tak se jí třeba nechce chodit každý den ven, tak se vymlouvá. Já jsem podobná. Sem tam si s kamarádkou vyrazím ráda, ale nebaví mě to, pokud je to denně, případně se z toho stane povinnost.

Maty80
Echt Kelišová 7918 příspěvků 20.03.18 12:32

Nevymlouvá se ta kamarádka na úklid? Třeba se jí jenom nechce s tebou ven :think:
Já jsem taky uklízecí, ale u mě to je vidět, sama vím, že to přeháním, ale držím se zuby nehty aby to nebylo na úkor rodiny..

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16796 příspěvků 20.03.18 12:32
@melisa35 píše:
Asi před rokem jsem se seznámila na dětském cvičení s jednou maminkou, padly jsme si do oka… vídáme se, navštěvujeme se… ale čím dál míň. Od začátku kamarádka hodně mluvila o uklidu, že musí uklízet atd. Přitom rozhodně doma nemá sterilní domácnost… v podstatě je to aasi tak, že čm víc uklízí, tím je to méně vidět… situace se za dobu, co se se známe zhoršuje.. začíná i méně chodit s dítětem ven, s tím, že musí uklízet. například dnes je u nás krásně slunečno a ven dopoledne nešli… Je mi jí líto, myslím, že se dost trápí, ale zase se neznáme tak moc, abych jí řekla do očí pravdu. Spíš bych ji ráda nějak popostrčila. Nemáte prosím někdo zkušenost z okolí s něčím podobným. Děkuji

Možná má partnera, který to vyžaduje a při příchodu domů hledá, kde ona dost neuklidila. Už jsem takové případy viděla.

anivbl
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 20.03.18 12:33
@Amys píše:
Tak se jí třeba nechce chodit každý den ven, tak se vymlouvá. Já jsem podobná. Sem tam si s kamarádkou vyrazím ráda, ale nebaví mě to, pokud je to denně, případně se z toho stane povinnost.

Taky mi to tak přijde. Je trochu i ujetý sledovat, kdy někdo jiný ne/chodí ven a proč. Doufám, že mě někdo takhle nesleduje :lol: :mrgreen:

vertunka
Závislačka 4642 příspěvků 20.03.18 12:36

Ja taky dnes nebyla venku a ani neuklizela. Chudaci deti :mrgreen: :mrgreen:. Venku je sice slunecno ale mrzne. A to je povinnost chodit kazdej den ven??

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 2 inzeráty 20.03.18 12:36

Za tim se muze skryvat ledaccos a vubec se to nemusi tykat uklidu :nevim: Treba se s tebou nechce dal stykat a nevi, jak ti to rict. Mozna ji manzel psychicky depta a zakazuje ji, aby s tebou chodila ven. Mozna ma nejakou vyse zminenou poruchu. Mozna jenom neumi uklizet…

melisa35
Povídálka 27 příspěvků 20.03.18 12:37

Já ji nesleduji :-). to fakt ne… jen jsem ji psala, jestli jdou taky ven… a ona, že ne, že musí uklízet… on ten úklid se prolíná jejími hovory tak nějak od začátku…

jako výmluvu bych to taky neviděla

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 20.03.18 12:37

Třeba myslím tím úklidem, že natřepe polštáře a lehne si s kávou na gauč a nemusí se bavit s tou „kamarádkou“ která ji analyzuje jak kdyby byla chorá na mysli. :roll:

Emimin7
Echt Kelišová 9275 příspěvků 20.03.18 12:38

Třeba má milence. :think:

warita
Echt Kelišová 8213 příspěvků 20.03.18 12:40
@vertunka píše:
Ja taky dnes nebyla venku a ani neuklizela. Chudaci deti :mrgreen: :mrgreen:. Venku je sice slunecno ale mrzne. A to je povinnost chodit kazdej den ven??

ten pocit mam z ruznych diskuzi tady. Ja jako ven zajdu, ale je to spis cesta do obchodu, pravda beru to pres parcik a treva to tak 20min, tak svym zpusobem to je prochazka. Ale kazdy den to neni. Ja to povazuju uz za vykon, kdyz se v zime premuzu 2× za tyden do toho obchodu vyrazit. To spis poslu manzela, at jde s malou do parku a mam na hodinu klid, uklidim, uvarim, pobrouzdam na netu. :D

Ale tesim se na leto, to mozna budu chodit i casteji. Bude hezky, bude slunecno.

melisa35
Povídálka 27 příspěvků 20.03.18 12:44

Jenže o mi pak říká, jak by chtěla dělat to a to… nejen chodit ven… ale, že na to nemá čas, že by nestihla uklidit…

spíš jsem čekala nějaké rady, jak ji nenápadně pomoci, mě přijde, že uklízí neefektivně

AnastazieB
Echt Kelišová 8366 příspěvků 20.03.18 12:45

@melisa35 já bych řekla, že pokud se dobře neznáte, tak jí stejně nijak nepomůžeš… Ona nepřestane jen tak, že jí řekneš, že moc uklízí.

Emimin7
Echt Kelišová 9275 příspěvků 20.03.18 12:46
@melisa35 píše:spíš jsem čekala nějaké rady, jak ji nenápadně pomoci, mě přijde, že uklízí neefektivně

Jako poradit druh koštěte, značku vysavače a tak? :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >