Kamarádka řekla všem o mém těhotenství

15
20.12.19 11:05

Kamarádka řekla všem o mém těhotenství

Ahoj holky. Jsem docela dost naštvaná a ráda bych slyšela i Váš názor (jestli to spíš neprehanim). Rok a čtvrt jsme se s manželem snažili o miminko. Moje kamarádka to věděla. Ta chtěla také miminko, ale její partner zatím ne. Teď se mi to konečně podařilo a kamarádce také (na poprvé a ve stejném měsíci jako mě). Byla to skvělá zpráva.. Máme si o čem povídat a pak spolu budeme vozit kočárky a probírat vše možné…
No ale protože jsme se to obě dozvěděly hodně brzy (po vynechání menstruace) nechtěla jsem, aby to kdokoliv ještě věděl. Prosila jsem ji, aby to nikomu neříkala, že to chci mít potvrzené od lékaře, že je vše v pořádku…
No ale co se nestalo… Postupně mi začali lidi psát, že mi moc gratuluji k těhotenství.. Kamarádka se tím vůbec netajila. Řekla to snad kde se dalo a řekla mi na to, že ji to uletělo… Jsem z toho hodně špatná, naštvaná a vůbec nechci kamarádku vidět.. Každý den mi píše, jestli jsem naštvaná a já ji nedokážu ani odepsat, protože jsem vážně vytočená. Štve mě to, měla jsem z nás obou velkou radost, ale teď mě to přešlo. Už máme obě po kontrole a je vše v pořádku, ale i tak mě to neuklidnilo, protože jsem ji prosila, aby to nikomu neřekla.
Co byste dělaly? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
954
20.12.19 11:06

Uz by nebyla kamaradka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35253
20.12.19 11:08

Gratuluji ke kamaradce :kytka: to se nedela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
844
20.12.19 11:09

Řekla by jí že mě to naštvalo a proč a usmířila se. Co jiného? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
20.12.19 11:10

@Masterka2 já tě chápu. My jsme se snažili 5 let když se to povedlo, s partnerem jsme se domluvili že si to necháme pro sebe do 1 screeningu. První těhu zamlklé. No partner to řekl sestře a tátovi jakou měl radost a pak to jelo. Probrečela jsem několik dní. A byla na něho hodně naštvaná. Ale pak mě to postupně přešlo a teď se tomu smějeme. U mě to hodně dělali i hormony ty moje reakce. :mrgreen:
Teď už je to lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
20.12.19 11:13
@Jessica4 píše:
@Masterka2 já tě chápu. My jsme se snažili 5 let když se to povedlo, s partnerem jsme se domluvili že si to necháme pro sebe do 1 screeningu. První těhu zamlklé. No partner to řekl sestře a tátovi jakou měl radost a pak to jelo. Probrečela jsem několik dní. A byla na něho hodně naštvaná. Ale pak mě to postupně přešlo a teď se tomu smějeme. U mě to hodně dělali i hormony ty moje reakce. :mrgreen:
Teď už je to lepší.

Taky si myslím, že v tom hrají role i hormony a že to nemyslela zle, jen z toho měla radost.. Ale ona sama nechce aby to o ní někdo věděl, protože to chce dát rodině k Vánocům jako dárek.. Možná proto mě to vytočilo ještě víc.. A hlavně to řekla nehtarce a kadeřnici 😁 takže vážně sázka na jistotu, aby to za pár dnů vědělo celé město 🙈
Asi to chce jen čas a já se s tím srovnám. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
20.12.19 11:13

Tak pokud je to hodne dobra kamaradka, tak urcite pochopí proč jsi naštvaná. Takze bych si s ni sedla a na rovinu ji řekla, jak me to zklamalo. Jako kamaradku bych ji ale nezrušila. Přece jenom je fajn mit kamosku na kocarkovani a podobně. Ale už bych s citlivými informacemi byla hodně opatrná a příště ji nic neřekla driv než ostatním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
20.12.19 11:15

Osobně vím, že se může kdykoliv v těhotenství cokoliv stát a nemusí to dopadnout miminkem v náručí. Takže si zakládám na tom, aby to věděli jen ti nejbližší (u mě neví ani celá rodina a to jsem v půlce), pokud by to někdo roztroubil, tak by u mě skončil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
20.12.19 11:16
@Masterka2 píše:
Taky si myslím, že v tom hrají role i hormony a že to nemyslela zle, jen z toho měla radost.. Ale ona sama nechce aby to o ní někdo věděl, protože to chce dát rodině k Vánocům jako dárek.. Možná proto mě to vytočilo ještě víc.. A hlavně to řekla nehtarce a kadeřnici 😁 takže vážně sázka na jistotu, aby to za pár dnů vědělo celé město 🙈
Asi to chce jen čas a já se s tím srovnám. 8)

Tak pokud svoje těhotenství nepraskla a tvoje jo, tak nevim, na co teda myslela 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11528
20.12.19 11:18

@Masterka2 tak to by mě také naštvalo.. protože kamarádky jsou od toho aby se směřovali a nedostalo se to dal..ja to jen dvou kamaradkam u kterých jsme měla jistotu že budou držet jazyk za zuby…
Určitě bych se ani udmirila ale asi bych ji už tak nevěřila nebo neříkala věci co nechci aby se dostali dal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4076
20.12.19 11:20

Proto jsem to nerikala vubec nikomu krome manzela. Je hodne malo lidi, kteri udrzi informaci. Jestli ti za to ta zenska stoji, jako ze ji znas hodne dlouho a rozumite si, tak ji rekni pravdu jak to citis a odpust ji to. A intimni info si nechavej do budoucna pro sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
20.12.19 11:21

Nám tohle udělala manželova babička. Řekl jí ať to nikomu neříká, a myslím, ze sotva za ním zaklaply dveře, už to volala manželově tetě, sestřenici. O to hůř, když mi pak vyšel špatně screening a o miminko jsme přišli. Teď to musím sdílet i s lidmi se kterými nechci a příští těhotenství babičce do screeningu určitě neřekneme😔 Moc mě to zklamalo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
20.12.19 11:30

Jsi dost stará na to, abys věděla, že když chceš, aby bylo něco tajemství, nemáš to říkat kamarádkám. Copak ses nenaučila už na základní škole, že kamarádky stejně vždycky všechno vykecají?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1067
20.12.19 11:36

Já myslím, že to už přeháníte… Nevím, co je na tom k tajení, pověrčivost není na místě. I kdyby to náhodou nedopadlo, to patří k životu, a tím, že to nikdo nebude vědět, se ta bolest nezmenší, spíš naopak. Nepříjemných situací se stejně nevyvarujete. A stejně to neutajíte, ono se to pozná. Navíc jste pak zbytečně ve stresu, aby to nikdo nepoznal, a to nikomu dvakrát neprospívá. Rozhodně bych se nezlobila na kámošku, jen kvůli tomu, že já jsem tajnůstkář. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
20.12.19 11:39
@Tomkins píše:
Jsi dost stará na to, abys věděla, že když chceš, aby bylo něco tajemství, nemáš to říkat kamarádkám. Copak ses nenaučila už na základní škole, že kamarádky stejně vždycky všechno vykecají?

Kazda ne, je pravda, že v této jsem se bohužel spletla.. Znám ji teprve tři roky, protože jsem se prestehovala. Ale kamarádku co mám dlouholetou by tohle nikdy neudělala. 🙂 Ale máš pravdu.. Vlastně je to moje chyba. Kdybych ji to neřekla, tak mám klid. Hold ponaučení pro příště. Díky za otevření očí 😏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat