Kamarádka se na mě příliš upnula

Anonymní
13.11.20 10:28

Kamarádka se na mě příliš upnula

Ahoj, mám takový problém s kamarádkou. Máme stejně staré děti, vlastně díky tomu jsme se i poznaly. Začaly jsme 2-3× do týdne chodit ven s kočárky a bylo to fajn, pokecat s někým, kdo řeší stejně věci jako já, jinak nikoho ve svém okolí se stejně starým dítětem nemám. Jenže teď ona chce chodit ven sedm dnů v týdnu, každý den mi už ráno píše, v kolik vyrazime, aby se přidaly. Ja nejsem moc společensky člověk, mám rada někdy proste jen nasadit sluchátka a jít kilometry s kočárkem jen sama se svými myšlenkami a tento každodenní kontakt mě nebaví. Přijde mi, ze se ani už nemame o čem bavit a omilame pořad dokola to same a už mě to unavuje. Nevím ale, jak ji rict, ze nechci se s ni stýkat každý den tak, aby ji to neurazilo. Nechci zase o ni úplně přijít. Další věc, kdykoliv jdeme na nákup, ona vždy koupi úplně to same co já - ať už se jedná o dětský obleček, hračku, jidlo, pití, věc do domácnosti… vždy kupuje to same. To mi jako nevadí, ale přijde mi to zvláštní. Nechci znít nevdecne, zpočátku jsem byla za ni hrozné rada, ze máme stejně staré děti a muzu si s ni o všem problémech popovídat, ale jak chodíme každý den, tak už se ráno děsím jestli zas napíše a zas budeme hodiny mlít o ničem (a ona opravdu každý den napíše). Nemůžu ji rict, ze ven nejdeme, jsme menší město a je velkým pravděpodobnost, ze bychom se mohly potkat. Nemáte někdo radu, co s tím, aniž bych ji urazila? Dekuju a prosím o anonymitu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14197
13.11.20 10:33
@Anonymní píše:
Ahoj, mám takový problém s kamarádkou. Máme stejně staré děti, vlastně díky tomu jsme se i poznaly. Začaly jsme 2-3× do týdne chodit ven s kočárky a bylo to fajn, pokecat s někým, kdo řeší stejně věci jako já, jinak nikoho ve svém okolí se stejně starým dítětem nemám. Jenže teď ona chce chodit ven sedm dnů v týdnu, každý den mi už ráno píše, v kolik vyrazime, aby se přidaly. Ja nejsem moc společensky člověk, mám rada někdy proste jen nasadit sluchátka a jít kilometry s kočárkem jen sama se svými myšlenkami a tento každodenní kontakt mě nebaví. Přijde mi, ze se ani už nemame o čem bavit a omilame pořad dokola to same a už mě to unavuje. Nevím ale, jak ji rict, ze nechci se s ni stýkat každý den tak, aby ji to neurazilo. Nechci zase o ni úplně přijít. Další věc, kdykoliv jdeme na nákup, ona vždy koupi úplně to same co já - ať už se jedná o dětský obleček, hračku, jidlo, pití, věc do domácnosti… vždy kupuje to same. To mi jako nevadí, ale přijde mi to zvláštní. Nechci znít nevdecne, zpočátku jsem byla za ni hrozné rada, ze máme stejně staré děti a muzu si s ni o všem problémech popovídat, ale jak chodíme každý den, tak už se ráno děsím jestli zas napíše a zas budeme hodiny mlít o ničem (a ona opravdu každý den napíše). Nemůžu ji rict, ze ven nejdeme, jsme menší město a je velkým pravděpodobnost, ze bychom se mohly potkat. Nemáte někdo radu, co s tím, aniž bych ji urazila? Dekuju a prosím o anonymitu.

Já bych jí asi na férovku řekla, to, cos sem napsala. „Dnes chci jít ven sama, trochu si pročistit hlavu. Můžeme se domluvit na třeba na úterý?“ Blbé je, že pokud se fakt chce vtírnout, tak si tě venku najde. Leda bys šla v nějaký jiný čas, než obvykle chodíte. Nemáš řidičák a auto k dispozici? Že bys prostě 3× týdně na tu procházku popojela někam jinam? Stejně to musí být nuda kroužit pořád stejné cesty, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2983
13.11.20 10:35

Napsala bych ji, ze dneska ne a navrhla nějaký jiný den. Nijak extra se v tom neplacat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13960
13.11.20 10:39

Prostě bych napsala, že dneska ne, že se uvidíte zítra.
A schválně šla ven někam jinam než chodíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5439
13.11.20 10:40

Tvl. Nechapu jak nekteri jsou absolutne impotentni v jakekoliv komunikaci, ktera by jim mohla byt jen trosicku neprijemna. Jak vubec muzete lidi takto fungovat??

Proste ji rano napis, ze chces jit ven sama a je to ne?? Boha jeho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5461
13.11.20 10:54

Nevystvetluj, prostě napiš dnes ne, uvidíme se zítra.. Taky jsem to kdysi neuměla a měla pocit, že musím lidem vyhovět, nebo mít pádný důvod, proč nemůžu.. Ale přesně jako ty, nejsem úplně společenská, tak jsem se naučila říkat ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.20 10:55
@Martina84 píše:
Napsala bych ji, ze dneska ne a navrhla nějaký jiný den. Nijak extra se v tom neplacat. :nevim:

Tohle je asi nejelegantnější nápad. Prostě si děláš věci pro sebe, říct, že dneska nepůjdeš, ale že třeba za den nebo dva…ona si na to zvykne. Problémem je, že jí moc otvíráš svůj volný čas nemáš žádné bariéry a bereš to jako svoji povinnost se jí věnovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8955
13.11.20 11:04

Pokud je to fakt kamarádka, tak se neurazí. Není vůbec důvod, proč by měla. A pokud se urazí, není o co stát. Najdeš si jinou ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
13.11.20 11:10

Já si myslím že nějaké mlžení v tomhle případě je k ničemu. Prostě tak jak to tady popisuješ bych to řekla i jí. Podle mě si nemáš co vyčítat ani se za to nemusíš stydět protože člověk prostě někdy potřebuje být sám a mít takový ten svůj klid. No a jak už tu někde zaznělo pokud se urazí tak není o co stát. Já vím že někdy je to hrozně těžké říkat ne ale prostě člověk se to musí naučit no. Ale taky s tím bojuji Zvlášť když jde právě o ty kamarádky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14197
13.11.20 11:13

Já jsem třeba hodně společenský člověk, ale kdybych se měla s jednou a tou samou kamarádkou vídat i „jen“ 3× týdně, tak asi proskočím oknem :mrgreen: To ani já (a kdo mě zná, ví, že jsem extra ukecaná) bych už nevěděla, co si povídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.20 11:17

Díky všem za příspěvky. Asi ji to tedy opravdu příště napisu tak, jak mi tady radite. Ono je problém, ze mi ji je i vlastně líto, protože je tu úplně sama - s partnerem se rozešli, rodinu má daleko. Proto asi chce takto chodit každý den se mnou. Ale ja taky potřebuji mít čas někdy jen sama pro sebe.

• Citovat
  • Nahlásit
7811
13.11.20 11:41

Na rovinu bych řekla, že se moc ráda uvidím jindy a i navrhla konkrétní den, že jsem unavená a chci si srovnat myšlenky. Zároveň ti hrozí, že se „náhodou“ potkáte a ona si tě vždy stejně tzv najde. Což se mi kdysi stalo a přátelství jsem nakonec ukončila, protože dotyčná na mě třeba každý den už čekala před domem když jsem šla domů atd… Ale to snad nebude tvůj a její případ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
13.11.20 12:23

Hele, to je skoro stejná diskuse jako „Vlezlá známá“. Kdyby sis alespoň dala tu práci, aby to nebylo na jedno brdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.20 12:33
@Alriga píše:
Hele, to je skoro stejná diskuse jako „Vlezlá známá“. Kdyby sis alespoň dala tu práci, aby to nebylo na jedno brdo.
??? Tohle je jediná diskuze na toto téma, co jsem založila.
  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama