Kamarádka se naštvala, protože není po jejím

Anonymní
26.11.19 07:45

Kamarádka se naštvala, protože není po jejím

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu, píšu anonymně, protože se bojím toho, že by se to doneslo ke kamarádce.
Mám kamarádku, považovala jsem ji až do neděle za velmi dobrou kamarádku. Jenže…
Je sama s dětmi jako já, já mám jedno, ona dvě se dvěma otci. Její starší syn k otci chodí, mladší dcera se se svým otcem nestýká. Její starší syn měl schůzky a ona neměla kam dát tu menší holčičku. Takže mi napsala, jestli ji můžu vzít ze školky a být s ní do večera. Děti jí občas hlídávám, takže to není problém. Jenže mi to řekla až v pondělí a já už na úterý něco měla v práci a nedalo se to zrušit - kolega slavil 40. Takže jsem jí napsala, že jí můžu malou vyzvednout ale ne ve tři jak navrhovala, ale až jak skončí oslava - počítalo se, že konec bude zhruba v 16 hodin. Řekla jsem jí, že jí můžu vzít až tak 16:15-16:30, ale že problém je, že potom musím jet pro svého syna k jeho otci a to tak, abychom byli doma do půl sedmé a ještě si stihl udělat úkoly (syn je v první třídě). To se kamarádce nelíbilo a začla mi říkat, že půl pátá je pozdě a že schůzky budou tak do půl sedmé, tak abych jí malou přivezla až tak v 19, jenže to se nehodilo mně, protože syn by šel pozdě do postele a úkoly by taky stály za to. Kamarádka se urazila a zajistila si hlídání jinde. Včera mi napsala, až poté co jsem se asi třikrát ptala, proč mi neodepisuje, že se nenaštvala, ale že by to udělala být mnou jinak a že to bylo mé rozhodnutí a že neví, kdy se uvidíme.
Co si o tom myslíte? Docela mě to překvapilo, vídali jsme se i s dětma tak třikrát týdně, spali u sebe.
Já jsem jí děti hlídala hodněkrát, když si dělala kurz, když o prázdninách musela do práce a neměla kam dát děti, nechala jsem si je všechny doma, když její dceři bylo zle, vyzvedla jsem jejího syna ze školy, jela jsem jí pro léky, pohlídala jsem je u ní doma když si potřebovala nakoupit, pravidelně jí půjčuju autosedačku, když pro ně přijede její otec a vezme je na víkend k nim. Vždy, když potřebovala pomoct s čímkoli, pomohla jsem, pohlídala, někam pro něco zajela, půjčila peníze (a ne vždy mi to vyhovovalo, někdy to bylo i na úkor mého syna)…a teď se mi to JEDNOU nehodilo a už se se mnou nebaví. Kamarádka mi syna pohlídala jednou.
Nebo mi napíše stylem Budete mít na nás čas nebo se mám domluvit s jinou kamarádkou? Říká mi, že má milion kamarádů a všichni ji milují…ale pomáhám ji hlavně já. Když měly její děti oslavu, tak nás nepozvala, ale pozvala děti, které chodí s jejími dětmi do školky a školy (jsou to tři sourozenci, dva chodí s dcerou do třídy ve školce a bratr s jejím synem do třídy ve škole).
Děkuji za vaše postřehy

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2593
26.11.19 07:50

Nech ji být. Urazila se. Buď ji to přejde a nebo ne. Máš určitě i jiné kamarádky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23090
26.11.19 07:51

Jsi ji dobrá, jen když něco potřebuje. Jestli je uražená ať si trhne, však uvidíš brzy se ozve sama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8452
26.11.19 07:51

Hele nenech si vnutit pocit viny. Paní si musí zvykat, že ne vše bude podle ní. Byla jsi jistota, proc toho nevyužít. Neblazni, žádná újma se ji nestala, trošku vycurana bude, že? Hlavně, že ji všechny miluji :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
400
26.11.19 07:52

Nevim, jestli te kamaradka trochu nevyuziva? Netrap se tim, ze je nastvana, neni to tvuj problem, ale jeji. Ona se urcite ozve. Ja bych za sebe doporucila priste, kdyz bude chtit pohlidat a budes mit takto program, abys ji nevymyslela nejake alternativy, ale rovnou se ji omluvila s tim, ze se ti to tentokrat nehodi, tecka… zajistit jinde si to umi, tak neni duvod, se stavet na hlavu a jeste sklidit nevdek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14262
26.11.19 07:56

Kámoška trochu nezná míru asi, taky takové znám. Nechala bych jí být, ať se třeba kousne do zadku. Ona zase prileze, až bude něco potřebovat, ale u mě už by si neškrtla, nesnáším takové vyžírky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
26.11.19 07:57

Kamarádka je trochu vypočítavá, neozývala bych se jí a i bych si rozmyslela, zda s ní chci trávit čas. Kamarádi si mají pomáhat, ale nemají se využívat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
26.11.19 08:02

Nevím, jestli bych paní nazvala kamarádkou. Jsi ji dobrá když něco potrebuje. Trávíte spolu spoustu času a pak děti nepozve na oslavu?
Takovou kamarádku bych nechtěla.
A když potřebuje pohlídat syna, čekala bych, že si ho u tebe vyzvedne, ne že ji jo budeš ještě vozit tak pozdě večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153

Kamarádka je pěkně vyčuraná, nic si z ní nedělej ;) Jo a to měla schůzky ve škole od 3 až do půl 7??? Divný, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
@LBureska píše:
Kamarádka je trochu vypočítavá, neozývala bych se jí a i bych si rozmyslela, zda s ní chci trávit čas. Kamarádi si mají pomáhat, ale nemají se využívat

Přesně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 08:05

@Runina měla schůzky od pěti a říkala mi, že je mívají tak na hodinu a půl…ona myslela, že ji vyzvednu jak pojedu do družiny pro syna v ty tři, nevěděla, že syn jde k otci. Proč to nevím, když měla do pěti volno.

• Nahlásit
  • Citovat
14262
26.11.19 08:10
@Anonymní píše:
@Runina měla schůzky od pěti a říkala mi, že je mívají tak na hodinu a půl…ona myslela, že ji vyzvednu jak pojedu do družiny pro syna v ty tři, nevěděla, že syn jde k otci. Proč to nevím, když měla do pěti volno.

Hodinu s půl? To má syna na PORGu ne :lol: když už, tak není problém se učitelky zeptat na to základní hned na začátku a jít, záležitost max. 10 minut. Někdy se nedá nic dělat, taky mi vždycky časově nevychází. Kámoška tě tahá trochu za fusekli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 08:11

Ještě doplním holky, před čtyřmi lety jsem nastoupila po mateřské do práce a měla toho nad hlavu, jednou chtěla abych u ní byla, když jí měli montovat akvárko a bála se těch chlapů, tak mě poprosila, zda tam můžu být s ní. Jenže mě nakonec nepustil šéf z práce, pak jsem jí asi týden na to hodinu před srazem jej musela odřeknout opět kvůli práci. Smazala mě z fb a půl roku se nozvala. Vloni jsme byli domluvené, že půjdem i s dětma na mikulášskou tramvaj - napsala mi pět minut předtím, že nepůjdou, že se děti bojí čerta. Když jsme měli jít asi před měsícem na hřiště, tak mi napsala, že si tam ještě pozvala jednu kamarádku, kterou já neznala. Tak jsem jí napsala, že my jít nemusíme a ať si pokecá s kamarádkou, že mi to nevadí a ona na mě zaútočila se slovy Si děláš srandu, co řeknu dětem??? Ta její kamarádka děti nemá, tak se kamarádčiny děti těšily na mého syna…já ale takovou reakci při zrušení mikulašké tramvaje neměla…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.11.19 08:13

@terien já jsem jí i psala, proč si nevezme malou s sebou, že u nás to lze, děti, které maminky nemají kam dát, si hrají vzadu ve třídě. To nechtěla, že by byla nervozní - její děti jsou velmi hlučné

• Nahlásit
  • Citovat
105
26.11.19 08:15

Asi si moc zvykla, že jí vždycky vyhovíš. Ke fajn někomu pomoci, ale určitě ne na úkor svých dětí, ještě když jste obě na děti samy. Navíc bych v kamarádství očekávala více oboustrannou pomoc a je mi taky divné, že když se vídáte 3× do týdne, že vás nepozvala na narozeniny svých dětí…nevnucovala bych se a příště bych si to hodně rozmyslela, až po tobě bude zase něco chtít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama