Kamarádka si pořád stěžuje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 14:56
kamarádka si pořád stěžuje

Ahoj, poprosím anonym, kdyby si mě kamarádka nedejbože spojila. Takže, mám kamarádku, které se posledních několik týdnů moc nedaří jak pracovně, tak v životě. Samozřejmě jsem se snažila ji všemožně podpořit, vyslechnout a poradit. Jenže poslední dobou jsou schůzky prakticky jen monolog, kdy kamarádka jede negativní vlnu a já funguju prakticky jen jako úplně vyflusaný posluchač. Nejsem na to moc pyšná, ale zrušila jsem jí pod různou záminkou asi tři schůzky, protože jsem z toho už vyčerpaná. Nemyslím si, že ona si vůbec uvědomuje, že něco dělá špatně. Snaha změnit téma nefunguje, zkoušela jsem několikrát a ona se vždy vrátí k sobě. Řešily jste někdy podobnou situaci? Nevím, jak z toho ven, je mi trapné jí to napřímo říct, aby to nevyznělo tak, že jsem tu pro ni jen pokud bude veselá a spokojená a že si nesmí postěžovat, ale už to trvá nějakou dobu a já ze schůzek fakt odcházím jak vymáchaný hard.

Reakce:
josslyn.n
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 2 inzeráty 15.08.19 15:11

No, chápu sice, že takové schůzky pro tebe mohou být vysilující, ale zároveň to vypadá, že určitě nejde o dobré přátelství. A tím myslím tvé strany. Kdyby to totiž byla opravdu kamarádka (nejen známá), neměla bys s tím až takový problém. Od toho přátelé podle mě jsou, abysme za nimi mohli jít s trápením a o to víc v době, kdy se nám nedaří ani na jednom poli jako u ní - v práci a v životě. Tedy právě teď tě kamarádka potřebuje nejvíc a pokud ti na ni záleží, měla bys tu pro ní být. A pokud to tak nevidíš, podnikni s ní např. to, že zajděte na kafe s tím, že za 2 hodky začína v kině film, na který jdete. Tim tě ona nezahltí svými problemy, ale budete spolu a ona se odreaguje.

wildcherry
Neúnavná pisatelka 18405 příspěvků 15.08.19 15:15

Energeticky upir.Jen ty ji znas, musis vedet, jestli tvou uprimnost snese.Ale ty nejsi povinna se nechat vysavat.

cverunka
Závislačka 3141 příspěvků 15.08.19 15:15

Také mám takovou kamarádku a je to opravdu vyčerpávající. Chápu, že zlé období má někdy každý, ale jsou lidé, co to tak mají pořád. Všechno špatně, práce, rodina, chlapi… Pokud je to opravdu kámoška, zkus jí spíš vytáhnout někam na kola, či na výšlap. Přijde na jiné myšlenky a nebude chrlit negativní vlnu.

Kriss Tina
Extra třída :D 11732 příspěvků 15.08.19 15:19

Radu nemám sama nevím co s tím, ale taky mám takovou kamarádku. S tou se člověk nezasmeje, pořád něco řeší, stačí jít hodku na kafe a sem úplně vyřízená. Nechci být zlá, tak ji vyslechnu a poradím, když už se známe léta a má ke mě tu důvěru že se pride svěřit a poradit. Ty musíš vědět jestli je to dočasné a přežít to, nebo jestli je taková celkově a takové přátelství nemá moc cenu udržovat, když se každé schůzky desis :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 15:21
@cverunka píše:
Také mám takovou kamarádku a je to opravdu vyčerpávající. Chápu, že zlé období má někdy každý, ale jsou lidé, co to tak mají pořád. Všechno špatně, práce, rodina, chlapi… Pokud je to opravdu kámoška, zkus jí spíš vytáhnout někam na kola, či na výšlap. Přijde na jiné myšlenky a nebude chrlit negativní vlnu.

To je dobrý nápad, zkusím naplánovat něco akčního. Abych nevypadala jako úplný křivák, vážně jde o dlouhodobější situaci a já tu pro ni vždy byla, ale poslední dobou se to zkrátka přehouplo do toho, že ona celé odpoledne jede negativně, co vše je špatně. Na její obranu, vážně se jí nedaří a v něčem ani ne její vinou.

Paoloska
Echt Kelišová 8451 příspěvků 15.08.19 15:24

Naopak jí to musíš říct. Normálně, v klidu. Hele Jani, vím, že máš starosti, ráda tě vyslechnu a poradím, ale už je toho na mě moc a jsem už z toho unavená. Mohli bysme trávit čas i jiným způsobem. Ráda bych se s tebou i zasmála. Nebo jinými slovy, ale fakt napřímo. Je možné, že se urazí, ale pak se zase odrazí. Nebo ne a to se nedá nic dělat.

wildcherry
Neúnavná pisatelka 18405 příspěvků 15.08.19 15:44
@Paoloska píše:
Naopak jí to musíš říct. Normálně, v klidu. Hele Jani, vím, že máš starosti, ráda tě vyslechnu a poradím, ale už je toho na mě moc a jsem už z toho unavená. Mohli bysme trávit čas i jiným způsobem. Ráda bych se s tebou i zasmála. Nebo jinými slovy, ale fakt napřímo. Je možné, že se urazí, ale pak se zase odrazí. Nebo ne a to se nedá nic dělat.
:palec:
Heivka
Závislačka 4244 příspěvků 15.08.19 16:23

Pokud je to jen pár týdnů, tak bych doporučila vydržet a omezit schůzky na pro vás únosnou mez. Někteří lidé problémy potřebují vymluvit, dělá to i můj muž, pořád jede to samé dokola, dokud si nesrovná myšlenky, já zvládám poslechnout prvních 5-6 kol, pak ho odesílám do hospody (když byl veliký průšvih v rodině, tak jeho kolovrátek trval půl roku než se trochu odpoutal). Pokud je vyčerpávající i jako šťastná (takovou „kamarádku“ jsem taky mívala) tak je lepší jí úplně odříznout, uleví se vám. Mě se aspoň ulevilo a v podstatě dokud o ní nepíšu jako o životní zkušenosti tak si na ní nevzpomenu jak je rok dlouhý.

warita
Extra třída :D 11815 příspěvků 15.08.19 16:33
@Anonymní píše:
Ahoj, poprosím anonym, kdyby si mě kamarádka nedejbože spojila. Takže, mám kamarádku, které se posledních několik týdnů moc nedaří jak pracovně, tak v životě. Samozřejmě jsem se snažila ji všemožně podpořit, vyslechnout a poradit. Jenže poslední dobou jsou schůzky prakticky jen monolog, kdy kamarádka jede negativní vlnu a já funguju prakticky jen jako úplně vyflusaný posluchač. Nejsem na to moc pyšná, ale zrušila jsem jí pod různou záminkou asi tři schůzky, protože jsem z toho už vyčerpaná. Nemyslím si, že ona si vůbec uvědomuje, že něco dělá špatně. Snaha změnit téma nefunguje, zkoušela jsem několikrát a ona se vždy vrátí k sobě. Řešily jste někdy podobnou situaci? Nevím, jak z toho ven, je mi trapné jí to napřímo říct, aby to nevyznělo tak, že jsem tu pro ni jen pokud bude veselá a spokojená a že si nesmí postěžovat, ale už to trvá nějakou dobu a já ze schůzek fakt odcházím jak vymáchaný hard.

Ano resila. Mela jsem kamosku energetickou upirku. Nonstop resila nejake banality i treba nejake objektivnejsi problemy. Nebylo nad vetsiho chudaka, nez ji.

Poslouchala jsem to cele mesice, az uz to pak neslo. Ale ja jsem huba prorizla, kdyz jsme se potkaly a ona zase spustila, tak ji rikam: „Prosim te, nezlob se, ale muzeme se bavit i o necem pozitivnim? Aby to nebylo jenom o tom jednom: problemy. Ja nemam problem te vyslechnout, ale rada bych pokecala i o necem veselem a pozitivnim.“

Kamaradka byla velmi VELMI zarazena. Mylsim i trochu urazena. Pritom ja to rekla hezky a byla to pravda. Vysledek to prineslo v ramci toho jednoho rozhovoru, ale jak si nemohla stezovat, tak vlastne ani nevedela, o cem se bavit, takze hovor vazl a do priste stejne zapomela, ze si nema furt stezovat a jelo se dal. Konecny vysledek byl, ze jsme se nazorove rozesly a mne je hned lepe.

Paoloska
Echt Kelišová 8451 příspěvků 15.08.19 16:37

@warita :potlesk: :palec: udělala jsi to perfektně.

Premek_Orac
Kelišová 5450 příspěvků 15.08.19 16:41
@Anonymní píše:
Ahoj, poprosím anonym, kdyby si mě kamarádka nedejbože spojila. Takže, mám kamarádku, které se posledních několik týdnů moc nedaří jak pracovně, tak v životě. Samozřejmě jsem se snažila ji všemožně podpořit, vyslechnout a poradit. Jenže poslední dobou jsou schůzky prakticky jen monolog, kdy kamarádka jede negativní vlnu a já funguju prakticky jen jako úplně vyflusaný posluchač. Nejsem na to moc pyšná, ale zrušila jsem jí pod různou záminkou asi tři schůzky, protože jsem z toho už vyčerpaná. Nemyslím si, že ona si vůbec uvědomuje, že něco dělá špatně. Snaha změnit téma nefunguje, zkoušela jsem několikrát a ona se vždy vrátí k sobě. Řešily jste někdy podobnou situaci? Nevím, jak z toho ven, je mi trapné jí to napřímo říct, aby to nevyznělo tak, že jsem tu pro ni jen pokud bude veselá a spokojená a že si nesmí postěžovat, ale už to trvá nějakou dobu a já ze schůzek fakt odcházím jak vymáchaný hard.

Znam to u jednoho znameho a vzdy se na nej snazim pusobit tak, aby videl i vsechny ty krasne veci ve svem zivote. Nekteri jsou ale stezovatele vecni, tem se pomaha tezko…

sediza
Závislačka 2730 příspěvků 15.08.19 16:49

Par tydnů = přechodné období aneb v nouzi poznáš přítele.. Já nejsem ani porad pozitivní ani pořád negativní. Prostě normál…ale když se treba se mnou rozesel prvni kluk, dodnes si pamatuju, jak ode mně kamaradka půl roku neslyšela nic jinýho. Pomohla mi moc a dodnes na to vzpominám, jak to byla strasná podpora moct se z toho vypovídat. Pak jsem si jednoho dne řekla dost a začala zase žít. Já být na Vašem místě, přestanu se s kamaradkou schazet, ať se ji ti kamaradi taky protřídí a vidí, kdo soucítí a stojí za to!

sediza
Závislačka 2730 příspěvků 15.08.19 16:50
@Premek_Orac píše:
Znam to u jednoho znameho a vzdy se na nej snazim pusobit tak, aby videl i vsechny ty krasne veci ve svem zivote. Nekteri jsou ale stezovatele vecni, tem se pomaha tezko…

Ano, věční stěživatelé jsou peklo, to ale asi nebude případ kamaradky zakladatelky…

K0čka
Povídálka 40 příspěvků 15.08.19 16:57

Taky jsem mela takovou kamaradku. Vydrzela jsem tohle “kamaradstvi” skoro 10 let. Jak tu pusou holky, moje kamoska taky byla energeticky upir. Stacilo se potkat na hodinku v kavarne a odchazela jsem s plnou hlavou jejich vymyslenych problemu, cely zbytek dne jsem se citila hrozne, asi prilis to brala k srdci. Vzdy jsem ji poradila, uklidnila, podporila, ale kdyz jsem se zasnoubila a chtela se s ni o tuhle radost podelit (planovala jsem ji poprosit byt moji svedkyni), tak reagovala na to “aha…jasny”. A dal se stezovala na pritele, skolu, praci, matku atd atd… :nevim: Ale jak koukam takovych lidi je vic.

Váš příspěvek
Reklama