Kamarádka u nás doma kradla

Anonymní
2.7.20 16:14

Kamarádka u nás doma kradla

Máte taky špatnou zkušenost s kamarádkou, kterou jste pozvali, aby u vás přespala? Pozvala jsem jednu kamarádku na sobotu a na přespání u nás na chalupě. Po jejím odjezdu jsem bezprostředně postrádala oblíbený keramický hrnek na kafe. Prohledali jsme celý dům, také jsem ji napsala sms, zda ho náhodou někam nedala, motala se totiž v kuchyni u nádobí, ale hrnek prostě zmizel. Došlo mi, že si ho prostě vzala domů. Nikdo jiný totiž u nás nebyl. Po pár týdnech jsem chtěla převléci povlečení na postelích a chtěla jsem použít jedno úplně nové, drahé, nejhezčí, co máme. Zjistila jsem, že u jedné sady nám záhadně zmizel dekorační polštářek. Došlo mi, že se báječně hodí k tomu hrnečku. Ukradla ho ze skříně i z pokoje, kde vůbec neměla co dělat! Zpětně jsem si taky vybavila, že již kdysi mi takto záhadně zmizel hedvábný šátek z bundy na věšáku, opět po její návštěvě, ale to jsem si myslela, že jsem ho vytrousila. Člověka to totiž v první chvíli vůbec nenapadne, obviňujete sami sebe, že jste nepořádní a nepamatujete si, kam jste co dali…jenže ona to naposledy s tím hrnečkem fakt přepískla, tak se mi to vše propojilo. Hrnek zapřela, ten se jen tak omylem do tašky nepřiplete, ale ona se k nám ten den ještě asi za 3 hodiny vrátila, že si všimla, že mému partnerovi omylem přibrala při balení jeho džíny / byl na nich kožený pásek, co dostal ode mě k narozeninám/ No a pak si představte, že ještě jednou volala z domova večer, že ještě v tašce našla jeho červené sportovní ponožky, že má podobné a spletla si je, a že mu je bude muset někdy vrátit, až k nám zas pojede…dodnes je samozřejmě nevrátila. Prokoukla jsem ji fakt pozdě, začalo to ale již kdysi, když chtěla jít k vodě půjčila jsem jí ručník, který slíbila vrátit a pak nevracela i přes mé urgence, že ho mám do sady a že mi chybí. Řekla, že už ho nemá a neví kde je. Bydlíme každá v jiném městě a vídaly jsme se vždy po delší době, asi myslela, že zapomenu. Ručník nevrátila, ale dala mi dárkem pak 2 osušky. Nyní se zase hlásí, ale já už ji doma nechci. Co byste udělali na mém místě? Řekli byste jí to do očí? Nebo jak byste to řešili? Ještě chci dodat, že tahle kamarádka nemá dobrou ani pravidelnou práci, oproti mě asi docela válčí s penězi, ale pražský byt má hezky zařízený. Také mi většinou vozí nějaké dárky…o to víc mě prostě překvapuje, že u mě doma krade. Bylo by mi příjemnější, kdyby mi žádné dárky nevozila a nekradla. A kdyby tohle náhodou četla, byla bych ráda, aby se chytla za nos, věci vrátila a šla se léčit!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59689
2.7.20 16:17

Úplně jednoduše bych jo řekla, že ji doma nechci :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2779
2.7.20 16:21

To vypadá už na diagnozu..
něco jiného je, kdyby ukradla peníze
ale tento typ věcí - to ji fakt podezírám z kleptomanie..
takže bych jí to jasně řekla, natvrdo.. buď bych ji už nezvala vůbec, nebo jí dala ultimatum, že Už nikdy a věci ať ti vrátí…
přátele si naštěstí vybíráme
v rodině by to bylo horší… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6230
2.7.20 16:24

Záleží, jestli ji chceš vidět. Pokud ano, sešla bych se s ní na neutrální půdě. Domů bych ji už nikdy nevzala. Ani kdyby se chtěla třeba jen vyčůrat. Když mně bylo náct, vzala jsem si kamarádku domů. Šla na záchod (společný s koupelnou), kde měla moje mamka pilník s kamínky od Swarowski. Ještě ten den večer si mamka všimla, že jí ten pilník chybí. Já jsem si ho nepůjčovala, měla jsem svůj. Kam by se asi ztratil, že ;) Hnus. Od té doby jsem si domů vodila pouze rodinu. A tak to dělám dodnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7544
2.7.20 16:26

:mrgreen: :mrgreen: takový sloh kvůli hrnku a polštářku? Jinak vzhledem k teatrálnímu závěru, jestli to čte tak ať už nekrade a jde se léčit… Co jí tedy napsat napřímo hrdinko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11148
2.7.20 16:26

Proste ji k vam na navstevu uz nezvi a nepoustej. Pokud se chce s tebou videt, sejdete se nekde venku.
Pokud to u ni neni nemoc, pak to neni kamaradka. Kamaradi si veci neberou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24092
2.7.20 16:44

Když jsem byla holka, po návštěvě spolužaček mi chyběly hodinky, tehdy vzácné digitálky, zrovna to tu začínalo.
Už jsem si pak domů nikoho nezvala.
Taky bych to viděla na kleptomanii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3962
2.7.20 17:15

Pak už s ní teď jenom do kavárny a kabelku všude sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.20 17:32
@Lalelale @Lalelale @Lalelale
@Lalelale píše: :mrgreen: :mrgreen: takový sloh kvůli hrnku a polštářku? Jinak vzhledem k teatrálnímu závěru, jestli to čte tak ať už nekrade a jde se léčit… Co jí tedy napsat napřímo hrdinko?
@Lalelale
Díky… ale dost zbytečný ten koment od tebe, tys evidentně nepochopila podstatu.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14109
2.7.20 17:38

Už bych jí k sobě nezvala…scházela bych se s ní kdekoliv jinde, venku atd…pokud teda vůbec…tohle by mi vadilo a bylo by po kamarádství…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.20 17:39

@Lucy75
Peníze se mi právě nikdy neztratily, asi bych to ale ani nepoznala, kdyby nevzala moc. Spis bere hezké věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7544
2.7.20 18:11
@Diskutééérka píše:
@Lalelale @Lalelale @Lalelale
@Lalelale píše: :mrgreen: :mrgreen: takový sloh kvůli hrnku a polštářku? Jinak vzhledem k teatrálnímu závěru, jestli to čte tak ať už nekrade a jde se léčit… Co jí tedy napsat napřímo hrdinko?
@Lalelale
Díky… ale dost zbytečný ten koment od tebe, tys evidentně nepochopila podstatu.

Aha, nový profil. No nečekala jsem vůbec nic jiného :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.20 18:46

@Lalelale
Aha! A tys zkušená drbna, jak vidno! A můj sloh dočetlas až do konca, viď! No tebe ještě kamarádka neokradla, to je jasný…takže raději bych reakce od těch, kdo mají podobnou praktickou zkušenost, než jen hrdinně se teoreticky posmívati…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
638
3.7.20 08:58

Já bych si s ní promluvila a otevřeně se jí na věci zeptala, může mít kleptomanii. Domů bych ji už nechtěla. Mohla by navštívit odborníka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
3.7.20 09:51

A ona tebe k sobě na návštěvu bere? Třeba bys tam ty věci našla. Jinak k sobě už bych ji fakt nezvala. Příště by chybělo třeba záchodové prkýnko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama