Kamarádka vybrala stejné jméno pro dceru

Anonymní
8.6.21 17:12

Kamarádka vybrala stejné jméno pro dceru

Ahoj všem. Potřebuji si tady anonymně pobrečet, protože se za svou reakci docela stydím.
Jde o to, že chodíme na kliniku, KET nám nevyšel, ale víme, že další vajíčko je holčička.
Moje nejlepší kamarádka je už od února těhotná, čekají taky holčičku a najednou že chtějí jméno, o kterém ví, že bych chtěla pro holčičku i já.
Ona to věděla a najednou mě její manžel postavil před hotovou věc, že to tak budou mít.
Hrozně mě to v tuto chvíli zasáhlo, protože jsme teď ve fázi, kdy potenciální těhotenství nedopadlo a teprve se snažím vstřebat to.
Prý si ho můžeme dát taky. Ano, můžeme. Ale budeme se vídat i s dětmi a abychom později volali na děti stejným jménem a přezdívkami mi přijde divné. Taky bych asi vypadala, že se opičím.
Nemám žádnou jinou tak dobrou kamarádku, takže to řeším jen u ní.
Myslíte, že až se nám konečně zadaří, že se mám na to vykašlat a dát si to jméno taky? Nebo byste to neudělali?
Dnes mě to opravdu zasáhlo, mohli s tím alespoň počkat, až budu trošku vzpružená, ale taky chápu, že každý má své problémy a problémy druhých tolik neřeší, tak mi to prostě oznámili.
Prý přes to nejede vlak a budou to jméno mít.
Jsem hysterka? Kravka? Když mě to trápí?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
859
8.6.21 17:15

A já bych na truc vybrala lepší. :lol: Ne… Chápu tě, asi by mě to taky naštvalo, ale opravdu o nic nejde. :palec: Být na tvém místě, tak bych asi vybrala jiné. Těch krásných jmen je mraky. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76740
8.6.21 17:20
@meduzka23 píše:
A já bych na truc vybrala lepší. :lol: Ne… Chápu tě, asi by mě to taky naštvalo, ale opravdu o nic nejde. :palec: Být na tvém místě, tak bych asi vybrala jiné. Těch krásných jmen je mraky. :)

Jasně, vybírat natruc jiné, to je opravdu dospělé řešení :mrgreen:

Jinak zakladatelko, dala bych klidně to vybrané jméno, podstatné je, že se líbí vám dvou a vybrali jste si ho. Pokud to není nějaká ujetost, tak se povětšinou v blízkém okolí najde druhé dítko se stejným. Ono, co ty víš, klidně to mohlo být jediné jméno, na kterém se s partnerem shodli.

Příspěvek upraven 08.06.21 v 17:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436

No můžeš ji nenápadně praštit do břicha, aby potratila a pak ten závod o jméno můžeš ještě vyhrát.

Ale vážně.. vyber prostě jiný, se nezblaznis ne? A pokud ano, tak ti fakt už hodně přeskočilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1691

No hysterka tak trochu ses, promiň. Ona je těhotná už pár měsíců, vybírání jména je přirozená a v jejím případe nutna věc. Ty těhotná nejsi. Že vite, že další vajíčko je holka… to asi nemyslíš vážně, že.. určitě bych neměnila vybrané jméno pro dítě jen proto, že moje kamarádka někdy hypoteticky bude mít sítě stejného pohlaví a bude mu asi chtít dát stejne jméno… neřeš to, kamarádce to přej a ona ti zas bude přát, aby se vam brzo zadarilo taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
8.6.21 17:21

To by mě taky zamrzelo, vlastně spíš naštvalo, zvlášť, pokud to kamarádka věděla. Na druhou stranu, vybírat jméno takhle dopředu (když ještě nejsi těhotná) je trošku riziko vždy. Počkej, až se vám zadaří, třeba pak přijde jiné jméno jako blesk z čistého nebe :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
8.6.21 17:25

Já vždycky chtěla Sebastiána a nej. kamarádka mi říkala, že chce Samuela. No, zadařilo se jí dřív a narodil se jí Sebastán. Já mám Sebastiena a neštve nás to ani jednu. Úplně bych to nehrotila :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
932
8.6.21 17:32

Já vždycky preferovala určitá jména, ale jakmile jsem byla těhotná, tak se můj vkus na jména vždy změnil. Pokud ještě ani nejsi těhotná, tak bych z toho nedělala haló.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 17:33

Mně tohle „kamarádka“ udělala taky. Svěřila jsem se jí s vybraným jménem, ona porodila dceru dřív a dala jí to, které jsem chtěla dát já. Přitom ona říkala úplně jiné jméno a tohle byla doslova podpásovka, kterou jsem se dozvěděla až z sms v den jejího porodu. Dceři jsem vybrala jméno jiné, to původní ve mně po této události vzbuzovalo negativní pocit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 17:34

Já to nemyslím nijak zle vůči ní a taky vím, že to dítě ještě nemám, ale jméno se mi přece může líbit a můžu ho mít vybrané.
Ona chtěla celou dobu jiné jméno a dnes mi řekli toto, ač jsme se o tom bavili.
Prostě je mi to líto. Neříkám jí nic, neútočím ani na nikoho a názor s potratem je opravdu extrémní hovadina, co někdo mohl napsat. Jen to přišlo ve špatný okamžik a nejsem schopná to ještě vstřebat.
Obzvlášť, když nám to přirozeně nejde, tak člověk zůstává alespoň u těch představ.
Jméno je to normální české, žádná extravagance, ale vždy mluvili o jiném, tak mě to dnes dostalo.

• Citovat
  • Nahlásit
4145
8.6.21 17:37

A u psychiatra už jsi byla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1298
8.6.21 17:40

Nezlob se ale jeste ani nejsi tehotna. Myslim, ze bys mela resit jiny veci nez jmeno. Ja vzdycky chtela Elisku a mam Emmu a jmeno jsem menit nemusela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6684
8.6.21 17:41

Hele a víš o tom že holčičku můžeš pojmenovat stejně a že budou i jiné holčičky stejného jména. JOny ty holky spolu nebudou celý život… za prvé ta tvá hypotetická holčička ještě ani není na světě. A za druhé i kdyby se ti teď zadařilo a byly věkově u sebe neznamená to že z nich budou kamarádky a budou se vídat i kdyby..? tak budou mít stejné jméno. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
8.6.21 17:43

Já tě chápu a je mi to líto. Musí tě to hrozně bolet. Nikdy bych nedala ani jméno, které se líbilo mé kamarádce, o které vím, že nikdy nebude mít děti. Nemůže. Přijde mi to sprosté a že si kamarádky něco takového nedělají. Nechápu, jak z toho může mít radost. Svědčí to o nedostatku její vlastní kreativity i soupeřivosti a snaze upoutat pozornost. Nelíbí se mi to. Drž se a přeji, ať se brzo zadaří a jsi šťastná!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15680
8.6.21 17:45

Dokonce dvě kamarádky pojmenoval svoje děti stejně. A vůbec mi to nevadí. Prostě jen každé říkáme jinak. Přej jí to.
Sice máš embryo o kterém víš, že je holka. Ale to neznamená, že jí budeš mít. Ona to dítě už čeká. U tebe je to denně zatím jen imaginární.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat