Kamarádka za sebe nezaplatila v restauraci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.12.21 20:40

Kamarádka za sebe nezaplatila v restauraci

Dobrý den, štve mě jedna věc a chtěla bych se poradit, jak byste to řešili vy. Byla jsem s kamarádkou před 3 dny na obědě. Jsem na rodičovské dovolené. Zatímco já si dala střídmě, kamarádka si velice dopřávala. Teď před Vánoci jsem měla větší výdaje a nechtěla jsem zbytečně utrácet. Při placení celá špatná zjistila, že nemá peněženku, což se může stát. Moc se omlouvala, samozřejmě sem to vzala i za ni a ona sama hmed řekla, že mi to hned ten večer pošle na účet. Dala jsem jí ho ale do této chvíle tam nic nenám. Jak se připomenout, aby mi peníze vrátila? Je mi to strašně nepříjemné a trapné.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
20323
7.12.21 20:43

Ahoj, prosím tě- potřebovala bych abys mi poslala ty peníze - na ůčet č… takhel před vánocema mi bohužel fakt chybí. díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
7.12.21 20:45

Zeptala bych se jí, jestli to náhodou neposlala špatně, že ti nic nepřišlo. V čísle účtu se můžeš upsat.

A trapné ti to být nemusí. Třeba vážně jen zapomněla. Já jsem taky skleróza a na spoustu věcí si vzpomenu až pár dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
7.12.21 20:45

Zkusila bych něco jako - Máš pořád moje číslo účtu, nebo ti ho mám poslat? Nebo něco na ten způsob :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.21 20:46

@Ou
Děkuji, napíšu jí. Spíš mě mrzí že se sama aktivně nepřipomene, pořádek dělá přátele…

• Citovat
  • Nahlásit
10386
7.12.21 20:55

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.21 20:58

Stalo se mi něco podobného s kámoškou. Domluvily jsme se, že půjdeme na kafe. Jenže ona hned, že bude mít hlad, a že nemá dost peněz u sebe. Tak jsem jí to zaplatila s tím, že mi to pak dá. Vydělávala asi 3× víc než já :) A výsledek, kdykoliv jsme se viděly, tak jsem se jí připomněla.. Vždy jsem se dozvěděla, že vyčerpala týdenní limit na účtu. Samozřejmě jsem nemávla rukou a výsledek byl, že mi to asi půl roku splácela po 50kč 8o. Takže pak když jsme se domlouvaly, tak rovnou jsem jí říkala, že jestli nemá prachy, tak buď jen si dáme kafe nebo s ní nikam nejdu. Bohužel!

• Citovat
  • Nahlásit
5744
7.12.21 20:59

Může se stát, že zapomněla. Ty se ale rozhodně nestyď připomenout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56521
7.12.21 21:08

Jé, Hani, já ani nevím, jestli jsem ti nakonec dávala číslo účtu kvůli tomu obědu, tak radši ještě jednou - XXXXXXXXXX/YYYY

nebo
Hani, mohla bys, prosím, mrknout, jestli se ti nevrátily ty peníze, jak jsi mi posílala za ten oběd, mně se to na účtu pořád neobjevilo…

Jestli z její strany došlo k opomenutí nebo nedopatření, což se stává i mezi lepšími lidmi, nebude se cítit tak trapně jako na přímou upomínku, omluví se a hned pošle.

Pokud nebude reagovat nebo se začne vymlouvat, počkala bych, jestli se peníze neobjeví tak do pátku, a pak už bych si o ně řekla bez výčitek zcela napřímo. Trapně by se měla cítit ona, ne ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
7.12.21 21:13

Chápu Tvoje pocity, ne každý má „vyřídilku“, ale není se za co stydět, prostě jí napiš, že je Ti to dost trapné, ale peníze co Ti slíbila Ti nedorazili. Nejde ani o částku, ale o princip, jestli to dělá běžně - poznáš, jestli jen zapomněla - poznáš. Když se nezeptáš, nezjistíš. Držím palce aby „jen zapomněla“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4494
7.12.21 21:27

Pro zasmátí
Známá si dala rande na slepo.
On mluvčí jedné státní instituce.
Začínalo to předkrmem, dražší vínečko, steak, asi po hodině a půl se omluvil že musí na wc, odešel a už se nevrátil.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3417
7.12.21 21:27

Stalo se mi kolikrat i z druhe strany, ze jsem mela vracet penize, vec.., obvykle si vzpomenu sama, ale s prodlevou a pak se teda omlouvam i stim, ze se ma priste dotycny normalne pripomenout. Jsem proste skleroza, zaroven mam rada vsechny dluhy vyrizene:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4505
7.12.21 21:38

Já to platím hned, pokud se něco takovýho stane, pošlu to prostě na účet ihned, právě proto, abych pak nezapomněla. Napsala bych to stejně jako píše @Ou - pošli mi prosím peníze, před Vánoci se hodí. Tečka. Já když jdu někam na kafe nebo na víno s kámoškou na rodičáku, tak platím, je mi trapný nechat jí platit když já vydělávám. Oni zas většinou mají doma občerstvení když přijdu na kafe, což u mě není běžný, ne že bych byla lakomá, ale nepeču a nemám doma úplně běžně nic k zakousnutí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8983
7.12.21 21:44

Mám podobnou kamošku. Nejhorší je, že místo aby bylo trapně jí, je trapně tobě. Znám to. Mně takhle splácela půjčené pětikilo, co si půjčila na masáž týden před výplatou, několik měsíců ( a to jsem se ještě musela trapně připomínat). V restauraci to samé. Když zaplatím za obě, že se příště prohodíme, tak už se nedočkám. Řeším tak, že už nepůjčuju, bo nemám nervy si o to několikrát říkat a v restauraci vždycky na půl, i když si každá dáme jen blbé kafe. Nejde mi o těch 50 kaček, ale o princip, že odrbává známé, i když jinak je fajn a když může, pomůže.

Příspěvek upraven 07.12.21 v 21:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82552
7.12.21 21:46

Poslala bych ji QR kod přímo na danou částku na můj účet, že mi zatím nic nedorazilo a tedy to má připravené, aby to nemusela opisovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat