Kamarádku asi změnil vztah

Anonymní
23.5.21 14:09

Kamarádku asi změnil vztah

Ahoj, zajímali by mě Vaše názory na tuto situaci a popripadne, co byste dělali.
Mám velmi dobrou kamarádku. Bavíme se cca 4 roky. Obě jsme byli nezadané, takže jsme skoro furt trávili čas spolu a něco podnikali. Já si potom našla kluka, ale trávila jsem i furt čas s ni. Normálně jsme se domluvili a šli jsme ven a nebo něco podnikli. Kolikrát jsem ji vzala nekam sebou, i když jsme třeba vůbec nebyly domluvené, ale nechtěla jsem třeba, aby seděla doma. No jenže ona mi pak stejně tenkrát napsala zpravu, ze ji přijde, ze už spolu netravime tolik času. Já ji to tenkrát vysvětlila, ze je normální, ze travim čas i se svým klukem, ale i s ni a ze proste, tak to je. Pak to bylo už nějak dobrý. Poté si nasla také kluka, takže trávila dost času taky s nim, takže už to chápala. No jenže..My se pak rozešli (už je to tedy rok) a to co vidím posledni měsíce mě proste už dost zarazilo a rekla jsem si, ze tohle asi ne. Ona mi pomalu vůbec ani nenapíše, nezepta se jestli nechci zajít ven nebo něco podniknout nic. Poslední měsíce to bylo vždy z mé strany. Ale mne už toto začalo vadit, protože proč bych se měla furt já nabízet a ozývat. Neříkám, ze mi vadí napsat nebo něco vymyslet, ale když je to jen z jedné strany, tak to proste není fér. Dost mě to mrzí, protože nic z její strany nepřichází. Nikdy se mě nezepta jestli bych taky nechtěla jít s nima třeba, proste nic. Tráví vlastně veškerý čas jen s nim. Bydlí ve stejném městě, jsou spolu furt a přijde mi, ze ji tohle změnilo. A ano stve mě doteď, ze ona mi tenkrát vyčetla, ze už spolu netravime tolik času atd. a přitom, co se děje teď se teda rozhodne neda porovnávat jak to bylo predtim. Přeju ji, ze je šťastná, ale zapomenout takhle na kamarádku, to mě od ni docela mrzí. Co si o tomhle myslíte? A co by jste případně dělali?
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63
23.5.21 14:16

Podle mě chce trávit čas s přítelem a na vás zapomněla 🤷🏼‍♀️ já bych ji nechala být ona až bude něco chtít a pomoci si vzpomene na kamarádku. Hodně lidí se časem mění a nemusí to být tím přítelem :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ayo
88
23.5.21 14:45

Řekla bych, že si odvykla na to strávit tolik čas s tebou. A taky, jak je zaláskovaná, tak chce být s přítelem, zvlášť když je ve stejném městě.

Ze začátku jsi měla vztah ty a bylo setkání míň, potom jste byly zadané obě a předpokládám, že jste se setkávaly ještě míň. Do toho ještě korona….

Po rozchodu člověk často zjišťuje, že má najednou moře času a neví, nebo nemá už s kým ho trávit a upíná se na přátele, se kterými během vztahu málo komunikoval. A najednou zjišťuje, že oni už mají svoje životy.

Nemůžeš srovnávat to, jak jsi to měla ty a jak ona, i když chápu, že tě to mrzí. Každý je jiný. A doba, kdy ji přišlo, že ji zanedbáváš, je nejspíš dost dávno. Zkus se od toho povznést, jen se tím budeš užírat.

Nemáš ještě nějaké jiné kamarádky? Můžeš zkusit trávit volný čas i s někým dalším. Nebo si najít rovnou nějakou novou kamarádku.

Jinak, až opadne největší zamilovanost, tak často páry už netráví všechen volný čas jen spolu a začnou se zase vracet k přátelům. Takže je možné, že když chvíli vydržíš, tak zase s tebou bude trávit víc času

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24466
23.5.21 15:10

Víš co, tys na ni taky moc času neměla, když ses zamilovala, teď je to naopak. Ty bys to možná ani moc neřešila, kdyby si teď nebyla sama. Přátelství se nedá vynutit.
Určitou vinu v tom bude mít i ta korona, co si budem povídat, spousta přátelských vztahů se rozvolnila, rodiny či partneři si jeli víc sami na sebe, když se nikam nemohli a spousta lidí si na to zvykla nebo zjistila, že jim to tak víc vyhovuje. Počítat, kdo se komu víckrát ozve, je trochu puberťácký :D prostě když máš chuť ji potkat, tak se ozvi. Jestli ona je v začátku vztahu, tak logicky chce být co nejvíc se svojí láskou, nemůžeš jí to zase úplně vyčítat. Ono je to trochu pustí, časem, tak zkus vydržet a bezabejčit se ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 15:22

@Mar__tanka1983 Tak to rozhodne není pravda, co jste napsala. Jak můžete vedet, ze jsem na ni neměla taky čas? Výše jsem napsala, jak to bylo. Já na ni čas měla, pravidelně jsme se vídali a podnikali něco. Takže to rozhodne není stejné. A v začátku vztahu nejsou, protože jsou spolu už nejakou dobu. Taky by Vás mrzelo, kdyby ona Vám to tenkrát vycitala a to jenom, protože jsem s ni nebyla 24/7. A teď když ona se mi ani neozve jednou za měsíc. Takže asi tak

• Citovat
  • Nahlásit
2952
23.5.21 15:32

Tohle je klasika. Prisla jsem o tolik kamaradek… pritom jsem kvuli tomu kaslala i na svuj vztah. Ted kdyz uz maji,,cas" prdim na ne ja. Po roce uz nevim co bych si povidala… proste uz je to pryc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 15:33

Prožívala jsem nedávno něco podobného. Kamarádka si našla přítele a úplně se na mě asi na 3 měsíce vykašlala ani jednou nenapsala. Byla jsem hodně naštvaná, měla jsem těžké období, čekala mě totiž maturita. Připadala jsem si docela zrazena, jelikož když ona měla závěrečné zkoušky, stála jsem při ní a podporovala ji. Z jedné strany to chápu, začátek vztahu, člověk chce trávit, co nejvíce času s tím druhým. Ale opravdu je tak těžké, najít si 10 minut času a napsat?

Každopádně po 3 měsících se ozvala a bavíme se zase, ale stojí to za nic. Stejné už to nebude a nezbyde ti nic jiného než se s tím smířit.

Na tvém místě bych to teda nechala být, ona si na tebe zase vzpomene až se jí to bude hodit. ;) Nebo si zkus najít někoho jiného s kým chodit ven. Lepší je mít kolem sebe více lidí.

• Citovat
  • Nahlásit
24466
23.5.21 15:47

Tak napsala si, že Já ji to tenkrát vysvětlila, ze je normální, ze travim čas i se svým klukem, ale i s ni a ze proste, tak to je.
Ano, tak to je. Souhlasím s tebou. Ale on to člověk vidí jinak, když je ten zamilovanej než když je ten „kamarád, na kterýho není už tolik času“.
A jak sem Osaka, v kombinaci s koronou ti to najednou může přijít, že se na tebe vykašlala
Jako možná vykašlala, ale to my tu přes pár vět neposoudime.
A další věc je to, že tak jako vyprchají lásky, vyprchají i přátelství. Tuplem během nějakého osobního vývoje. Já neměla stejně kamarády v 17 jako v 25, a ve 25 jako nám teď skoro ve čtyřiceti. Za poslední dva roky, rozchod s dlouholetým partnerem, nový chlap a korona, se mi taky přátelské vztahy otočily skoro o 180 stupňů. Není to ničí vína a nikomu to nevyčítám, ani sobě, ani jim, ani novým partnerům těch kamarádů…prostě se to stává. Některé vztahy se srovnají, některé ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6829
23.5.21 15:58
@Anonymní píše:
Mám velmi dobrou kamarádku. Bavíme se cca 4 roky. Obě jsme byli nezadané, takže jsme skoro furt trávili čas spolu a něco podnikali. Já si potom našla kluka, ale trávila jsem i furt čas s ni. Normálně jsme se domluvili a šli jsme ven a nebo něco podnikli. Kolikrát jsem ji vzala nekam sebou, i když jsme třeba vůbec nebyly domluvené, ale nechtěla jsem třeba, aby seděla doma. No jenže ona mi pak stejně tenkrát napsala zpravu, ze ji přijde, ze už spolu netravime tolik času. Já ji to tenkrát vysvětlila, ze je normální, ze travim čas i se svým klukem, ale i s ni a ze proste, tak to je. Pak to bylo už nějak dobrý. Poté si nasla také kluka, takže trávila dost času taky s nim, takže už to chápala. No jenže..My se pak rozešli (už je to tedy rok) a to co vidím posledni měsíce mě proste už dost zarazilo a rekla jsem si, ze tohle asi ne. Ona mi pomalu vůbec ani nenapíše, nezepta se jestli nechci zajít ven nebo něco podniknout nic. Poslední měsíce to bylo vždy z mé strany. Ale mne už toto začalo vadit, protože proč bych se měla furt já nabízet a ozývat. Neříkám, ze mi vadí napsat nebo něco vymyslet, ale když je to jen z jedné strany, tak to proste není fér. Dost mě to mrzí, protože nic z její strany nepřichází. Nikdy se mě nezepta jestli bych taky nechtěla jít s nima třeba, proste nic. Tráví vlastně veškerý čas jen s nim. Bydlí ve stejném městě, jsou spolu furt a přijde mi, ze ji tohle změnilo. A ano stve mě doteď, ze ona mi tenkrát vyčetla, ze už spolu netravime tolik času atd. a přitom, co se děje teď se teda rozhodne neda porovnávat jak to bylo predtim. Přeju ji, ze je šťastná, ale zapomenout takhle na kamarádku, to mě od ni docela mrzí. Co si o tomhle myslíte? A co by jste případně dělali?
Děkuji

Takovy jsou lide. Take se nestykam s kamarady z mladi vetsinou. Tim se to rozsekne na pratele a zname. Lide zapominaji a vymeni te za neco, co je pro ne momentalne vyhodne a co chteji. Svet neni fer a nikdo ti nebude nic vracet, protoze ty se chovas solidne. Nech to plavat a nepocitej s ni. Treba si to uvedomi a treba take ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32529
23.5.21 16:06
@Anonymní píše:
Děkuji

Nedělala bych nic.

Prostě se to stává, že přátelství nevydrží, vlivem okolností nebo nedostatku času skončí a zase vznikne jiné.

Osobně mám vztahy a hlavně rodinu, děti před kamarádkama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat