Kamarádku opustil manžel a já to už nezvládám

Anonymní
19.9.19 20:23

Kamarádku opustil manžel a já to už nezvládám

Anonym z pochopitelných důvodů ;)
Jak vyplývá z názvu diskuze, kamarádku opustil manžel po 6 letech, byli necelý 2 roky manželé, vůbec to nečekala, nic tomu nenasvědčovalo a jeden den se vrátila z práce, měl sbalený věci, a že to dál nejde, že má delší dobu jinou a chce být s ní. Kamarádka mi od té doby skoro denně volá, nebo za mnou jezdí a vzlyká, že ji nechal a co bude dělat, snažím se ji utěšovat, ale už mi to začíná lézt na mozek :roll: Každou chvíli nadhodí, že mně se to může stát taky, že nikdy nevím, ona taky ani netušila a to je pořád. Vyvrcholilo to teď o víkendu, vytáhla jsem ji na koncert, potkali jsme tam moje známý a ona jim to hned vybalila a pak jí povídá, že ani ona neví, jestli se na ni nevykašle, přitom její muž stál hned vedle ní :roll: Nemáte nějakou radu, co s ní? Můj chlap ji nemůže už ani vystát a mě to mrzí.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19.9.19 20:36

Stalo se mi to samé. Kamarádka všem říkala že každý podvede dřív nebo později. Je to už pár let a u některých měla bohužel pravdu. Ono ji to přejde, má zlost na chlapy a vztahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1759
19.9.19 20:47

Rekla bych ji, ze to uz prehani a at se trochu ovlada. Jinak se v tom bude rochnit jeste dlouho a tebe to znici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
19.9.19 20:49

Normální reakce. Šok, zklamání. Podvod tohohle typu je mnohdy horší než smrt někoho blízkého. Dala bych pred ni lahev alkoholu, rekla, ze uz bylo dost truchlení a ze ma ted poaledni prilezitost to ze sebe poradne dostat. A az se znovu narodí, rozuměj probere z kocoviny, bude z ní novej človek a začne si taky trochu užívat zivota. At si predstavi, co krasneho ji jeste ceka, je zdravá, hezká, mladá…zivot je kratkej na truchleni po nekom, kdo za to nestoji. Pokud by truchlila nahlas po tomhle stale dokola, připomněla bych jí, že musí jít dál, že si to truchleni ten idiot nezaslouží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882

Normální reakce. Šok, zklamání. Podvod tohohle typu je mnohdy horší než smrt někoho blízkého. Dala bych pred ni lahev alkoholu, rekla, ze uz bylo dost truchlení a ze ma ted poaledni prilezitost to ze sebe poradne dostat. A az se znovu narodí, rozuměj probere z kocoviny, bude z ní novej človek a začne si taky trochu užívat zivota. At si predstavi, co krasneho ji jeste ceka, je zdravá, hezká, mladá…zivot je kratkej na truchleni po nekom, kdo za to nestoji. Pokud by truchlila nahlas po tomhle stale dokola, připomněla bych jí, že musí jít dál, že si to truchleni ten idiot nezaslouží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.9.19 20:55
@Tamara86 píše:
Stalo se mi to samé. Kamarádka všem říkala že každý podvede dřív nebo později. Je to už pár let a u některých měla bohužel pravdu. Ono ji to přejde, má zlost na chlapy a vztahy.

Za jak dlouho ji to přešlo? U ní je to už přes 3 měsíce :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.9.19 20:56

@sediza Něco takovýho jsem už zkoušela a bez výsledku, pořád si jede to svoje :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.9.19 20:59
@jita22 píše:
Rekla bych ji, ze to uz prehani a at se trochu ovlada. Jinak se v tom bude rochnit jeste dlouho a tebe to znici.

Něco v tomhle smyslu jsem už zkusila a nic, žádná reakce, jen že to poznám sama, až mi to udělá manžel :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
1216
19.9.19 21:01

Ja myslim, ze takova vec, jakoze se partner na druheho vybodne, neni vec, ktera by cloveka rozhodila na den, tyden ci mesic. Nekoho to boli cely zivot. Kdo to nezazil, tezko to bude chapat (tudiz je pochopitelne, ze to jine irituje)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1389
19.9.19 21:02
@Anonymní píše:
Za jak dlouho ji to přešlo? U ní je to už přes 3 měsíce :roll:

Ona ti tři měsíce chodí fňukat domů??? Děláš si srandu??? Vyhodila bych ji, než ti to manželství fakt rozvrátí 8o

Vážně: je to kamarádka, promluv si s ní, ale stanov meze!!! On nějaké meze musí mít i ten zármutek, respektive osobní problémy: jsou to JEJÍ problémy, je v pořádku je sdílet a žádat o pomoc… ale není v pořádku jimi ubíjet ty, kteří pomoct chtějí.
Ve finále jí tím, že jí umožňuješ dokola fňukat, vůbec nepomáháš…
Chápeš? Je to blbě ze všech možných úhlů.
Osobně bych si s ní zkusila promluvit, ať to zkusí zvládat, ať se zkusí obrátit na někoho dalšího, ať si zkusí najít další aktivity… nebo je hledejte spolu… ale to, co dělá teď, bych prostě zatrhla. Tím spíš, že zle plive po ostatních - jasně, má vztek, ale opět, všechno má svoje meze a za tyhle poznámky, kterýma oplácí dobrotu, by ji někdo měl obrazně fláknout přes papulu, ať se občas zamyslí, co z ní vypustí.
Vlastní zármutek není omluva pro ničení lidí kolem sebe, NIKDY. Takže jí jako správná kamarádka v první řadě nastav hranice, ve kterých se může pohybovat a srovnávat se s tím. A pokud to nepomůže, pošli ji k psychologovi nebo psychiatrovi… to je takovej ten doktor, co léčí bolavou duši, víš. Pokud má kamarádka tenhle problém, jako že má, určitě ji to do jeho péče kvalifikuje.
TY se zničit nemusíš. Fakt ne. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1759
19.9.19 21:04
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.9.19 21:06
@Elephantka píše:
Ja myslim, ze takova vec, jakoze se partner na druheho vybodne, neni vec, ktera by cloveka rozhodila na den, tyden ci mesic. Nekoho to boli cely zivot. Kdo to nezazil, tezko to bude chapat (tudiz je pochopitelne, ze to jine irituje)

Mě spíš irituje, jak se v tom pořád placá a nehodlá se pohnout dál a občas mám pocit, jako kdyby všem okolo přála, ať se jim to taky stane :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
1936
19.9.19 21:06

Tak 6 let je docela dost, zřejmě ho stále milovala/miluje tak potřebuje nějaký čas. Jste kamarádky a tak to člověk musí nějak přežít, nicméně pokud by se do půl roku neoklepala už bych ji asi něco řekla. Co by mi vadilo jsou poplasny kecy typu „tobě se to taky může stát, stane atd“ pokud by to bylo párkrát tak ok, je to konstatování jejího faktu, ale kdyby mi to lila do hlavy pokaždé, že já se určitě taky rozvedu tak to už bych ji něco řekla. Zkus vytrvat, přivést ji na jiné myšlenky a pomalu ji směřovat tak, aby si uvědomila, že tím co dělá si způsobuje jen vlastní utrpení. Co se stalo stalo se, on se k ní už nevrátí a čím dřív se vrátí do života tím lépe pro ni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1759
19.9.19 21:07
@Anonymní píše:
Něco v tomhle smyslu jsem už zkusila a nic, žádná reakce, jen že to poznám sama, až mi to udělá manžel :roll:

A tys ji nerekla, ze takovy reci poslouchat nebudes? Ze ji rada podporis, ale nebude pomlouvat tvého manzela? A hlavne- jsou lidi, co jsou pesimisticky naladeni, ze proste se v tom vyzivaji a neudelaji nic pro zlepseni.Tri mesice jsou uz hodne na to, aby denne plakala u tebe. Muze si plakat denne doma, jestli chce, ale mela by se snazit trochu pokrocit a zit dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama