Kamarádství s bývalým partnerem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.10.21 20:10

Kamarádství s bývalým partnerem

Bývalý se se mnou rozešel před 4 měsíci, ale chce abychom zustali kamarádi. Já o něj nechci úplně přijìt, tak sem i ráda. Jenže mám z toho různé pocity. Jednou cítím vztek, smutek, jindy sem zase šťastná, že třeba zavolal :nevim:.První měsíc jsem byla ublížená a nechtĕla sem, aby mě kontaktoval. Já sem pořád smutná, že mě nechal. Občas mu vyčítám, že mě nechal. Prostě sem stále ublížená :nevim:.Asi to kamarádství nemá šanci. On mě chápe, prý stačí říct a nebude mě kontaktovat.Ale má mě rád a nechce o mě přijít. Já sem ráda, že jsme v kontaktu, dobře se s ním povìdá, nechci ho ztratit úplně :think:.Ale jak se neozve, jsem v pohode a moc na něj nemyslim. Teď se mi ozval a já zas sem rozhozená z toho :roll:.Je mi smutno, chybí mi.Asi bychom mĕli ten kontakt zrušit. Nedělá mi to dobře. Ale zase ho mám stále ráda :,( a ráda bych s ním zůstala v kontaktu. Nevím, jak se přenést přes tu mojí ublíženost, že mě nechal.Moc sem ho milovala. Těď už ho nemiluju, ale pořád je ve mě ta křivda :roll:.Jak se přes to přenést? Zpátky ho nechci, došlo mi, že sem se s ním jen trápila a nebyli jsme kompatibilní. Ale pořád sem se s tím rozchodem ùplně nesrovnala, když cítím, co cítím a vracím se k rozchodu.Lze to překonat a být kamarádi? Hrozně bych to chtěla, ale nevím jak na to :nevim:.Lze se přes to přenést a být jen kamarádka, bez vyčítání a vracení se do doby, kdy jsme byli ve vztahu? Nebo bude lepší přerušit kontakt a ozvat se mu třeba za rok :mrgreen:?Nejhorší je, že mě pořád přitahuje a mám ho ráda :roll:.Ale štve mě, že cítím, co bych cítit neměla, aby to kamarádství fungovalo :roll:.Poradí někdo, co dělat, abych byla kamarádka a ne ublížená bývalá :oops:?Třeba některá máte zkušenost s tímto a dokážete poradit, co mám dĕlat. Nedokážu se ùplnĕ od něj odstřihnout, ale zároveň vím, že mi ten kontakt s ním pocitově ubližuje :think:.Přitom vztah s ním už bych nechtěla, tak sem z toho zmatená :roll:.Když se neozve, tak si říkám, že jsem v pohodě, ale jak se ozve, zase sem nervózní, cítím napětí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
631
31.10.21 20:21

No, jako chlap můžu říct, že bývalky-kamarádky udržujeme v blízkosti a pozornosti z vědomé či podvědomé naděje na případný nezávazný sex. Jestli chceš hrát roli „cokdyby záložnice“ je na tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 20:28

@Diagnoza2 Já bych chtĕla právě, abychom byli jen kamarádi. Sex nepřipadá v úvahu. Už tak se v tom plácám. Já nechci přijít o tu kamarádskou rovinu s ním. Máme si co říct, vždy jsme se spolu nasmáli. Teď je to takové křečovité.

• Citovat
  • Nahlásit
2204
31.10.21 20:38

Utla bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4029
31.10.21 20:39

Pokud se na to necitis, tak se na to vykasli. My jsme se s byvalym rozesli po skoro peti letech vztahu, kdyz jsme se vidali po kratsi dobe, vetsinou to sklouzlo k vycitkam nebo reseni rozchodu. Tak jsme to utnuli a asi rok jsme se nevideli. Dneska uz je to asi pet let od rozchodu a je to jeden z mych nejlepsich pratel, vidame se docela casto, chodime spolu vencit psy, na pivko, na vino. Vztah mame na pohodu, zadny vycitky, ja mam pritele, on mel taky delsi vztah, ale rozesli se. Takze ja verim, ze to jde, ale az jsou oba naprosto srovnany a nikdo od toho nic jinyho nez kamaradstvi neceka. Jo a podotykam, ze od rozchodu jsme se spolu nikdy nevyspali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1587
31.10.21 20:43

Asi potřebujete od sebe několik měsíců přestávku, dokud tě rozchod nepřebolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36958
31.10.21 20:57
@Anonymní píše:
@Diagnoza2 Já bych chtĕla právě, abychom byli jen kamarádi. Sex nepřipadá v úvahu. Už tak se v tom plácám. Já nechci přijít o tu kamarádskou rovinu s ním. Máme si co říct, vždy jsme se spolu nasmáli. Teď je to takové křečovité.

Potřebuješ víc času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
31.10.21 21:04
@Anonymní píše:

Ono to fungovat může, pěkně to popisuje @Azeretereza, jednoznačně na to potřebuješ daleko víc času. Domluvte se s ex, že se mu sama ozveš. Je možné, že až to celé překonáš a zpracuješ, budete v pohodě v kamarádské rovině, a nebo zjistíš, že vlastně není vůbec důvod, abyste se kamarádili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 21:04
@Pajka2020 píše:
Asi potřebujete od sebe několik měsíců přestávku, dokud tě rozchod nepřebolí.

Právě to si říkám dnes, co se zase cítím mizerně. Ještě jsme si volali a on říkal, že byl se mnou spokojený v sexu a mě z toho je teđ všelijak. Já mu akorát vyčítam. Jak jsme spolu v kontaktu, tak z 80% probíráme vztah a rozchod :mrgreen:.Je to nějaké…ani nevím jak to nazvat.Je tam nějak moc emocí, na to že by tam nemělo být nic :mrgreen:.On se stará jestli někoho hledám. Já dělám, že je mi jedno, jestli chce vztah s nějakou. On ma srandu z toho, že to řešit nechci a pak dodá, že nikoho nechce.Ale jak mu to vysvětlit? Promiň, je to mezi náma křečovité, ozvu se za rok? Pak už třeba nenavážem na kamarádství :?.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 21:14
@Azeretereza píše:
Pokud se na to necitis, tak se na to vykasli. My jsme se s byvalym rozesli po skoro peti letech vztahu, kdyz jsme se vidali po kratsi dobe, vetsinou to sklouzlo k vycitkam nebo reseni rozchodu. Tak jsme to utnuli a asi rok jsme se nevideli. Dneska uz je to asi pet let od rozchodu a je to jeden z mych nejlepsich pratel, vidame se docela casto, chodime spolu vencit psy, na pivko, na vino. Vztah mame na pohodu, zadny vycitky, ja mam pritele, on mel taky delsi vztah, ale rozesli se. Takze ja verim, ze to jde, ale az jsou oba naprosto srovnany a nikdo od toho nic jinyho nez kamaradstvi neceka. Jo a podotykam, ze od rozchodu jsme se spolu nikdy nevyspali.

Já právě mám pořad tendenci mu vyčítat. No až se zas ozve, tak mu řeknu, ať mi dá čas, že to prostě nemám zpracované a že on taky není zvědavý na moje výčitky. S tím, že až budu v pohodě, tak se mu za pár měsíců třeba ozvu…Potřebuju ho neřešit, navíc říct mi, že má přítelkyni, tak ho stejně nebudu chtít už vidět :mrgreen:.Takže teď nějaké kamarádstvì asi není z mé strany možné. Doufala sem, že sem to už zpracovala, když sem si přiznala, že jsme rozdìlnì a vztah u nás už je nereálný.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 21:16
@Karamba2020 píše:
Ono to fungovat může, pěkně to popisuje @Azeretereza, jednoznačně na to potřebuješ daleko víc času. Domluvte se s ex, že se mu sama ozveš. Je možné, že až to celé překonáš a zpracuješ, budete v pohodě v kamarádské rovině, a nebo zjistíš, že vlastně není vůbec důvod, abyste se kamarádili.

Máš pravdu.Asi sem si chtěla dokázat, že jsem nad věcí, ale nejsem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 21:19
@Russet píše:
Potřebuješ víc času.

Jen se bojím, že on čekat nebude a přijdu o něj definitivně. Sice sám říkal, že mi nechce ubližovat, jestli mi nevadí, když se ozve.Ja mu řekla, že sem v pohodě, ale nejsem.To musì sám vidět, když pořad mluvím o minulosti :(.

• Citovat
  • Nahlásit
1587
31.10.21 21:31
@Anonymní píše:
Právě to si říkám dnes, co se zase cítím mizerně. Ještě jsme si volali a on říkal, že byl se mnou spokojený v sexu a mě z toho je teđ všelijak. Já mu akorát vyčítam. Jak jsme spolu v kontaktu, tak z 80% probíráme vztah a rozchod :mrgreen:.Je to nějaké…ani nevím jak to nazvat.Je tam nějak moc emocí, na to že by tam nemělo být nic :mrgreen:.On se stará jestli někoho hledám. Já dělám, že je mi jedno, jestli chce vztah s nějakou. On ma srandu z toho, že to řešit nechci a pak dodá, že nikoho nechce.Ale jak mu to vysvětlit? Promiň, je to mezi náma křečovité, ozvu se za rok? Pak už třeba nenavážem na kamarádství :?.

Byla bych upřímná. Řekla bych mu, že bys s ním chtěla časem kamarádit, ale teď potřebuješ čas pro sebe na zpracování rozchodu, že se mu sama časem ozveš přes soc. sítě. Klidně za ten rok (řekla bych mu několik měsíců).

To že si na něco před ním hraješ, jasně ukazuje, že se s ním potřebuješ nějakou dobu nestýkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
31.10.21 21:32

Rozchod je jako odvykačka z drog. Mozek vysílá různé dezinformace. Dej tomu ještě čas, zatím ještě nejsi ready. Někde jsem četla, že ženská může být s ex kamarádka, až když si představí, že by před ním mohla být bez make-upu a v teplácich. Pokud si to neumíš představit, tak vyčkej. Jen by ses trápila. Oni chlapi umí s ex i s…t, což jim vyhovuje. Ženské ale fungují jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1587
31.10.21 21:38
@Anonymní píše:
Jen se bojím, že on čekat nebude a přijdu o něj definitivně. Sice sám říkal, že mi nechce ubližovat, jestli mi nevadí, když se ozve.Ja mu řekla, že sem v pohodě, ale nejsem.To musì sám vidět, když pořad mluvím o minulosti :(.

O skutečného kamaráda nepřijdeš. Jestli tam kamarádství je nebo není, to teď nikdo neví. Třeba z něj časem bude jen bývalý nic víc. Čas ukáže :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat