Kamarádství s výhodami, má budoucnost?

3
5.7.21 17:45

Kamarádství s výhodami, má budoucnost?

Ahoj děvčata,
viděla jsem, že už se tu podobné téma párkrát otevíralo, ale čerstvého jsem nic nenašla a potřebuju si trochu vylít srdíčko a zadiskutovat, třeba mi poradíte nebo napíšete osobní zkušenosti :-)

Začnu hezky popořadě.
Cca od listopadu jsem si začala psát s novým kamarádem, s kterým jsme se potkali prvně asi v říjnu, tou dobou jsem byla ve vztahu, který trval šest let. V únoru jsme se rozešli a já už tehdy uvažovala nad tím, že drahé polovičce zahnu s tím kamarádem, protože náš vztah evidentně nebyl v pořádku. Po rozchodu jsem si říkala, že do žádného dalšího vztahu nechci, maximálně tak na sex s tím kamarádem, no a bác, víceméně jsme se domluvili, že spolu budeme spát, a od května to tak fakt praktikujeme.
Jenomže… čím víc jsme si psali a čím bližší mi byl, tím hlubší city jsem k němu pochopitelně začala chovat, protože jsem husa blbá :mrgreen: Najednou byl úplně fuč ten názor, že nechci vztah, a neustále mi straší v hlavě, že s ním chci být. Abyste tomu rozuměly, my jsme fakt takové spřízněné duše… máme hodně společných zájmů, stejný pohled na určité situace a věci, dokonce pijeme stejné víno a nejíme stejné věci :lol: Prostě je to takový ten vztah, kdy člověku proběhne hlavou „no, tohle je skoro až divný… jestlipak on to nebude ten pravý“. Navíc pochází z míst, kde jsem vždycky chtěla žít.
No a ten problém? Frajer mi neustále opakuje, že nás bere jako kamarády s výhodami, a já mu to neberu, nechávám mu volnost. Ostatně, máme vztah na dálku (je mezi námi přes sto kilometrů) a těžko můžeme navazovat nějaký vyloženě pevný vztah. Mně to ale stále leží v hlavě, protože se jako kamarád s výhodami moc nechová - jezdíme spolu po výletech, spíme spolu, ok. Pak jsou ale chvíle, kdy mi kupuje dobroty, které mám ráda, stará se o mě, fakt pečuje a zajímá se, jde mu o moje pohodlí a spokojenost, vaří mi, masíruje, zkrátka hýčká. Ale jakmile nás někde musí zmínit, jsme prostě kamarádi, na veřejnosti se nedržíme za ruce (ale plácnout mě po zadku, to mu nevadí :lol: ). Svěřil se mi, že už je několik let single a musí si zvyknout na přítomnost někoho dalšího. Tak si říkám, že třeba nechce, aby mu někdo kecal do života, nebo že se třeba bojí té vzdálenosti…

A já se ptám, máte někdo podobnou zkušenost? Jak to nakonec dopadlo? Myslíte si, že tenhle vztah může někam vést?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ayo
88
5.7.21 17:48

Třeba to má stejně, jen se bojí překročit tu hranici, kterou jsi tam dala. Sebereš odvahu mu to říct?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11589
5.7.21 18:02
@Ayo píše:
Třeba to má stejně, jen se bojí překročit tu hranici, kterou jsi tam dala. Sebereš odvahu mu to říct?

Taky si myslím, že to schválně takhle podává, aby zakladatelka nezjistila, že se do ní zamiloval a z toho důvodu to neukončila!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
5.7.21 18:19

Vždyť je to to nejhezčí období, nech to plynout a užívej si. Nebo potřebuješ někomu denně nakupovat, prát a vařit? :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
5.7.21 18:22

Já jsem mu hned na začátku řekla, že to asi nedokážu striktně brát jako kamarádství s výhodami, že z mojí strany to úplně bez citů prostě nebude, ale nechci ho plašit víc, docela se bojím, že si opravdu zakládá na té volnosti a já ho nechci v ničem omezovat a trápit :-) Jeho kamarádi mi zase řekli, že se nemusím bát, že by ke mně nic necítil. Že když jsem ho jednou odmítla, aby mě doprovodil večer domů, byl z toho úplně v háji.
Jinak si opravdu rozumíme na 101%, tak právě neustále dumám nad tím, jestli si jenom něco nenamlouvám a jestli to povede někam dál. Říkám si, že nejrozumnější bude dát tomu čas, jen sama nevím, kolik času tomu chci věnovat. Ztratit zase jen tak několik let, to už se mi nechce, jednou stačilo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
5.7.21 18:24
@prejeta_zaba píše:
Vždyť je to to nejhezčí období, nech to plynout a užívej si. Nebo potřebuješ někomu denně nakupovat, prát a vařit? :P

To úplně ne, nejsem žádná puťka, ale zrovna pro něj bych to klidně udělala :lol: Spíš mě trápí taková ta nejistota, že nevím, jestli si za měsíc nenajde jinou, když jsme teda jenom kamarádi, a že nemám jistotu, že kdybych potřebovala, můžu se o něj opřít :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11589
5.7.21 18:27
@Terris píše:
Jinak si opravdu rozumíme na 101% …

Vždy, když jsem si s někým takhle skvěle rozuměl, tak se buďto ukázalo, že jsem se šeredně pletl, nebo ta dotyčná se jenom snažila mi maximálně přizpůsobit, aby se mi zalíbila. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ayo
88
5.7.21 18:35

Podle toho, jak to vyprávíš, tak by z toho něco vážně mohlo být. Jen musíš sebrat odvahu a posunout to dál. On ti nějaké náznaky dává, jeho kamarádi taky. Je to v tvých rukou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1590
5.7.21 18:40

@Terris
Za me kamaradstvi s vyhodama nic moc, ale ja jsem v nějaký zivotni fazi, kdy to pro me smysl nema a navic… casto se tam city ukazou a clovek pak trpi.
Hele, ja bych asi si to taky uzivala, ale me uz by teda po mych zkušenostech vadilo to vymezovani: jako vsechno s Tebou chci, to jo, bavit se, ale jinak nezapomen, ze jsem vlastne volnej. Takovy to, ze clovek do toho spadne a druhej mu pak rekne, ze to prece jasne rikal a ze teda nic, to je sakra neprijemna zkušenost..
Muze byt zvykly na svoje, může Te chtit, mit rad, ale nějaký důvod tohle vymezovani ma. Konopova by Ti rekla, ze se v takovymhle vztahu hlavne nemáš citove angažovat.. 8) To se řekne pekne, to jo, ale to uz koukam, nedas..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
5.7.21 18:44

Moje poprvé

Přeji hezký den všem, je mi 16 a včera jsem zažila svoje poprvé :srdce: ale jsem nejistá ze svého stavu teď. Chtěla bych se vás zeptat jestli je normální že když jsem si po sexu došla na záchod tak ze mě vyteklo trochu krve? Nebudeme si nalhávat nádobíčko měl vybavené akorát s čím už jsem tak měla zkušenosti tak mi přišlo tlustší 😅, někde jsem slyšela že to je hodně individuální a že se to stát může…nebudu tady něco teď skrývat ale povím vám, ta noc byla úžasná, takovou rozkoš jsem ještě nezažila…a další otázka je na můj stav teď, trochu mě bolí třísla při chůzi, je to normální? A celkově jsem teď dole citlivější mnohem než dřív…když jsem se sprchovala tak to trošičku štípalo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1590
5.7.21 18:49
@jege píše:
Vždy, když jsem si s někým takhle skvěle rozuměl, tak se buďto ukázalo, že jsem se šeredně pletl, nebo ta dotyčná se jenom snažila mi maximálně přizpůsobit, aby se mi zalíbila. :cert:

Nestras :cert: Šak když Ti tvrdila, že se s Tebou ráda podívá na třetí reprízu Kam orli neletaji za týden, mělo Ti to bejt hned divny :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1590
5.7.21 18:50
@Kxlxy píše:
Přeji hezký den všem, je mi 16 a včera jsem zažila svoje poprvé :srdce: ale jsem nejistá ze svého stavu teď. Chtěla bych se vás zeptat jestli je normální že když jsem si po sexu došla na záchod tak ze mě vyteklo trochu krve? Nebudeme si nalhávat nádobíčko měl vybavené akorát s čím už jsem tak měla zkušenosti tak mi přišlo tlustší 😅, někde jsem slyšela že to je hodně individuální a že se to stát může…nebudu tady něco teď skrývat ale povím vám, ta noc byla úžasná, takovou rozkoš jsem ještě nezažila…a další otázka je na můj stav teď, trochu mě bolí třísla při chůzi, je to normální? A celkově jsem teď dole citlivější mnohem než dřív…když jsem se sprchovala tak to trošičku štípalo :think:

Už to dál nerozvijej, páč Ti budem všichni děsně závidět :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
5.7.21 18:58
@Terris píše:
Ahoj děvčata,
viděla jsem, že už se tu podobné téma párkrát otevíralo, ale čerstvého jsem nic nenašla a potřebuju si trochu vylít srdíčko a zadiskutovat, třeba mi poradíte nebo napíšete osobní zkušenosti :-)

Začnu hezky popořadě.
Cca od listopadu jsem si začala psát s novým kamarádem, s kterým jsme se potkali prvně asi v říjnu, tou dobou jsem byla ve vztahu, který trval šest let. V únoru jsme se rozešli a já už tehdy uvažovala nad tím, že drahé polovičce zahnu s tím kamarádem, protože náš vztah evidentně nebyl v pořádku. Po rozchodu jsem si říkala, že do žádného dalšího vztahu nechci, maximálně tak na sex s tím kamarádem, no a bác, víceméně jsme se domluvili, že spolu budeme spát, a od května to tak fakt praktikujeme.
Jenomže… čím víc jsme si psali a čím bližší mi byl, tím hlubší city jsem k němu pochopitelně začala chovat, protože jsem husa blbá :mrgreen: Najednou byl úplně fuč ten názor, že nechci vztah, a neustále mi straší v hlavě, že s ním chci být. Abyste tomu rozuměly, my jsme fakt takové spřízněné duše… máme hodně společných zájmů, stejný pohled na určité situace a věci, dokonce pijeme stejné víno a nejíme stejné věci :lol: Prostě je to takový ten vztah, kdy člověku proběhne hlavou „no, tohle je skoro až divný… jestlipak on to nebude ten pravý“. Navíc pochází z míst, kde jsem vždycky chtěla žít.
No a ten problém? Frajer mi neustále opakuje, že nás bere jako kamarády s výhodami, a já mu to neberu, nechávám mu volnost. Ostatně, máme vztah na dálku (je mezi námi přes sto kilometrů) a těžko můžeme navazovat nějaký vyloženě pevný vztah. Mně to ale stále leží v hlavě, protože se jako kamarád s výhodami moc nechová - jezdíme spolu po výletech, spíme spolu, ok. Pak jsou ale chvíle, kdy mi kupuje dobroty, které mám ráda, stará se o mě, fakt pečuje a zajímá se, jde mu o moje pohodlí a spokojenost, vaří mi, masíruje, zkrátka hýčká. Ale jakmile nás někde musí zmínit, jsme prostě kamarádi, na veřejnosti se nedržíme za ruce (ale plácnout mě po zadku, to mu nevadí :lol: ). Svěřil se mi, že už je několik let single a musí si zvyknout na přítomnost někoho dalšího. Tak si říkám, že třeba nechce, aby mu někdo kecal do života, nebo že se třeba bojí té vzdálenosti…

A já se ptám, máte někdo podobnou zkušenost? Jak to nakonec dopadlo? Myslíte si, že tenhle vztah může někam vést?

Přátelství s výhodama může fungovat, pokud to má člověk opravdu v sobě srovnané, nechce od toho něco víc a určitě to tak může fungovat, když se dva domluví - klidně si dají i nějaké podmínky..
U tebe to spíš vypadá na kamarádství, které chceš, aby se přehouplo v něco víc.

Takže…
můžeš to nechat plynout, užívat si to, neřešit nějaké závazky, dělat si, co chceš, nic od toho neočekávat a pokud by jsi potkala někoho jiného, tak to v klidu ukončit a začít vztah třeba s někým jiným.
Nebo si s ním o tom promluvit, aby i on ti řekl svůj názor na věc. A buď se z vás pár náhodou stane a nebo si tím poškodíš i to kamarádství, co máte nebo jste měli předtím.

Každopádně základ každého vztahu - ať už rodinný, přátelský, partnerský, manželský,… je komunikace. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8087
5.7.21 19:07

@Terris vztah na dalku muze fungovat. Clovek neustale jezdi jako idiot sem a tam ale jde to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.21 19:09

Nejsi v tom az po usi?
Taky se mi to stalo, docela dost podobne. Sex, darecky, jidlo, pece..Nechtela jsem do toho davat city jenze on byl taaak pozorny a ja uz taak dlouho sama.
Nastesti cas vsechno zahoji a jak se rika, sejde z oci, sejde z mysli..
Ale tohle slyset nechces, ze? Tajne doufas ve vztah.. Doufam, ze si moc neublizis, me to teda bolelo dost :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat