Kamarádství s výhodami s ex?

92
17.4.21 23:42

Kamarádství s výhodami s ex?

Otázka zní jasně: Co si myslíte o kamarádství s výhodami s ex? Vaše názory nebo zkušenosti? Je to dobrý nápad?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
638
17.4.21 23:46

Proč rozchod? Když to teoreticky má trvat nebi trvá? :think: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
17.4.21 23:47

Asi hodně záleží na věku, na vašem vzájemném vztahu, zda jste oba svobodní a taky počítat s tím že pro jednoho to vždy může znamenat mnohem víc i když tvrdí opak. :think: Je to dilema, ale ja se třeba s tímhle prala skoro 10 let :zed: než jsem pochopila, že to nemá smysl a uzavřela v sobě ten vztah definitivně. Chvíli na to jsem konečně našla svého muže :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
17.4.21 23:54
@Ardilera píše:
Asi hodně záleží na věku, na vašem vzájemném vztahu, zda jste oba svobodní a taky počítat s tím že pro jednoho to vždy může znamenat mnohem víc i když tvrdí opak. :think: Je to dilema, ale ja se třeba s tímhle prala skoro 10 let :zed: než jsem pochopila, že to nemá smysl a uzavřela v sobě ten vztah definitivně. Chvíli na to jsem konečně našla svého muže :hug:

Tak to je přesně jak píšeš. Proč se rozcházeli když minimálně z jedné strany to trvá 8) :nevim: buď se rozejdu a je to ukončeny a nebo v tom pokračujte tímhle stylem :think: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
17.4.21 23:55

Takže podle mých zkušeností to dobrý nápad není :lol: ale přesto toho rozhodně nelituju. Je hrozně těžké se od člověka, kterého opravdu milujete odpoutat, ale pokud víš, že ten vztah nemá budoucnost, je zbytečné se k tomu vracet a upínat se k němu, protože to vždy jeden z vás ponese jako další rozchod, až si najdete někoho na opravdový vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
18.4.21 00:25

Zkušenost nemám, ale… Není to trochu ztráta času?

• Citovat
  • Nahlásit
284
18.4.21 00:36
@elibro píše:
Zkušenost nemám, ale… Není to trochu ztráta času?

Je to ztráta času, ale pro toho, který doufá že by tím mohl ten vztah znovu vrátit je to spíš signál, že má šanci a že tomu druhému na něm pořád záleží :roll: záleží tedy na které jsi zrovna straně… obvykle ten vztah ale kvůli něčemu skončil, takže je hloupost se toho držet protože podruhé to pravděpodobně skončí stejně :think: ale tomu kdo je pořád zamilovaný to stejně většinou nevymluvíte :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5266
18.4.21 01:15

Nevím no, mám zkušenost akorát s tím, že jsme si řekli, že to tak možná bude, ale reálně to pak vždycky (naštěstí) vyšumělo. Ono to taky moc nedává smysl, na kamarádství s výhodami máš celý svět chlapů, kteří nejsou zatížení vaší společnou minulostí.

Většinou má tenhle „vztah“ po vztahu dva důvody, buď jeden doufá, že tím zvrátí rozchod, nebo je minimálně jednomu hodně nepříjemný se rozcházet (a hlavně nepříjemná představa, že by jeho partner měl mít někoho jiného) a chce aspoň něco z toho vztahu zachovat, aby to tolik nebolelo a aby se nepřerušilo to pouto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63659
18.4.21 03:10

@smilegirl7 s ex určitě nee.. To fungovat nemůže. S člověkem, se kterým není vztah, tak ok..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 09:20

Já to takhle měla čtyři roky. Vztah nám nefungoval, sex ano. O další vztah jsem nestála, sex jsem potřebovala a s bývalým jsme byli sehraní. Jenže on mi v té době byl už jedno, nechtěla jsem se k němu vracet, bylo mi jedno, jestli si najde jinou ženu. Citový zainteresování nula.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 16:09

Taky zkušenost mám a s ex partnerem to proste dobrý nápad není.

• Citovat
  • Nahlásit
14492
18.4.21 16:46

Mám zkušenost a není to dobrý nápad…ex to nezvládal a vždycky jsem s ním pak měla peklo, protože doufal v něco víc… Raději někoho neznámého, nebo kamaráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 16:46

Pokud to je jen pro sex a bez očekávní, emocí a motivace cokoliv změnit, tak klidně. Ale to fakt v sobě musíš mít vyřešené. Nelze čekat, že se díky dalšímu sexu cokoliv urovná, nebo něco rozsekne atd. Ne. Rozchod je vyřešený, ale sex klapal. Klidně.
Já se svým ex. měla sex ještě asi 2 roky, nárazově a nikdy jsem nelitovala, dokonce myslím, že se spolu nejspíš ještě někdy vyspíme. A to ho miluju jako člověka, je to pro mě moc důležitý člověk, ale partner už není a je to úplně v pohodě. Dá se říct, že si na něj ani nevzpomenu, nevzdechnu (to už tedy fakt mám za sebou), ale při sexu je to jinak, je to přirozené, vášnivé a jen zaklapnu dveře, už je to zas minulost :mrgreen: Nemám v tom už city.

• Citovat
  • Nahlásit
21
18.4.21 17:21

Není to dobrý nápad. Většinou to má totiž následující ale:
1. Jeden chce víc než přátelství s výhodami a proto přijímá tuhle formu vztahu
2. Je to takový vztah nevztah, jen ztrácíš čas být s někým, s kým chceš být opravdu do budoucna
3. Často je těžké stanovit hranice - jen sex je pro ženu většinou nevýhodné, pokud chce později něco stálého, ale chození za ruce a na véču zase příliš připomíná tradiční vztah. Často se říká „než najdu někoho jiného“, což je podle mě ještě horší, randění s potenciálním partnerem nikdy nepřidá nic více, než spaní s ex :lol: A myslím si, že to ani není nejlepší začátek vztahu: „Zlato, já teď jdu mít vášnivou chvilku s Jardou, ale v pátek budeme pozorovat hvězdy“ :D 8)
Když chceš totiž vzrušení a užívání, nevybereš si někoho, s kým jsi delší dobu. Ale každý je jiný :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
18.4.21 18:50

Má ještě někdo zkušenost nebo názor na toto tema?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat