Kamevéda a dokument Každá minuta života

1038
4.9.21 17:42

Kamevéda a dokument Každá minuta života

Co na to říkáte? Praktikuje to některá z vás?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
878
4.9.21 18:17

Shledla jsem jen trailer. Zajimalo by me, jestli i tatinek odvede vzdy stoprocentni vykon :mrgreen: kdyz je tak chytrej. Jinak je mi toho ditete lito, ale asi je to lepsi, nez kdyz si ditete nikdo ani nevsimne. Myslim, ze krouzky by uplne stacily 3 za tyden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16725
4.9.21 18:18
@Leni_2019 píše:
Co na to říkáte? Praktikuje to některá z vás?

Nepraktikuji a nelíbí se mi to.

Považuji dítě za člověka resp. za lidskou bytost, která si mne dočasně vybrala za průvodce - nikoli za svůj projekt.

Nicméně diskuse na toto téma tady už, myslím, někde běží - zkus si pohledat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
4.9.21 18:24

Já na to nemám moc názor. Jako když se podívám na lidi, kteří to někam dotáhli, zejména v hudbě nebo sportu, tak tam jde o dril opravdu prakticky od plenek. A dost často, i když to dítě nechce. Skvělý klavírista a baletky nezačínají chodit do kroužku v šesti letech. Část z těch lidí bude mluvit o ztraceném dětství a část zase bude rodičům vděčná.

U toho stylu výchovy v dokumentu mi přijde divné, jak otec říká, že to nechává na synovi. Že jako je šťastný, netrénují ho každou vteřinu života. Ale kdyby to nechal na dítěti, tak to by si většinu času chtělo hrát samo, svobodně, se svojí fantazií, s klacíkama v lese. Otázkou je, zda by to ti rodiče považovali za dostatečně rozvíjející. Já ano. Víc než tisíc kroužků.

Příspěvek upraven 04.09.21 v 19:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7620
4.9.21 18:29

Přijde mi to ujetý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3334
4.9.21 18:31

Videla jsem jen ukazku. Oni u toho hosika objevli nejaky talent nebo takhle driluji normalni dite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18807
4.9.21 18:32
@ludmilaadamkova píše:
Přijde mi to ujetý.

Mně také. Lidi už neví, co by vymysleli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7620
4.9.21 18:37
@jednoslunicko píše:
Videla jsem jen ukazku. Oni u toho hosika objevli nejaky talent nebo takhle driluji normalni dite?

Zkouší všechno od miminka ho vedou a drilují a zjistila že nejvíc ze všeho co zkusil vyniká v bruslení plus asi tam je velká šance že by ho uživilo (kamenvedu vymyslel Zach tak aby se dítě zaměřilo na sport který je finančně velmi rentabilní) tak ho v tom nejvíc trénují.-

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1038
4.9.21 18:44
@BohunkaP píše:
Nepraktikuji a nelíbí se mi to.

Považuji dítě za člověka resp. za lidskou bytost, která si mne dočasně vybrala za průvodce - nikoli za svůj projekt.

Nicméně diskuse na toto téma tady už, myslím, někde běží - zkus si pohledat.

Já jsem to právě nenašla.
K dětem mám podobný přístup jako ty.
Věřím, že malý Miško bude pravděpodobně dosahovat vysoké výkony, ale nejsem si jistá, nakolik bude v životě opravdu úspěšný.
Připadá mi to jako přesně opačný extrém, než v čem žije Annamária Horváthová, a ani jeden z nich nepovažuji za hodný následování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3722
4.9.21 18:44

Nemam vyhraneny nazor. Treba-jestli dite vychovavaji jako bilingvni, tak to se mi libi, ostatni oblasti, proc ne, pokud to dite nebude invalidizovat a pokud ho dokazi dostatecne zaujmout tak, ze to bude dite bavit.

Co se tyce rodicovskych ambici, tam bude asi zalezet, co se bude dit, kdyz se ukaze, ze druhy Jagr nebo Lukas Vondracek nebude, jestli to rodice prijmou v klidu a nebudou diteti vycitat ztracenou investici.

Ja bych takove rodicovske obeti nebyla schopna, nemam tolik energie, musim od deti odpocivat, mam i svuj zivot :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1038
4.9.21 18:47
@FlorenceF Jenkins píše:
Nemam vyhraneny nazor. Treba-jestli dite vychovavaji jako bilingvni, tak to se mi libi, ostatni oblasti, proc ne, pokud to dite nebude invalidizovat a pokud ho dokazi dostatecne zaujmout tak, ze to bude dite bavit.

Co se tyce rodicovskych ambici, tam bude asi zalezet, co se bude dit, kdyz se ukaze, ze druhy Jagr nebo Lukas Vondracek nebude, jestli to rodice prijmou v klidu a nebudou diteti vycitat ztracenou investici.

Ja bych takove rodicovske obeti nebyla schopna, nemam tolik energie, musim od deti odpocivat, mam i svuj zivot :nevim:

Mně také nepřijde špatné se dítěti velmi věnovat a všestranně ho rozvíjet, ale tady tohle mi připadá hnané do extrému.
Já sama jsem podobným stylem výchovy prošla a myslím, že mi to spíš uškodilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7620
4.9.21 18:59
@Leni_2019 píše:
Já jsem to právě nenašla.
K dětem mám podobný přístup jako ty.
Věřím, že malý Miško bude pravděpodobně dosahovat vysoké výkony, ale nejsem si jistá, nakolik bude v životě opravdu úspěšný.
Připadá mi to jako přesně opačný extrém, než v čem žije Annamária Horváthová, a ani jeden z nich nepovažuji za hodný následování.

https://www.emimino.cz/…vota-438336/

doporučuji diskuzi hledat googlem a připojit k tomu emimino… tady jsem zadala na googlu každá minuta života emimino a vyjelo hned mezi prvními odkazy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2307
4.9.21 19:17

Dítě jako firma… O dítě tu nejde. Jde o plnění ambicí a snů rodičů ( převážně otce). Blbý je, že tohle opravit nepůjde. Co když dítě nenaplní očekávání rodičů? Opravdu budou schopní nad tím vším jen mávnout rukou? Při tomto jejich vedení a postojích ani nechci vědět, jak by to vypadalo, kdyby měl jejich synek nedej bože těžký úraz třeba s trvalým hendikepem…
Z mého pohledu tomu klukovi už teď komplikují život…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
4.9.21 19:21

Viděla jsem trailer a je to hnus. Každopádně se na dokument podívám. Ten „tatínek“ je sebestředný blbec, který si své mindráky léčí na synovi a dělá z něj cvičenou opici. Co jsem pochopila z rozhovorů, tak jako rodina nemají moc přátel a tak mi připadá, že je všechny izoloval do vlastní sociální bubliny. Z manželky udělal akorát služku v domácnosti bez zaměstnání, která se všeho vzdala jen aby mohla být se synem a diktovat mu, co bude celý den dělat. Četla jsem některé komentáře od lidí, kteří dokument viděli a říká se, že ten vztah manželů je chladný a zaměřený čistě na výkon. Nechápu, že jim sociálka syna nesebere, u mě je tohle týrání. Docela by mě zajímalo, jak bude jednou otec reagovat, až se dítěti něco stane a bude muset se sportem skončit. Ten se zhroutí. Připadá mi, jako kdyby byl ten táta navenek mílius, ale ve skutečnosti se doma choval jako diktátor, kterému se neodmlouvá. Jinak bych chtěla být pěstounkou a pomalu se zajímám o různé výchovné metody a hodně se mi líbí třeba to, jak vzdělávají děti v Summerhillu. Ale nikdy bych dítě netýrala takovým způsobem, je to hnus.

Příspěvek upraven 04.09.21 v 20:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3722
4.9.21 19:26
@Leni_2019 píše:
Mně také nepřijde špatné se dítěti velmi věnovat a všestranně ho rozvíjet, ale tady tohle mi připadá hnané do extrému.
Já sama jsem podobným stylem výchovy prošla a myslím, že mi to spíš uškodilo.

Hele, zajima me to. V cem to vezelo?

Jsem toho nazoru, ze lide jsou dost tvarni (mozek), pochopila jsem, ze chlapecek z filmu bude mit po rodicich dobre mysleni, proste chytre dite je casto i velmi sikovne, a to v ruznych oborech. Kdo je chytry, ten bude mit treba lepsi koordinaci nebo mu pujdou lip zpracovat abstraktni veci v ramci kreativni cinnosti, lepe pojme techniku (tance, hry na nastroj, sportu). Potud si myslim, ze rozvijeni talentu az na hranici drilu je v poradku.

Ti wunderkindi fakt nejsou z nebes, cetla jsem o spouste vyjimecnych osobnosti, a vsude ten proste dril byl :nevim: jen vyjimecne se stane, ze pasacek ovci se najednou ocitne na svetovych podiich nebo dostane Nobelovu cenu.

Nevim, no…

Taky jsem cetla nejakou diplomku ci co o zazracnych detech…a zaruka, ze zazracne dite bude v dospelosti stejna hvezda proste neni. Nekdo to zacne nenavidet a uplne se na to treba v 15 vyprdne, nekdo je postupne dohnan a predehnan vrstevniky a nekdo skutecne uspeje.

Ja jsem pro vsestranny rozvoj, urcite. Taky zastavam nazor, ze i dite musi zazit praci, drinu, zklamani, pocit, ze nic neni zadarmo atd. Ale jestli tohle je cesta a zaruka uspechu v dospelosti fakt nevim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat