Kamevéda a dokument Každá minuta života

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1078
4.9.21 19:28
@ludmilaadamkova píše:
https://www.emimino.cz/…vota-438336/doporučuji diskuzi hledat googlem a připojit k tomu emimino… tady jsem zadala na googlu každá minuta života emimino a vyjelo hned mezi prvními odkazy

Omlouvám se za duplikát, opravdu jsem to nenašla.

@admin
Nešlo by ty diskuse nějak spojit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1078
4.9.21 19:43
@FlorenceF Jenkins píše:
Hele, zajima me to. V cem to vezelo?

Jsem toho nazoru, ze lide jsou dost tvarni (mozek), pochopila jsem, ze chlapecek z filmu bude mit po rodicich dobre mysleni, proste chytre dite je casto i velmi sikovne, a to v ruznych oborech. Kdo je chytry, ten bude mit treba lepsi koordinaci nebo mu pujdou lip zpracovat abstraktni veci v ramci kreativni cinnosti, lepe pojme techniku (tance, hry na nastroj, sportu). Potud si myslim, ze rozvijeni talentu az na hranici drilu je v poradku.

Ti wunderkindi fakt nejsou z nebes, cetla jsem o spouste vyjimecnych osobnosti, a vsude ten proste dril byl :nevim: jen vyjimecne se stane, ze pasacek ovci se najednou ocitne na svetovych podiich nebo dostane Nobelovu cenu.

Nevim, no…

Taky jsem cetla nejakou diplomku ci co o zazracnych detech…a zaruka, ze zazracne dite bude v dospelosti stejna hvezda proste neni. Nekdo to zacne nenavidet a uplne se na to treba v 15 vyprdne, nekdo je postupne dohnan a predehnan vrstevniky a nekdo skutecne uspeje.

Ja jsem pro vsestranny rozvoj, urcite. Taky zastavam nazor, ze i dite musi zazit praci, drinu, zklamani, pocit, ze nic neni zadarmo atd. Ale jestli tohle je cesta a zaruka uspechu v dospelosti fakt nevim :nevim:

Podobně jako Miško jsme já i moje sestra byly rozvíjeny, byly na nás kladeny velké nároky, musely jsme být nejlepší, láskyplné chování si zasloužit. Ovšem v našem případě šlo spíše o intelektuální výkony a poslušnost než o ty sportovní.
Zatímco Miškovi rodiče na mě působili celkem trpělivě a tolerantně, pokud něco nechtěl, u nás tomu tak nebylo. Pokud něco nefungovalo, matka na nás křičela, shazovala nás a občas nás i fyzicky trestala.

Jako pozitivum naší výchovy vidím to, že jsme byly maximálně všestranně rozvíjeny a díky tomu se nám podařilo využít nadprůměrně velkou část našeho vrozeného potenciálu. Obě dvě jsme velmi vzdělané a profesně úspěšné.

Negativum je to, že obě celkem nerady vzpomínáme na naše dětství a mrzí nás, že jsme byly izolovány od dětí, které podle naší matky nebyly dost dobré. Teprve coby dospělé ženy jsme začaly zjišťovat, kdo vlastně jsme, co nám je a není příjemné, čeho chceme dosáhnout. Také je pro nás obě složité se vůči ostatním prosadit, protože jsme velmi ústupné. Obě jsme si také vzaly muže, kteří se časem projevili jako manipulativní násilníci a kladli na nás nereálné požadadavky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
4.9.21 19:45

Viděla jsem trailer a mám z toho dojem, že nemají kluka, ale cvičenou opici. Tohle bych svému synovi životě neudělala. Dítě potřebuje hlavně lásku rodičů. Z těch lidí mám pocit, že nejsou rodiče, ale trenéři a malého je mi líto. Děcko přece není projekt, proboha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6755
4.9.21 19:48

Ne, nepraktikuju, hlavně jsem z toho pochopila, že minimálně jeden rodič musí být doma a věnovat se dítěti na plný úvazek. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20064
4.9.21 19:53

Mě na tom děsí, že prodají dítě do televizního filmu. Nechtěla bych, aby se na to v pubertě přišlo. Ale dnes je digitální doba, půlka těhle drobků má mámy s instagramem plným polonahých fotek, třeba je to normální, ale pro mě děsivý :D a je to hop nebo trop. Buď bude za 20 let druhej dokument o „Miškovi Jagrovi“ nebo to bude možná Miško na drogách a nebo jen nakonec obyčejný kluk, který se chce zavděčit rodičům a marně a zobe antidepresiva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3974
4.9.21 19:54

Neví někdo, kdo ma přehled, jak je na tom hokejista Zacha? Vim, ze se dostal uspesne do zahraničí, ale nevím nic blizsiho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8408
4.9.21 19:57

@Elishka1 Tak druhý Jágr to není… jsou i jiní úspěšnější ČR hokejisti je dobrej ale žádná legenda nebo nějak extrémně vyčnívající hráč to není. Pílí jze určitě dojít daleko.. ale talent je druhá věc… můžete dřív jak budete chtít ale když narazíte na ty limity tak pak už to prostě dál nejde.

https://cs.wikipedia.org/…/Pavel_Zacha

Příspěvek upraven 04.09.21 v 19:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2422
4.9.21 19:59
@Leni_2019 píše:
Podobně jako Miško jsme já i moje sestra byly rozvíjeny, byly na nás kladeny velké nároky, musely jsme být nejlepší, láskyplné chování si zasloužit. Ovšem v našem případě šlo spíše o intelektuální výkony a poslušnost než o ty sportovní.
Zatímco Miškovi rodiče na mě působili celkem trpělivě a tolerantně, pokud něco nechtěl, u nás tomu tak nebylo. Pokud něco nefungovalo, matka na nás křičela, shazovala nás a občas nás i fyzicky trestala.

Jako pozitivum naší výchovy vidím to, že jsme byly maximálně všestranně rozvíjeny a díky tomu se nám podařilo využít nadprůměrně velkou část našeho vrozeného potenciálu. Obě dvě jsme velmi vzdělané a profesně úspěšné.

Negativum je to, že obě celkem nerady vzpomínáme na naše dětství a mrzí nás, že jsme byly izolovány od dětí, které podle naší matky nebyly dost dobré. Teprve coby dospělé ženy jsme začaly zjišťovat, kdo vlastně jsme, co nám je a není příjemné, čeho chceme dosáhnout. Také je pro nás obě složité se vůči ostatním prosadit, protože jsme velmi ústupné. Obě jsme si také vzaly muže, kteří se časem projevili jako manipulativní násilníci a kladli na nás nereálné požadadavky.

Píšeš, že jste vzdělané a profesně úspěšné. Tudíž asi ani finančně nestrádáte. Kdyby to šlo změnit, vyměnila bys to za dětství s průměrnou mámou? Dík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1078
4.9.21 20:00
@Alladina píše:
Ne, nepraktikuju, hlavně jsem z toho pochopila, že minimálně jeden rodič musí být doma a věnovat se dítěti na plný úvazek. :nevim:

Nemusí. Dost rodičů tohle praktikuje, i když pracují, byť ne v tak extrémní míře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3974
4.9.21 20:10

@ludmilaadamkova díky. Psychicky na to je asi ok, předpokládám, ze podstupoval při výběru i psychotesty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1078
4.9.21 20:12
@Magical-eyes píše:
Píšeš, že jste vzdělané a profesně úspěšné. Tudíž asi ani finančně nestrádáte. Kdyby to šlo změnit, vyměnila bys to za dětství s průměrnou mámou? Dík.

Já rozhodně ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5080
4.9.21 20:29
@Dobrej_tym píše:
Já na to nemám moc názor. Jako když se podívám na lidi, kteří to někam dotáhli, zejména v hudbě nebo sportu, tak tam jde o dril opravdu prakticky od plenek. A dost často, i když to dítě nechce. Skvělý klavírista a baletky nezačínají chodit do kroužku v šesti letech. Část z těch lidí bude mluvit o ztraceném dětství a část zase bude rodičům vděčná.

U toho stylu výchovy v dokumentu mi přijde divné, jak otec říká, že to nechává na synovi. Že jako je šťastný, netrénují ho každou vteřinu života. Ale kdyby to nechal na dítěti, tak to by si většinu času chtělo hrát samo, svobodně, se svojí fantazií, s klacíkama v lese. Otázkou je, zda by to ti rodiče považovali za dostatečně rozvíjející. Já ano. Víc než tisíc kroužků.

Příspěvek upraven 04.09.21 v 19:48

Souhlasim, na dokument se chci podivat, urcite je dost kontroverzni, ale urcite tam bude dost veci k zamysleni…

A taky by me zajimalo - to jako jeden z rodicu nechodi do prace, aby se mu venoval? Jak to delaji se skolou (pojud uz chodi), mama je z bilingvni rodiny? A samozrejme bych je chtela videt za 10-15 let, kdy ten kluk nebude tak poddajny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5080
4.9.21 20:37
@Leni_2019 píše:

Podminenost rodicovske lasky je devastujici, a neoripustna… ten trailer ale tak nepusobil, i proto to chci videt.

Muselo to byt dost hrozne, a obdivuji, ze v tom dokazes objektivne videt i pozitivum, ovsem, za jakou cenu… To proste tvym rodicum uplne nevyslo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6755
4.9.21 20:39
@Leni_2019 píše:
Nemusí. Dost rodičů tohle praktikuje, i když pracují, byť ne v tak extrémní míře.

Ano, to bych brala, ale u toho dítěte do 6 let mi to prislo (čistě z traileru), že se tomu musí ten rodič opravdu věnovat na 100%. Samozřejmě, jak dítě roste, tak se ten čas nejspíš začne omezovat, pokud tedy nezvolí domácí výuku. Nevím, nevím uvažuji, když si to předvedu na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20128
4.9.21 20:43

Už jsem přispívala do té první diskuze. Přiznám se, u prvniho dítěte jsme o tom přemýšleli, studovali si možnosti a nakonec se rozhodli, že toto pro dite nechceme. Ale nepovažuji ty rodiče ani za blázny, ani za někoho, kdo tyra své dítě nebo si na něm plní nenaplnene ambice. Znám dvoje takové rodiče, jedni jedou sport a druhé vzdělávání (několik jazyků, čtení, psaní u batolete). Oboje rodiče mají můj obdiv v tom, že to dělají v klidu, s láskou, maximálně zábavne, zkouší různé přístupy, vše na úkor sebe, s maximálním tahem na branku. Nejedná se o žádnou tygři, ruskou ani čínskou výchovu.

V té Zachově knize se vyjadřuje nějaký lékař, jeho kamarád, s obdivem k němu. Že on u svého syna, stejně jako rada lidi, dělal něco podobného, ale ne s takovým nasazením. Vždyť kdo nepovažuje u dětí za standard několik sportu (kolo, lyže, plavání), nějaký ten hudební nástroj, výtvarka, nějaký ten jazyk… Jen to neděláme s takovým nasazením, ať již kvůli dětem nebo kvůli sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat