Kampaň MeToo - jsem sexuální monstrum?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 09:44
Kampaň MeToo - jsem sexuální monstrum?

Tisíce žen píší o sexuálním obtěžování, jak je někdo chytl za prsa, sáhl jim na zadek, dával jim návrhy, chlípně okukoval a vypadá to, že jim to i po dvaceti a více letech působí problémy. Je to pro ně důležité, že to zveřejní i po tak dlouhé době s vědomím, že toho muže společensky popraví. NY Times zveřejnil seznam 66 vybraných slavných mužů, kteří přišli o práci, o pozici… díky MeToo kampani. Budou další stovky, kteří nejsou tak slavní.

Díky stěhování, nemocnicím, lázním jsem vystřídal mnoho dětských kolektivů. Zažil jsem rvačky, pomluvy, šikanu oboustranně, byl urážen i urážel, pomluvy, i pár sexuálních obtěžování od dívek a později žen… a bral jsem to vždy jako normální věc - třeba nepříjemné, ale stalo se, patří to k životu. Nenapadlo by mně jít to řešit veřejně po xy letech, zahanbovat ty lidi, kteří už mají dávno jiný život. Ale zdá se, že mnoho žen to vidí jinak, že to v sobě pořád drží a trápí je i po dlouhých letech zážitky, které mi v některých případech připadají jako „drobnosti“.

Tak si teď říkám - je možné, že jsem za sebou nechal desítky žen s traumaty, se kterými se desítky let vypořádávají? Nebo jsou mé činy z dětství a dospívání třeba na hraně, ale ještě celkem normální?

Sexuální zážitky mám od školky (pamatuji si své dětské masturbace), průběžně pokračovaly v dětství až k pubertě a dál. Popíšu pár sexuální zážitků z jednoho z pobytů v lázních z doby svého dětství (tipuji tak 8-10 let), jako příklad.

• dávali jsme pusu holkám, které jsme chytli, nakonec se to zvrtlo tak, že kluci a potom i jiné holky (které už měly pusu za sebou) pro mne chytali děvčata, vodili mi je a já je políbil, některé holky se smály, jiné se bránily
  • s mladším bratrem jedné z holek, které mohlo být tak 12 a líbila se mi, jsme se před ní záměrně bavili o tom, že už má chloupky, jak vypadá nahá - červenala se a styděla, pak jí navíc v sauně, kam jsme chodili spadl ručník, takže jsem ji viděl nahou a ano, zíral jsem na ni
  • pár holek nás pozvalo k sobě na pokoj, začaly skákat z postelí a my jsme zjistili, že si sundaly spodní prádlo, pak jsem si lehl na zem a plazil se mezi nimi, abych si je mohl prohlédnout
  • s jednou z holek jsme si ukazovali přirození, nejprve rychlý pohled, potom důkladnější průzkum, kdy jsem zjišťoval, kde je všude lechtivá - pak jsem ji vzal ke klukům do vedlejšího pokoje a chlubil se tím klukům, co jsem zjistil - to už se jí nelíbilo a po chvíli utekla

Podobných zážitků, kde nebyla žádná domluva, nebyl jasný souhlas, vše bylo skryté za různé hry, mám opravdu hodně. Někdy se holky bránily a pak přicházely znovu. Jindy věřím, že se nějaká holka opravdu mohla cítit nepříjemně, červenala se… nevím.

Někdy kolem 15 - 16 let jsem se už začal chovat trochu rozumněji, ale ještě ve věku kolem 17 let jsme s kamarádem na pokoji zamkli stejně starou spolužačku, osahávali jí, stáhli jí podprsenku a hráli si s jejími prsy a nakonec ji propustili. Žádný souhlas jsme neměli, o každý kousek oblečení jsme s ní bojovali, byť spíš hraně. Přesto - kdyby se druhý den nevrátila i s kamarádkou a neskončilo to podobně až na to, že tentokrát jsem tam byl sám, dnes bych pod vlivem MeToo přemýšlel, zda to nebylo skoro znásilnění.

Co si o tom myslíte? Pro mne ty vzpomínky byly vždy příjemné po letech, vzrušující. A teď nevím, zda to, co pro mne byla hra, nebylo náhodou pro ty ženy likvidační. Jsem sexuální predátor a monstrum? Nebo je MeToo americký výstřelek a v českých poměrech to nemá smysl řešit?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

enyf
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 13.12.17 10:04

Jsem moc ráda, že díky kampani metoo se někteří zamýšlí nad svým chováním a přemýšlí, jestli se vždy chovali k ženám správně. Díky tomu věřím, že v budoucnu sexuálních útoků ubude. Jinak jako jasně, to, co jsi dělal v sedmnácti v pořádku nebylo, ale dotyčné to zjevně nevadilo, což se ukázalo o den později, takže se tím trápit nemusíš. Věci, co jsi dělal v dětství, bych neřešila, s tím už nic nenaděláš.

catchthem
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 13.12.17 10:22

Ono, jsou i ženy, které ten druhý den do pokoje rozhodně nepřišly. Takže tvůj příspěvek je spíš ten z těch, co tyhle situace zlehcuji. Nebo si chtěl pomachrovat. Nevím. Některé ženy to zase přehání a také vlastně celou situaci zlehcuji. Takže se nedivím že tolik lidí nakonec mlčí.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 13.12.17 10:32
@Anonymní píše:
Tisíce žen píší o sexuálním obtěžování, jak je někdo chytl za prsa, sáhl jim na zadek, dával jim návrhy, chlípně okukoval a vypadá to, že jim to i po dvaceti a více letech působí problémy. Je to pro ně důležité, že to zveřejní i po tak dlouhé době s vědomím, že toho muže společensky popraví. NY Times zveřejnil seznam 66 vybraných slavných mužů, kteří přišli o práci, o pozici… díky MeToo kampani. Budou další stovky, kteří nejsou tak slavní.

Díky stěhování, nemocnicím, lázním jsem vystřídal mnoho dětských kolektivů. Zažil jsem rvačky, pomluvy, šikanu oboustranně, byl urážen i urážel, pomluvy, i pár sexuálních obtěžování od dívek a později žen… a bral jsem to vždy jako normální věc - třeba nepříjemné, ale stalo se, patří to k životu. Nenapadlo by mně jít to řešit veřejně po xy letech, zahanbovat ty lidi, kteří už mají dávno jiný život. Ale zdá se, že mnoho žen to vidí jinak, že to v sobě pořád drží a trápí je i po dlouhých letech zážitky, které mi v některých případech připadají jako „drobnosti“.

Tak si teď říkám - je možné, že jsem za sebou nechal desítky žen s traumaty, se kterými se desítky let vypořádávají? Nebo jsou mé činy z dětství a dospívání třeba na hraně, ale ještě celkem normální?

Sexuální zážitky mám od školky (pamatuji si své dětské masturbace), průběžně pokračovaly v dětství až k pubertě a dál. Popíšu pár sexuální zážitků z jednoho z pobytů v lázních z doby svého dětství (tipuji tak 8-10 let), jako příklad.

• dávali jsme pusu holkám, které jsme chytli, nakonec se to zvrtlo tak, že kluci a potom i jiné holky (které už měly pusu za sebou) pro mne chytali děvčata, vodili mi je a já je políbil, některé holky se smály, jiné se bránily
  • s mladším bratrem jedné z holek, které mohlo být tak 12 a líbila se mi, jsme se před ní záměrně bavili o tom, že už má chloupky, jak vypadá nahá - červenala se a styděla, pak jí navíc v sauně, kam jsme chodili spadl ručník, takže jsem ji viděl nahou a ano, zíral jsem na ni
  • pár holek nás pozvalo k sobě na pokoj, začaly skákat z postelí a my jsme zjistili, že si sundaly spodní prádlo, pak jsem si lehl na zem a plazil se mezi nimi, abych si je mohl prohlédnout
  • s jednou z holek jsme si ukazovali přirození, nejprve rychlý pohled, potom důkladnější průzkum, kdy jsem zjišťoval, kde je všude lechtivá - pak jsem ji vzal ke klukům do vedlejšího pokoje a chlubil se tím klukům, co jsem zjistil - to už se jí nelíbilo a po chvíli utekla

Podobných zážitků, kde nebyla žádná domluva, nebyl jasný souhlas, vše bylo skryté za různé hry, mám opravdu hodně. Někdy se holky bránily a pak přicházely znovu. Jindy věřím, že se nějaká holka opravdu mohla cítit nepříjemně, červenala se… nevím.

Někdy kolem 15 - 16 let jsem se už začal chovat trochu rozumněji, ale ještě ve věku kolem 17 let jsme s kamarádem na pokoji zamkli stejně starou spolužačku, osahávali jí, stáhli jí podprsenku a hráli si s jejími prsy a nakonec ji propustili. Žádný souhlas jsme neměli, o každý kousek oblečení jsme s ní bojovali, byť spíš hraně. Přesto - kdyby se druhý den nevrátila i s kamarádkou a neskončilo to podobně až na to, že tentokrát jsem tam byl sám, dnes bych pod vlivem MeToo přemýšlel, zda to nebylo skoro znásilnění.

Co si o tom myslíte? Pro mne ty vzpomínky byly vždy příjemné po letech, vzrušující. A teď nevím, zda to, co pro mne byla hra, nebylo náhodou pro ty ženy likvidační. Jsem sexuální predátor a monstrum? Nebo je MeToo americký výstřelek a v českých poměrech to nemá smysl řešit?

Ač jsem si myslím „normální žena“, která neomlouvá násilí atd. tak tomuto moc nerozumím. V 9váté třídě mi spolužák sáhl na prsa, neflirtovala, nechtěla jsem to, tak jsem mu jednu vlepila přes pusu, pamatuji si to do dnes, ale nemám pocit, že by to na mě zanechalo nějaké negativní následky do budoucna, pak mi kolega řeklm, že mám hezkou postavu, to má vadit nebo ne? Zdá se mi divné, že režisér sáhl na herečku, ji to asi způsobilo trauma, ale nebránilo jí to v dalších x let kontaktech s ním..může mi to některá více osvícená paní o co tedy go?

wendy
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 13.12.17 10:39

Osobně považuji tuto kampaň za nesmírně kontraproduktivní. V rámci trestněprávní ochrany je totiž největší problém zahlcení orgánů činných v trestním řízení různými nesmysly, kdy si partneři vyřizují účty přes různě smyšlená či přibarvená obvinění. Medvědí službu to dělá zejména těm obětem, které se stanou obětí skutečného sexuálního útoku a setkávají se s následnou nedůvěrou, jelikož tvoří pouze zlomek věcí, jež jsou oznámeny policii a které musí projít velice selektivním sítem, aby se z nich odfiltrovaly právě ty věci bez reálného trestněprávního podkladu. Všechny tyto kampaně a různé neziskovky pro pomoc ženám, tak dělají v konečném důsledku nejhorší službu právě těm obětem, které by měly v prvé řadě chránit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 11:22
Anonym - zakladatel

@enyf Díky za odpověď. Přemýšlím. Jenže jsem z toho spíš zmatený. Vidím, co vše je náhle špatně a zakázané, ale nevidím, jak to tedy mělo být správně, aby to vůbec ještě mělo smysl. Víc než 90% mých sexuálních zážitků začalo dvojsmysly, vtipy, hrami (že se pereme o něco, lechtáme), nenápadným otíráním a doteky. Šmíroval jsem spolužačky i jiné ženy ve sprchách, snažil se nakukovat jim pod sukně, koukal jim do výstřihu - vše to, co ta kampaň odsuzuje.

To, že ze současného pohledu v USA to v sedmnácti nebylo v pořádku i když ona pak přišla znovu i s kamarádkou, je pro mne strašidelné. Jak to mělo proběhnout, aby to v pořádku bylo?

Neumím si představit, že kdyby mi bylo znovu třeba 14-15, tak bych se choval, jak se ukazuje v návodech pro „informed consent content“. Mohu ti sáhnout na zadek? Ano. Mohu tě políbit? Ano. Mohu ti sundat tričko? Ano. Svým způsobem mne takové pojetí sexu odpuzuje, chybí mi tam dobývání, jiskra, tajemno, riziko. Připadá mi, že i při obchodním jednání je víc vzrušení.

Vždy jsem měl tendenci riskovat s tím, že když to nevyjde, dostanu třeba facku nebo vynadáno, omluvím se, nějak se udobříme a přinejhorším mi její táta nebo brácha dá přes hubu. Ale nikdy mne nenapadlo, že by kvůli tomu za mnou měly zůstávat ženy, které z toho budou mít celoživotní traumata dost velká na to, aby to po desítkách let řešily veřejně na sociálních sítích.

@catchthem Díky za odpověď. Jasně, některým se to nelíbilo a byly naštvané. X krát jsem se i za něco omlouval nebo udobřoval, někdy neúspěšně. Jenže bral jsem to tím způsobem, že když blbneme s kamarádem a jeden druhého nechtěně praští, je to nepříjemné, ale chyby se stávají. Spoluhráč to buď vezme nebo přinejhorším nevezme a přestaneme kamarádit a hrát spolu, ale jinak - ublížení bylo nechtěné, člověk to vezme, jede se dál.

Nepřestal bych třeba boxovat jen proto, že to sem tam bolí a podobně to mám se seznamováním. A nečekám, že nějaký chlap mne po dvaceti letech obviní, že jsem mu při boxu omylem vyrazil zub jako klukovi a to mi vyražený zub vždy připadal jako horší věc, než třeba pusa, kterou jsem zkusil dát a nevyšlo to.

Jenže když si čtu příspěvky na MeToo, tak mi přijde, že mnoho žen má z věcí, jako sáhnutí na zadek nebo „okukování jako kus masa“ i po dlouhých letech trauma a to je pro mne překvapení, protože já to tak nemám a neznám žádného kamaráda, který by to tak měl - že by mu holka sáhla na zadek a on to po x letech vnímal stále jako křivdu a měl potřebu to řešit.

Dokážu se snadno vypořádat s tím, že jsem něco zkusil a pak na mně byla slečna týden naštvaná. Na mužích je většina aktivity, každý snad ví, že chyby se stávají, nikdo není neomylný, tak jsem počítal s tím, že ženy to tak nějak také berou. Ale je pro mne velmi těžké smířit se s tím, že za mnou mohly zůstat ženy s celoživotními traumaty a ublížením, které se s tím nedokázaly vyrovnat jen proto, že jsem vůbec nepochopil, jak závažně to ženy vnímají. Protože to by ze mne do značné míry dělalo zrůdu a lidský odpad.

samá práce
Ukecaná baba ;) 2031 příspěvků 13.12.17 11:27

Nevím kolik ti je, ale počkej ještě nějaký desetiletí a až z nich budou starý fuchtle, tak možná na tobě budou chtít vysoudit nějaký kačky. ;)

nestarejtese
Kecalka 439 příspěvků 13.12.17 11:31

,seš fakt nechutnej, mě se nikdy nic takovýto v dětství nestalo a nechápu co ste byli zač… Doufám že moje dcera bude mít nějakou úroveň a tohle si nikdy nenechá líbit od nějakých chlipných spratků

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 13.12.17 11:35

Myslím si, že každá lidská bytost má pověst, o kterou má pečovat. Muži mají být gantlemani, mají být pozorní, seriózní, uctiví a mají být ochránci. Vůči komu? Vůči ženám, které jsou zdrženlivé, důstojné, slušné, na úrovni, křehké, ženské…
Pověst máme jen jednu. Říkám to teď své dceři. Pošramocená pověst se nedá vrátit zpět. Každý si dovolí, co ty mu dovolíš. Svým vystupováním, vyjadřováním, odtažitostí…
Ty klučičí divočiny vůči asi dvěma spolužačkám si pamatuju ze školy taky. Bylo mi za ně hanba. Kluci je chytali, osahávali a ony pištěly a na oko se bránily. Byly to kokety se špatnou pověstí. Dnes v mých očích. Tenkrát bláznivé puberťačky.
Myslím si, že toto si nastavuje každý jednotlivec sám. já jsem staromódní konzervativní a odtažitá osoba. Jde to na mě poznat a na tenký led flirtování se pouštím skutečně velmi zřídka. Dá se říct, že takřka nikdy. Nemluvím ale o lichocení. Pokud slušný chlap chce složit vkusnou poklonu, přijmu ji s poděkováním a úsměvem. Nemám problém. Ale to je vše. Netykám si s každým, nekoketuju, neflirtuju, nemám dvojsmyslné vtipy a když mi někdo nějaký řekne, tak se nesměju. není mi to příjemné. Mezi cizími lidmi samozřejmě.
A jsou jiné povahy, které si to užívají, jsou tomu naproti, zabřednou do těch narážek a flirtů, stanou se lascivními a podle toho je s nimi i zacházeno.
Myslím si, že to je věc výchovy, prostředí, kde se člověk pohybuje a hlavně postojem, který mu zajišťuje jistotu bezpečí tím, že si prostě druhé nepřipustí k tělu. :nevim:

Emimin7
Echt Kelišová 8859 příspěvků 13.12.17 11:39

Co si myslíte o prozatimním řešení dodržováním takzvaného pravidla Mikea Pence, tedy že na pracovišti by nikdy neměli být dva lidé o samotě, aby se předešlo obtěžování?

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 13.12.17 11:50

A ještě tedy k tomu traumatu z dávných dob bych dodala, že se zjevně jedná ženy, které se prostě plácaly ve svém dospívání, v začátku své dospělosti, nevěděly si rady, nedokázaly se chovat natolik patřičně aby, je nikdo sexuálně neobtěžoval a teď s tím prostě nechtějí žít. tenkrát nedokázaly tu facku dát. Podvolili se tomu tlaku mužů, muže a teď zkouší tu svou pověst napravit tímto řešením.
Myslím si, že to je uchopené za špatný konec. Jedná se o jednoduché pravidlo, které mají svým potomkům předávat rodiče. Chybí respekt, chybí úcta, chybí slušnost. Chybělo to vždycky, ale teď se to tak nějak začíná tou minulostí rozkrývat a řešit. A taky si myslím, že toto je skutečně problém prostředí. Na vesnici nebo malém městě se toto neděje. Mluvím třeba o těch školácích. Ta by to byla strašná ostuda. Vím to z vlastní zkušenosti. Tam byl dívčí a chlapecký svět. Pak jsem se odstěhovali do velkého města a já nestačila zírat. :nevim:

baracudas
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 13.12.17 12:01

Já myslím, že pubertou se dá obhájit všelico :lol:. My jsme taky dělali blbosti (v patnácti jsme jakože hráli na schovku, přitom jsme se schovávali v párech a osahávali se :mrgreen: ). Nemyslím, že to na mě nechalo nějakou psychickou újmu (schovávala jsem se dobrovolně) a nemyslím si ani, že mi to zničilo pověst (ale jak zmiňuje spoludiskutující, já jsem z velkého města a s těma lidma z mládí se už nevídám).
Opačný případ je, pokud s tím dotyčná nesouhlasí, to samozřejmě neobhajuju!
V každém případě zrovna ty dámy, které tuto kampaň rozpoutaly to podle mě neuvěřitelně nafoukly. Že je před čtvrt stoletím osahával producent…když se to řekne takhle, je to hnus, ale kde je poptávka, je i nabídka. Nějak extra tuto kampaň nesleduju, ale co jsem pochopila, tak dotyčné tenkrát šly za oním pánem osamoceny do hotelového pokoje. To jako čekaly, že budou hrát piškvorky? 8o A to se cítí být dotčeny až teď po letech? Když už teda díky tomu „praseti“ mají jméno, postavení a prachy?

zoidberg
Extra třída :D 11639 příspěvků 13.12.17 12:09

Mě tato kampaň posunula daleko dopředu. Teď již neberu ženu jako sexuální objekt, ale jako rovnocenného obchodního partnera. A tedy cenu vždy dojednáme předem.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 13.12.17 12:12

@baracudas souhlasím.
Ohledně toho blbnutí, když si představím, že dnes přijdu do školy a uvidím dceru jak se po ní sápou spolužáci, tak mám temno před očima. A je mi jedno jaká je doba a v jakém jsem městě. Nepřežil by nikdo.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 13.12.17 12:13
@zoidberg píše:
Mě tato kampaň posunula daleko dopředu. Teď již neberu ženu jako sexuální objekt, ale jako rovnocenného obchodního partnera. A tedy cenu vždy dojednáme předem.
:lol: :lol: :lol: v této kampani se asi musí nastavit termín promlčitelnosti plateb. To zde evidentně chybělo a proto dámy vyčkávaly tak dlouho. :lol:
Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Proč Rolins přiživuje spor s Rytmusem? Tady je její vysvětlení!

Rozhodli se Dara Rolins a Patrik Rytmus Vrbovský definitivně znemožnit u... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >