Kanálky zubař VZP

Anonymní
23.10.19 15:00

Kanálky zubař VZP

Zdravím, mám měsíc do porodu a začal mě pobolivat zub. Šla jsem k zubaři na bolest, můj sel do důchodu tak jsem šla k jinému… Pan dr moc hodný, vyčistil kanálek, dostala jsem atb, a nechal zub otevřený. Zítra k němu jdu. Byla jsem u něj předminulý týden kdy mi vypadla plomba, kterou mi udělal zdarma bílou na pojišťovnu. A teď si říkám, zda mi pojišťovna zaplatí i výplň toho kanálku? Nevíte někdo jak to je? Mám VZP. Vím že jsem se ho měla zeptat… Ale ať mám kdyztak na zítra vybrané peníze… Taky nevím jestli tam jdu naposled, nebo ještě tam budu muset. Zub přestal bolet úplně…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

916
23.10.19 15:03

Ja za kanalky platila cca 1 700+ vypln zubu, ale to bylo na klinice a pojistovna tam hradi jen anestezii, rtg snimky, a dve preventivky, tak se podivej na jeho web mel by tam mit cenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.10.19 15:08

@Peggy54 Nedělal mi rtg, ani nedával anestezii. Je to obyčejný zubar v malém městecku v zapadakove. Ani stránky nemá, jinak bych se mrkla… Už mě překvapilo že se dělají bílé plomby v těhotenství zdarma..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.10.19 15:12

@Peggy54 Jinak cenově to tu je zřejmé úplně jinak než u tebe. Vedle u svého zubaře jsem platila jen 800kc za výplň kanálku. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
916
23.10.19 15:12
@Anonymní píše:
@Peggy54 Nedělal mi rtg, ani nedával anestezii. Je to obyčejný zubar v malém městecku v zapadakove. Ani stránky nemá, jinak bych se mrkla… Už mě překvapilo že se dělají bílé plomby v těhotenství zdarma..

tak to by melo byt na pojistovne, ja byla vylozene na soukrome klinice, mozna jestli budes chtit fotokompozitni vypln tak za to neco bys asi platila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.10.19 15:18

@Peggy54 budu se modlit :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
916
23.10.19 15:22
@Anonymní píše:
@Peggy54 budu se modlit :mrgreen:

pro jistotu bych si nejakou hotovost vzala ;) at je klid v dusi a ty pak nemusis otekla nekde schanet bankomat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.10.19 15:34

@Peggy54 Naštěstí to mám bez otoku, a teď i bez bolesti. Ani když jsem k němu šla po prvé tak jsem tam šla jen pro lepší pocit. Zase tak šílená bolest to nebyla.. Snad to bude dobrý. Tenhle zub mi spravoval můj dr v zimě, přesně to samý, kanálek. Tak nechápu že ty zubaři to neudělají pořádně :(

• Nahlásit
  • Citovat
12953
23.10.19 15:37

No, já u své zubařky platila 1500 za jeden kanálek a další peníze za plombu. a to část úkonu bylo na pojišťovnu. Radši si peníze vem s sebou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
916
23.10.19 15:39
@Anonymní píše:
@Peggy54 Naštěstí to mám bez otoku, a teď i bez bolesti. Ani když jsem k němu šla po prvé tak jsem tam šla jen pro lepší pocit. Zase tak šílená bolest to nebyla.. Snad to bude dobrý. Tenhle zub mi spravoval můj dr v zimě, přesně to samý, kanálek. Tak nechápu že ty zubaři to neudělají pořádně :(

ono trosku z ty anestezie napuchnes, ret jde jakoze sejdrem a neda se napit bez brcka aby ses nepolila, ale je fakt ze ja dostavam konsky davky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12953
23.10.19 15:46
@Anonymní píše:
@Peggy54 Naštěstí to mám bez otoku, a teď i bez bolesti. Ani když jsem k němu šla po prvé tak jsem tam šla jen pro lepší pocit. Zase tak šílená bolest to nebyla.. Snad to bude dobrý. Tenhle zub mi spravoval můj dr v zimě, přesně to samý, kanálek. Tak nechápu že ty zubaři to neudělají pořádně :(

Jo, jinak v každém zubu jsou minimálně dva kanálky. A také není od věci kontrola rentgenem, zda je vše pořádně zaplněno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8970
23.10.19 15:47
@Anonymní píše:
@Peggy54 Jinak cenově to tu je zřejmé úplně jinak než u tebe. Vedle u svého zubaře jsem platila jen 800kc za výplň kanálku. :roll:

Závidím :oops:. 800 platím u své zubařka snad jen za to, že mě pozdraví. Naposledy jsem platila za výplň zubu se 3 kanálky a plombu 10 tisíc. Ale je pravda, že to dělala pod mikroskopem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.10.19 16:24

@Peggy54 Anestezii mi při čištění nedával, vydržela jsem to vždycky, tak není důvod k tomu dávat ji ani teď. :)

• Nahlásit
  • Citovat
916
23.10.19 16:41
@Anonymní píše:
@Peggy54 Anestezii mi při čištění nedával, vydržela jsem to vždycky, tak není důvod k tomu dávat ji ani teď. :)

coze? slysela jsem ze uz je snad ze zakona povinna, kdyz se do zubu zasahuje…no mam zvyseny prah bolesti, ale nechat si za ziva stourat do nervu, no nevim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 18:34

Anestezie rozhodně není ze zákona povinná, záleží na pacientovi či chce nebo nechce,,bílá výplň" na pojišťovnu Vám rozhodně dlouho nevydrží
endo ošetření neboli výplň kanálku pojišťovna rozhodně neplatí, pokud je to ošetření podle pravidel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama