Kantořina - výhody, nevýhody, spokojenost s výší platu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 20:36
Kantořina-výhody, nevýhody, spokojenost s výší platu

Ahoj, nedalo mi to a zakládám nové téma. Takže co si myslíte o povolání učitele, jaké má výhody, nevýhody a co si myslíte o výši platu učitelů.
1. výhody - delší dovolená (bezdětné učitelky hurá, dětné super, s odrostlými dětmi výhoda padá), možnost aspoň částečně flexibilní pracovní doby, tvůrčí svoboda, možnost rozvíjet talentované děti, možnost dělat vysněné povolání
2. nevýhody - velmi hlučné pracovní prostředí, práce pod drobnohledem žáků, rodičů, vedení, inspekce, zodpovědnost za zdraví a život žáků-neustále jednou nohou v kriminále, zodpovědnost za tvorbu ŠVP, IVP a konečně i výsledky žáků při celoplošném testování, narůstající administrativa, inkluze :cert: -většina z nás nejsou speciální pedagogové, není možné vybrat si dovolenou jindy než v létě, omezené možnosti kariérního růstu, negativní postoj části veřejnosti vůči této profesní skupině
3. výše platu v porovnání s ostatními VŠ nízká, zřejmě proto se chlapi do škol stále nehrnou
Tak přidejte se, zapomněla jsem na něco?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Ice79
Závislačka 2621 příspěvků 27.11.18 20:45

Tak předně by tu práci měl dělat člověk, kterého to baví. A těch je zatraceně málo. Ty to asi taky nebudeš. :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 20:45

Opotřebenost a stereotyp, po nějaké době tě to semele, to, že člověk nemá možnost učit. Jo, zní to blbě, ale neustále nějaké akce, psycholog ve třídě, prevence, výlet, úředničina.
Já jsem letos nakrknutá hodně, řekla jsem si o částečný úvazek s tím, že vědí, že mám často nemocné děti a tudíž chybím. Hlídání mám do 12, tudíž pokud bych měla krátký rozvrh, nebudu chybět, nebude se suplovat. Odměnou za to, že mám 16tis je to, že mám tři odpoledky týdně. Jsem tam dohromady 29hod, jelikož učím třeba první čtvrtou , šestou, sedmou, osmou. Když mám od druhé hodiny, stejně tam musím být od 7.30 a ještě se mnou vymetou všechna suplování a zdarma.

a k té dovolené, manžel pracuje ve velké firmě a má jen o týden méně volna, než já

kdybych nebyla ve školství, aspoň bych si vzala dovolenou v květnu a neplatila plnou sezonu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 20:47

@Ice79 Naopak, dělám ji přes 20 leta zatím ráda a nikdo mě ve škole za nohu nedrží. Jen se mi zdá, že se za poslední roky mé pracovní podmínky zhoršily.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 20:50

Ano, učím ráda, ale co vše se k tomu nabaluje je šílenost. GPDR, neustálé porady kvůli změnám v zákoně, hromada papírů k vyplňování, dny otevřených dveří, projekty. Kdybych mohla normálně učit a neřešit dotazníky, sebehodnocení apod. bylo by lépe

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 20:54

:mavam: slunečnice, to by byla paráda jen učit :dance: , ale různé věci nám to znemožňují. Já si k dětem do třídy chodím vlastně oddechnout. To je to, co mě baví. :kytka:

Ice79
Závislačka 2621 příspěvků 27.11.18 20:57
@Anonymní píše:
@Ice79 Naopak, dělám ji přes 20 leta zatím ráda a nikdo mě ve škole za nohu nedrží. Jen se mi zdá, že se za poslední roky mé pracovní podmínky zhoršily.

Myslím, že to není specifikum kantořiny, je to v každé profesi. Bohužel.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 20:57

Ta flexibilita hodně záleží na vedení. My musíme být od 7:30 do 15:00 ve škole, abychom mohli suplovat.
Mně se líbí rozmanitost. Učím na prvním stupni a každý den je jiný, protože je jiný rozvrh, jinak naladěné děti, jiné podmínky. Líbí se mi různé akce - výlety, ekurze, koncerty… Jako dítě jsem si to neužila, teď se mi to líbí.
Peníze se lepší. Máme s manželem oba VŠ a v soukromém sektoru bral stejně jako já.
Nevýhoda je nemocnost. Hlavně malé děti pořád chrchlají. Letos jedu v módu týden jsem nastydlá, 2 dny mi nic není a další týden jsem nemocná.
Pak se mi nelíbí nárůst nesmyslné administrativy.

Šarlota4
Extra třída :D 10029 příspěvků 27.11.18 21:00
@Anonymní píše:
Opotřebenost a stereotyp, po nějaké době tě to semele, to, že člověk nemá možnost učit. Jo, zní to blbě, ale neustále nějaké akce, psycholog ve třídě, prevence, výlet, úředničina.
Já jsem letos nakrknutá hodně, řekla jsem si o částečný úvazek s tím, že vědí, že mám často nemocné děti a tudíž chybím. Hlídání mám do 12, tudíž pokud bych měla krátký rozvrh, nebudu chybět, nebude se suplovat. Odměnou za to, že mám 16tis je to, že mám tři odpoledky týdně. Jsem tam dohromady 29hod, jelikož učím třeba první čtvrtou , šestou, sedmou, osmou. Když mám od druhé hodiny, stejně tam musím být od 7.30 a ještě se mnou vymetou všechna suplování a zdarma.

a k té dovolené, manžel pracuje ve velké firmě a má jen o týden méně volna, než já

kdybych nebyla ve školství, aspoň bych si vzala dovolenou v květnu a neplatila plnou sezonu

Na ty plne palby v letni sezone nadava hodne ucitelek, na druhou stranu si muzete koupit first minute, to treba u nas doma vubec nepripada v uvahu :nevim: My mame doma opacny extrem a to je, ze manzel rekne“ pristi tyden muzu mit 5 dni volna” a v tu chvili hledame letenky, tudiz jezdime taky za nesmysl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 21:02

Učím 5 let a baví mě to pořád. Chtěla bych samozřejmě větší plat, protože bydlíme v Praze,máme dvě děti a nechceme kupovat jen jídlo a oblečení.
Jsem ráda,že se nám zvedne plat o 10%,ale pořád to bude stejně málo :(
Na práci mě baví různorodost každého dne ve třídě. Žádný den není úplně stejný,nikdy. S dětmi je občas legrace, když mám někdy špatnou náladu,děti mě dokáží rozveselit :D
Taky mám ráda samozřejmě celkem časté volno, moje kolegyně a naše vedení, které je až na vyjímečné případy fajn.
Nemám ráda kontakt s některými rodiči a to,že si musíme dovolenou plánovat zásadně jen v červenci a srpnu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 21:04

@Šarlota4 Jenže my máme ty manžely taky :mrgreen: a ne všichni dostanou dovolenou půl roku dopředu. Já vím, že manžel 14 dní v létě dostane, ale až v červnu ví kdy. Takže o first minute nemůže být řeč.

Šarlota4
Extra třída :D 10029 příspěvků 27.11.18 21:09
@Anonymní píše:
@Šarlota4 Jenže my máme ty manžely taky :mrgreen: a ne všichni dostanou dovolenou půl roku dopředu. Já vím, že manžel 14 dní v létě dostane, ale až v červnu ví kdy. Takže o first minute nemůže být řeč.

Samozrejme je to o zamestnavateli. Nekde si musi planovat jiz na zacatku roku, nekde narizuji ( to jsem zazila a je to fakt na prd, zvlast kdyz se o ni dozvis tyden predem ). Ale bezne lidi na HPP tyden, dva v letni sezone urvou. U te hlavni sezony prave nadavaly me bezdetne kamaradky bez manzelu. Ty ten firsf mit muzou. Na druhou stranu vsechny 3 se prace vzdat nechteji a vyzdvihuij prave pracovni dobu a volno. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 21:10

@Šarlota4 a teď si představ, že manžel je ten druhý etrém. Taky mi řekne, že může mít dovolenou příští týden. Dokonce se nám už poslední 3 roky stalo, že jsme se na dovolené nesešli. On může mít před sezónou a já jen v létě. Takže jedeme každý sám s dětmi a prarodiči.

Šarlota4
Extra třída :D 10029 příspěvků 27.11.18 21:15
@Anonymní píše:
@Šarlota4 a teď si představ, že manžel je ten druhý etrém. Taky mi řekne, že může mít dovolenou příští týden. Dokonce se nám už poslední 3 roky stalo, že jsme se na dovolené nesešli. On může mít před sezónou a já jen v létě. Takže jedeme každý sám s dětmi a prarodiči.

A vymenila bys profesi a letni volno kvuli tom,u aby sis mohla dovcu lepe planovat? V nekterych provoze to znamena mit sice 14 dni volna v cervenci, ale zbytek leta jedes jak fredka i za ostatni, pze se musite vystridat.

Šarlota4
Extra třída :D 10029 příspěvků 27.11.18 21:18

Muzete mi holky ucitelky osvetlit jak je to s volnem ucitelu, myslim spravne dle zakoniku nebo nejakyho predpisu? Ptz vy nemuzete za to, ze maji deti prazdniny. Mate mit spravne narok na nejake volno behem skolniho roku?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >