Reklama

Kanylace slzných kanálků nepomohla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

susan86
Kecalka 103 příspěvků 20.01.18 21:34
Kanylace slzných kanálků nepomohla

Dobrý den,
syn je deset dní po odstranění kanylek ze slzných cest a už tak tři dny pozoruji, že mu jedno oko zase začíná „plavat“. Skoro jako před zákrokem. Rýmu žádnou velkou nemá, odsávám preventivně tak dvakrát denně.
Je tady někdo takový, komu kanylace také nepomohla? Co potom?
Děkuji za odpovědi.

Reklama

Reakce:

ajurka
Stálice 97 příspěvků 20.01.18 21:42

No my jsme na tom byli včera s malou… Na průplach.. jeslti myslite to same.. teď ji oko stále hnisa trochu tak nevím jeslti to má být.. masíruju ocicko a kapu torbex… Doufám že se už to nevrátí a popravdě už bych na to asi nešla.. mala má od zákroku horečky.. teď zatím celej den ok.. doufám, že v noci opět nebude… ????. Nikam nechoďte indkyz to bude hnisat.. časem se prý kanálky zvětší a tím se uvolní

susan86
Kecalka 103 příspěvků 20.01.18 21:55

Nene, my už máme za sebou operaci, kdy mu v celkové narkóze dávali do slzných cest kanylky. Tři měsíce je tam měl a měli jsme konečně po roce a půl klid. A teď znovu. Na průplachu jsme byli dvakrát a bez efektu. Tak nevím, jak se to řeší dál.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 20.01.18 21:59

@susan86 a po vyndání kanylek to bylo hned dobré? Dceři slzely oči tak týden až 14 dní po tom vyndání, ale docela jí u toho potrápili, nešlo to dobře vyndat, zkoušeli to několikrát, hrozně se bránila a nakonec jí museli uspat (měla už je přestříhlé ve vnitřním koutku a z jedné nosní dírky to nešlo ven). Ale po tak 2 týdnech už byla v pohodě a slzení se nevrátilo. Teď jí jsou 4 roky, je 2 roky po operaci a má to dobré. A zkoušela jsi jí kápnout nějaké kapky do nosu? Olynth? Nasivin?

susan86
Kecalka 103 příspěvků 20.01.18 22:10

Po vyndání to bylo tak ten týden dobré. Teď už zase klasika - slepené řasy, po probuzení zaschlý hnis v koutku… Jemu tedy i vyndavání dělali v narkóze. Stříkám jen mořskou vodu.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 20.01.18 22:27

Jestli má v oku hnis tak bych zkusila antibiotické kapky, třeba má jen zánět spojivek. Ale chápu, že máš strach, také bych měla. Tak držím palce ať je to dobré. No pokud nebude tak kontaktovat to oční, kde to dělali.

susan86
Kecalka 103 příspěvků 21.01.18 13:30

Kdyby mel zanet spojivek, tak je ma zarudle a bolelo by ho to.
Dnes je to zase lepsi, tak uvidime.

sautau88
Nováček 5 příspěvků 23.09.18 20:51

Dobrý den,
Chtěla bych poprosit susan86 o info, my máme podobný průběh.. už od narození se léčíme s ucpanýmm slzným kanálkem, na sondáži byla dcera 3× na průplachu myslim taky 3×.. Mohla bych vám tu jmenovat 20 očních kapek, co chudinka vyzkoušela.. nicméně bez jakéhokoliv výsledku.
Nynî nás čekà kanylace v Motole, chtěla jsem vás tedy moc poprosit, jak to celé probíhalo? Jak dlouho jste v nemocnici přibyli? Docela se toho zákroku začínám dědit.
Děkuji moc za odpověď a snad už jste v pohodě ahlavně zdraví

@susan86 píše:
Dobrý den,
syn je deset dní po odstranění kanylek ze slzných cest a už tak tři dny pozoruji, že mu jedno oko zase začíná „plavat“. Skoro jako před zákrokem. Rýmu žádnou velkou nemá, odsávám preventivně tak dvakrát denně.
Je tady někdo takový, komu kanylace také nepomohla? Co potom?
Děkuji za odpovědi.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 23.09.18 22:59

@sautau88 ahoj, dcera byla na kanylaci slzných cest ve 2 letech. V Praze ve všeobecné fakultní nemocnici. Den před výkonem nás přijali s tím, že jsme spali ještě doma (my tedy u mých rodičů, protože nebydlíme v Praze, kdybychom v Praze nikoho neměli tak by nás tam nechali). Ráno nalačno nástup a ještě ten den večer propuštění. Šla na operaci jako jedna z prvních, většina dětí tam byla na odstranění nosních mandlí (hospitalizace byla na ORL, výkon prováděl oční lékař v kombinaci s ušním). Pak cca 2 týdny jí oči slzely, měla plný nos - jako kdyby měla rýmu. Kapali jsme kapky, postupně se to lepšilo. Po 3 měsících jí kanyly vyndali (to bylo trochu komplikované, museli jí uspat). Teď je dceři 5 let a očička má úplně v pohodě. Držím palce at to dobře dopadne.

susan86
Kecalka 103 příspěvků 24.09.18 07:37

@sautau88
Dobrý den,

máme teď rok po zákroku (po aplikaci) a všechno se brzy upravilo, očička jsou bez komplikací, nehnisají ani při velké rýmě. Pro nás to bylo vysvobození.
Co byste chtěla vědět? Nás přijímali den před zákrokem. Také nám nabízeli, že můžeme jet zase domů a přijet až druhý den ráno, ale nevyužila jsem toho. Na pokoji jsme byli sami a pro rodiče je tam rozkládací křeslo, takže jsem se i docela vyspala. Je možné, že budete s někým dalším, ale myslím, že tyhle mrňata se snaží dávat samostatně, protože i při vyndání jsme byli sami. Podle toho, kdy jdete na řadu Vám večer řeknou, od kdy nesmí jíst a pít. My šli hned první v osm, takže to bylo asi od půlnoci nejíst a od pěti (?) nepít. Asi půl hodiny před tím dostal syn „oblbovací“ sirup a před osmou si ho dovezli. Za hodinu se mi vrátil, dostal kapačku a dospával. Když se probudil, dostal po douškách trochu vody, za chvíli piškoty a večeři už normální. On tedy snášel obě narkózy bez problémů. Druhý den nás poštěli domů. A mám pocit, že po vyndání nás pustili hned ten samý den večer. na vyndání jsme šli za tři měsíce a probíhalo to stejně.
Jinak děti mají jídlo na oddělení (chyběly svačiny, takže jsem měla přesnídávky), ale maminky si musí chodit do kantýny. Jen snídani dostanete na pokoj. Funguje to tak, že jdete bez dítěte na oběd, ten tam sníte a večeři si hned berete s sebou na pokoj. Já to nedávala. Kantýna je docela daleko a nechat dítě takovou dobu samotný na pokoji… Podruhé už jsem s tím počítala a vzala si jídlo z domova. Kdybyste ještě něco potřebovala, ráda poradím, když budu vědět.
Ať Vám zákrok dobře dopadne a pomůže.

sautau88
Nováček 5 příspěvků 25.09.18 08:02
susan86, Lucka1111

Oběma Vám moc děkuji ;) už vím, jak se zařídit i s tím jídlem..
Snad budeme mít taky klidný průběh.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 25.09.18 10:54

@sautau88 no s jídlem se určitě zařiď. S dcerou jsem tedy nebyla já, ale manžel, ale jídlo neměl žádné a čas na to si někam dojít jen v době kdy byla na sále, takže měl celkem i s cestou na sál a dospáním tak hodinu času. Jinak komfort snad bude v Motole lepší než byl na Karláku. Tam prý pokoje hrozné, několik dětí na jednom pokoji + rodiče, kdyby tam museli přespat tak by asi manžel musel spát někde v křesle. Ale jinak s lékařskou péčí jsme byli spokojeni a o to jde především. Tu chvíli nepohodlí člověk nějak přežije. Tak ať i Vám operace pomůže. A neděs se že jí ty oči budou několik dní po výkonu téct ještě víc. Nám dokonce primář říkal, že po celou dobu co tam ty kanyly budou to může slzet, protože ty kanyly nejsou duté a tudíž vlastně v tom kanálku zabírají místo, takže se může stát, že oči přestanou slzet až když se to vyndá. Ale u nás tak po 14 dnech od operace přestaly slzet i s kanylama :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >