Kolik dávate školním dětem kapesné?

126
21.9.19 11:08

Kapesne skolakovi 12let,kolik davate penez ciste kapesne?

Kolik davate skolnim detem kapesne? Myslim ciste kapesne, nepocitam do toho penize za jizdne, ani penize za jidlo, skolni pomucky a tak.Jde mi o to, zda davam rozumne penize. Dcerce je dvanact a dostava na tyden asi 150Kc, z toho utrati za jizdne a obcas nejakou mnamku na svacinu na prilepsenou tak 50Kc, takze to.dela ciste kapesne 100Kc na tyden. Dcerka je docela sporiva a jeste si z toho neco hazi do polkadnicky. Obcas dame i vetsi peniz treba k narozkam, k svatku atd, to jde do pokladnicky a pak si z toho koupi(nebo prispeje)na neco co chce noveho. Treba to u nas chodi tak, ze chce.boty za 1600Kc, tak ja by ji je urcite normalne koupila, ale jen tak do tech 1200Kc, takze zbytek si proste jakoby doplati.To same kdyz ted mluvi o hodinkach jak meri kroky a jine, tak to je taky nadstandard, takze ji je radi koupime, ale proste si na ne neco prida. Ostatni veci co potrebuje a normalne bychom ji je koupili, tak neresime a koupime pochopitelne my. Kolikrat si rikam, zda to neni malo ta pouha stovka tydne. Ikdyz je pravda, ze v pokladnicce ma furt neco.Jake maji kapesne vase deti v tomhle veku, kdy jsou. jeste na zakladce???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18169
21.9.19 11:27

Me to prijde na jeji vek az az. Kupni silu ma dost vysokou. Za co by 12 lete dite melo utratit 400 kc mesicne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17838
21.9.19 11:29

Jedenactileta dostava 50 Kč tydne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53612
21.9.19 11:30

Na tyden dostává podle toho, v jaké je třídě :D na týden
První třída 10 kč, druhá 20 kč a tak dále. Teď je v 5.třídě a má 50 kč na týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2396
21.9.19 11:32

Mladšímu je 13 a dostává čistě pro sebe 100,– týdně. Má zaplacenou roční jízdenku MHD a obědy, svačiny a pití si nosí z domova, školní pomůcky, oblečení, boty atd platím já. Pokud jde do kina nebo se školou na nějakou akci, výlet apod. dostane kapesné navíc. Moje mamka mu přidává cca 300 měsíčně. Má svůj účet a kartu kam si ušetřené peníze ukládá. Teď si šetří na část tabletu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
893
21.9.19 11:33

Me prijde ze toto je hodne o moznostech rodicu nekdo muze dat 500 za tyden nekdo ani ne 100 za tyden to se tak rictneda zalezi jake maji majetkove pomery

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4425
21.9.19 11:44

Naše děti mají na druhém stupni 300,– Kč. Platíme jim k tomu jízdné i tarif s daty, ale případné průšvihy si dětičky hradí samy. Aktuálně nám nejmladší splácí placené SMS, takže až do Vánoc má kapesné o stovku nižší. :nevim:

Děti mají každé své dětské konto a vlastní platební kartu. Vedení je zdarma a jako nácvik finanční gramotnosti mi to přijde boží. Kapesné jim tak převádíme trvalým příkazem.

PS: Děti dojíždí na druhý i třetí stupeň do města.

Příspěvek upraven 21.09.19 v 11:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2025
21.9.19 11:48

Skoro dvanáctiletá dostává stovku na týden. Má to jen pro sebe a své potřeby. Ve středu ji blbě vychází kroužek a musí počkat ve městě hodinu. Chodí s holkama na tu hodinu do cukrárny, dají si zákusek a limonadu a hned je pade v tahu. Zvládá i šetřit na dárky pro kamarádky. Podle mě je stovka na týden v tomhle věku akorát.
Mladší (předškolačka) dostává dvacku na týden a ta téměř vždy skončí v pokladničce. Ale žárlila, že ségra dostává a ona ne, tak jsme to upravili takhle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10659
21.9.19 11:53
@B4RC3LON4 píše:
Me prijde ze toto je hodne o moznostech rodicu nekdo muze dat 500 za tyden nekdo ani ne 100 za tyden to se tak rictneda zalezi jake maji majetkove pomery

Presne, kamaradka dostavala od 13let 100,– NA DEN 8o jeji mama delala v hospode a proste na to mela..kamoska si kupovala cigara a pozdeji si setrila na patecni akce.. :roll:

Ja dostavala za 1 20,–, za 2 10,–, za 3 nic a za 4,5 jsem vracela :mrgreen:
Jinak jsem dostala 200,– na mesic + 200,– kredit a od 15ti jsem sla na brigady..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.9.19 11:54

Syn prvni trida 10 Kc tydne, dcera 4.trida 30 Kc tydne + ma neomezeny tarif a 1,5 GB.
Vetsinou to utrati.

• Nahlásit
  • Citovat
11141
21.9.19 11:59

My kapesné jako takové zatím nedáváme vůbec. Když dojdou kluci na nákup, tak jim pokaždé něco nechám, od všech prababicek dostávají k svátkům i narozeninám peníze, babičky a dedove jim často taky něco jen tak soupnou a taky občas, když chtějí, natáčejí, čímž si vydělají sami a dost. Většinou si část peněz dávají každý na svůj účet a menší část do kasičky na útratu, když něco chtějí.

Ja osobně jsem pravidelne kapesné neměla nikdy, když jsem potřebovala nebo chtěla, tak jsem bud o peníze poprosila a nebo si vydělala třeba úklidem auta, bytu, pomohla tátovi s papirama (účetní) apod. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.9.19 12:02

150 Kč na týden? Moje skoro 15 letá dcera dostává 100 Kč na týden a to jsme ji to zvýšili, dodávala 80 Kč a to si ve škole kupuje svačinu… koupí si pití za 15 Kč a jídlo za 10 Kč. Stačí to. Pak dostává ještě nejake kapesné bokem. Vše ji koupíme my, jen co mi přijde blbost nebo zbytečné, to si kupuje sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.9.19 12:05

@lucynka25 Tak to měla dcera také do 13 ale pak jsme to zrušili. Za poznámku vracela a za pochvalu naopak dostala. Syn (9) to má teď akorát za 1- 10 za 2-5 za 3 nic a za 4 vrací 10 za 5 30 a za poznámku 50 vrací nebo za pochvalu dostane

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46918
21.9.19 12:14

Zatim ma 50,– tydne. Kdyz neco chce koupit, tak se dohodneme, debatujeme.
Ale ma sve povinnosti a opravdu hodne mi pomaha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1566
21.9.19 12:24

My dáváme 14 leté (9.třída) 500 korun na měsíc. Loni to bylo 400.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama