Reklama

Kapička krve na toaletním papíře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 10:17
Kapička krve na toaletním papíře

Ahoj, občas se mi stane, cca 1-2× do měsíce, že najdu na toaletním papíře kapičku jasné krve. Je to malinká tupka, ohraničená, vůbec tam není čmouha jako od oděru. Vždy, když se po stolici otírám, tak je to třeba až na třetím papíru, ve stolici vůbec nic. Na jednom papíře je, utřu se zase a už vůbec nic…A takto třeba 1-2× do toho měsíce.
Břicho mě nebolí, nemám zácpy ani průjem. Cca dva měsíce zpět jsem byla u praktika, ten mě vyšetřoval prstem a říkal, že žádné polypy ani hemeroidy (ale polypy snad můžou být kdekoliv ve střevě, ne)…
Napadla mě nějaká prasklinka nebo co to ještě může být? Je mi divné, že je to vždy jedna tupka a vždy jen jednou, vysloveně tupka…

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 10:19

Je mi 33 let…nebo něco horšího?

tali98
Kecalka 304 příspěvků 21.02.17 10:25

Máš pravdu, že polypy mohou být i daleko ve střevě. Můj tatínek je měl, ale zas na druhou stranu kapička krve to nebyla, krvácel víc. Nakonec mu udělali kolonoskopii a našli polypy, které laserem odstranili a teď chodí na kontroly.Asi bych se nechala podrobněji vyšetřit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 10:31

@tali98 no tak kapičkou to může začínat, že,,,
jer v tomto věku možná třeba rakovina konečníku? 8o

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 21.02.17 11:12

Počáteční stádium hemeroidů.

Kupte si v lékárně diosimin s hesperidinem (generiku detralexu) a užívejte měsíc 2×2 tablety denně, posléze 1×2 tablety denně. https://examine.com/…/hesperidin/

A především proměňte stravu tak, abyste měla spíš měkčí stolici - dostatek různorodé vlákniny, dostatek tekutin a daleko více se pohybujte a pokud máte sedavé zaměstnání, tak zhuba po 60 minutách sezení se projděte alespoń pár kroků a udělejte tak 5-10 dřepů, abyste zmírnila překrvení konečníku a napětí v něm, které vede k tvorbě hemeroidů.

Když diosimin začnete brát teď a především zařadíte ty změny ve stravě a pohybu, tak se počínající hemeroidy vstřebají a tkáň konečníku se zpevní, bez toho, aby vás trápilo velké svědění a bolesti a musela byste případně na nějaký zákrok.

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 21.02.17 11:12
@Anonymní píše:
@tali98 no tak kapičkou to může začínat, že,,,
jer v tomto věku možná třeba rakovina konečníku? 8o

Ne - rakovina střev se neprojevuje jasně červenou krví.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 11:44

@Ou no tak to je tupka jasně červené krve, světlá krev. Tupka asi 3mm velká. žádná šmouha, vysloveně jen ta tupka jedna. Je pravda, že jsem měla větší tužší stolici…
Občas mě konečník svědí.

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 21.02.17 12:23
@Anonymní píše:
@Ou no tak to je tupka jasně červené krve, světlá krev. Tupka asi 3mm velká. žádná šmouha, vysloveně jen ta tupka jedna. Je pravda, že jsem měla větší tužší stolici…
Občas mě konečník svědí.

hemeroidy ;-)

Jestli to už svědí, tak si k tomu kupte ještě nějakou mast a při svědětní mažte - dovnitř mezi svěrače, ne jen vnější část anu. Pokud nenahmatáte žádné výčněkly - tedy vnější hemeroidy, tak bude potřeba užívat čípky, protože hemeroidy budou vnitřní - ty jsou otravnější a mohou dost bolet. Ty vnější většinou jen svědí.

Jestli to chcete potvrdit, tak jděte normálně k praktickému lékaři. Běžná prohlíkda je pořád lepší, než kolonoskopie.

Ale je to něco, co postihuje většinu lidí, zejména žen a natož při sedavám zaměstnání. Řešte to teď, dokud to jde antixoidanty, mazáním, vlákninou a pohybem. Kromě toho, že to zároveň bude mít pozitivní účinky na vaše trávení, váhu, kvalitu pleti a vlasů, tak to obecně zlepší stav cév - jak krevní tuky, tak pevnost cévních stěn - to umí ty bioflavonoidy hořkého pomeranče - diosimin s hesperidinem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 12:41

@Ou jj, mám sedavé zaměstnání. Ale když jsem byla právě u praktika je to cca 2 měsíce zpět a dělal vyšetření prstem a řekl, že tam nic není…?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama