Kapitálové životní pojištění pro případ smrti nebo dožití

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 09:44
Kapitálové životní pojištění pro případ smrti nebo dožití

Zdravím, potřebovala bych poradit ohledně Kapitálového životního…, bude mi v únoru končit. Mám jí uzavřenou na 15 let s tím, že po uplynutí doby mi bude vyplaceno 100000,– + podíly na výnosech,.., ale teď ten kámen úrazu, když jsem si zjišťovala veškeré informace tak mi bylo řečeno, že dostanu po odečtení daně,.. 99950,–. Zeptala jsem se kolik mi činí podíl na výnosech,… a dočkala jsem se odpovědi 79,–. Při podpisu smlouvy mi bylo řečeno, že podíly jsou zhruba 2 - 2,5% a že určitě pod ně nepůjdu, ale tohle mě teda dost naštvalo 79,– za 15 let. :cert: :cert: Nevím jestli je tam nějaká chyba a mám to reklamovat, že s tím nesouhlasím nebo to opravdu sedí. Nemáte prosím některé zkušenosti. Díky
Prosím anonymně nechci, aby někdo věděl, že něco dostanu, určitě chápete.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 10:03

Já zrovna také ruším životní pojištění, momentálně tam mám cca 60t., a bylo mi sděleno, že i když zaplatím dalších 400t., tak na konci prakticky nic nedostanu. Nicméně neradím samozřejmě komukoliv rušení- pouze aby se na to podíval, jestli to má taky podobně. Je to na zabezpečení rodiny v případě smrti/úrazu, není to na spoření do důchodu:think:

Janli
Kelišová 6241 příspěvků 17.01.18 10:18

Jo u starších kapitálovek to tak bylo. Dostaneš prakticky jen to, co jsi tam sama dala. Dneska už se to dělá jinak.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 10:24

No mě hlavně štve, že informace na začátku jiný a na konci také. Jinak pojistku jsem samozřejmě uzavřela kvůli tomu, kdyby něco bylo, ale brala jsem to i jako dobrý vklad, když mi řekla dotyčná paní kolik dostanu na konci pojištění. Tohle mě opravdu naštvalo. Tak asi s tím nic hold neudělám.

odlaska
Kecalka 310 příspěvků 17.01.18 10:30

No je otázka, co je ve smlouvě. Je ve smlouvě uvedeno, že bude podíl výnosu ty 2 - 2,5%? Pokud to bylo ústně, tak nezmůžete nic.
Pokud to máte na papíře a není tam nějaká poznámka pod čarou, že výnos nezaručují a blabla, tak šance je. Ale asi byste se musela soudit..

odlaska
Kecalka 310 příspěvků 17.01.18 10:31

Pokud to ve smlouvě máte, tak bych se určitě poradila s právníkem.. Třeba by stačila jen výhrůžka od právníka a mohli by se leknout. Pokud by se to dostalo k soudu, tak by to pro ně nebyla dobrá reklama.

Janli
Kelišová 6241 příspěvků 17.01.18 10:34

@odlaska to neklapne. Výnos tam je určitě, ale odečítají se vstupní poplatky.

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 10:51

Tady je to relativne prehledne vysvetleno z r. 2005 https://www.mesec.cz/…o-pojisteni/

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 11:17
@Janli píše:
Jo u starších kapitálovek to tak bylo. Dostaneš prakticky jen to, co jsi tam sama dala. Dneska už se to dělá jinak.

Sry, ale nedostaneš to, co jsi tam sama dala. Pokud platíš např. 2.000,– Kč měsíčně, tak je částka rozdělena na rizikové pojištění, příp. další pojištění a správní NÁKLADY. Do investic jde minimum a podle toho, co mi zaslala pojišťovna, tak po 35 letech placení (cca 800.000,– Kč) bude výše odbytného 65.677,– Kč. Zaslání této informace vedlo ke zrušení pojištění doprovázené histerií ze strany pojišťovny. :nevim: Tím ale neradím zrušení, ale pouze to, aby se na to každý pořádně podíval a nebyl po 30-40 letech nemile překvapen. :palec: :palec: :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 11:35

Tak výši výnosů bohužel ve smluvě nemám uvedenou, je tam zmíněna, že mám na ně nárok, ale kolik tam není uvedeno, dále tam mám napsanou tu čásku na 100000,–, že mi bude uhrazena v případě smrti nebo dožití, nikde ani slovo, že mi z ní něco budou ztrhávat. :nevim: Teď jsem si študovala obchodní podmínky. No jdu shánět nějaké obchoďáka.

Ivan PPZ
Kelišová 5696 příspěvků 17.01.18 14:51

Moc to nemá smysl- někoho shánět. KŽP je starý typ smluv- dřív ani nic jiného nebylo. Teď je nahrazeno Investičkem (IŽP). Podíly na výnosech určitě byly, některý rok i 6 % p. a., ale KŽP je obecně „drahá“ smlouva. Drahé pojištění a vysoké náklady (poplatky). Je běžné, že klient na konci dostane to, co tam vložil. Ale zase byl celou dobu pojištěný (lépe či hůře).
Jinak je to u Investička - IŽP, pokud by tam byl sjednán Garantovaný fond. Dřive byly i s 4,5% p. a. A pro příklad- moje soukromá smlouva (IŽP) má tento GF ve výši 2,4% p. a. Tzn. pojišťovna mi každý rok zhodnocuje prostředky v tomto fondu 2,4% p. a. + ještě připisuje podíly na výnosech. Prakticky to bylo tak, že po několik let mi pojišťovna v souhrnu zhodnocovala o 2,4 + 1,6 = 4% p. a.. Je jasné, že v současné situaci extrémně nízkých úroků to pro pojišťovnu není žádná výhra, takže nové smlouvy takto vysoké zhodnocení v GF nenabízejí.
Tím rozhodně ale nechci říkat, jak je IŽP super produkt na investování (spoření)- to ne. Ale proti KŽP je to pořád dobré.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 09:38

Tak jsem byla včera na pobočce, abych podala žádost o dožití. Den předem jsem si volala na jejich ifo linku a bylo mi zděleno, že není problém, že vše se mnou vyřeší na místní pobočce. Ale nestačila jsem se divit, při zdělení slečně u přepážky co chci mě hned zastavila, a že musím informovat svého poradce, který mi byl přidělen a ten to se mnou vyřeší. Při dotazu jak je to možné, že to nemůžu vyřídit na místě u nich tak mi slečna zdělila, že je to nařízení. Opravdu nechápu, nechci to řešit s nějakým obchoďákem, který mě bude přemlouvat do další smlouvy a ještě k tomu, abych si ho musela zvát domu. :cert: Stalo se vám to také? Opravdu jsem naštvaná. Zakladatelka

Ivan PPZ
Kelišová 5696 příspěvků 19.01.18 12:59

Jaká pojišťovna? To jsou kecy- vy máte smlouvu uzavřenu s pojišťovnou, ne s poradcem. Každému mému klientovi říkám, že když něco potřebuje, ať se obrátí na mě. Ale kdyby něco hodně spěchalo, nebo bych se mu třeba (z)nelíbil, že klidně může jít přímo do pojišťovny. Pro vás možná- ne každá „přepážka“ je přímo z pojišťovny, něco může být jen kancelář poradce, třeba jako bych já měl kancelář. Takže dojít přímo na pobočku pojišťovny… a nenechat se odbýt. Jestli nechcete veřejně- můžete mi napsat SZ, pak můžu být konkrétnější…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 16:18

@Ivan PPZ Jedná se o Českou pojišťovnu.

romankolar
Zasloužilá kecalka 800 příspěvků 19.01.18 19:50

@Ivan PPZ Už je to zmíněno, tak jdu s křížkem po funuse, u ČP to tak bylo a jak je vidět, stále je.
To, že přepážka upozorní na to, že to pojištění má ve správě konkrétní obchodník, bych bral jako pozitivní. Je to i vizitka dobrého vztahu poradce nebo poradenské společnosti a pojišťovny. Pochopitelně, že pokud klient prohlásí, že s daným poradcem jednat nechce, tak by měli jeho požadavek vyřídit. Říkám jen, že to, že tam padne směrem ke klientovi to upozornění je dobře, druhá část už ne.
Já mám z poslední doby jiný zážitek, kdy na přepážce Č. spořitelny přemlouvali mého klienta, že má starou smlouvu a že by mu to přepracovali. To jako dobrý vztah neberu. Dobrý vztah by vypadal tak, že ta paní na přepážce, když už se che montovat do mojí smlouvy, tak mi to dá vědět a klienta by měla směrovat na mě. Pokud poradce funguje, tak nevím, proč by se mi měli cpát do smluv. Klient je poslal do háje. Naštěstí. Protože u něj funguje ten servis, o kterém jsem psal jinde. Tam, kde servis funguje hůř, mi do toho pochopitelně vlezou. Otázkou je, co tam pak klientovi dají, protože např. poslední takový případ nebyl pro klient moc dobrým řešením.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Vůbec jsem ho nechtěla. Šafářová promluvila o prvním setkání s Plekancem

Tuhle partnerku by mu každý hokejista mohl závidět! Ačkoliv se Lucie Šafářová... číst dále >

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >