Kapky BioGaia nepomáhají

7.8.13 13:24

Kapky BioGaia nepomáhají

Můj měsíční syn trpí na koliku. Celé dny i noci propláče. Jsem z toho už vyčerpaná psychicky i fyzicky. Zkoušíme vše možné, ale nic nepomáhá. Hodně lidí mi doporučuje kapky BioGaia. Dávám je už sedmým dnem. Po pátém dnu (čili po době, kdy většina lidí hlásí zlepšení) se stav mého syna výrazně zhoršil. Je možné, že je to vinou těch kapek? Mám je dávat dál, nebo radši vysadit? Nemůžu mi jimi nějak uškodit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

aliceh82
7.8.13 13:29

Naší malé zabrali tak za 14 dní, takže zkusit vydržet. Ale je pravda, že každé dítko je jiné, malý mě taky chvilku plakal zkusila jsme to a nakonec vysadila a zjistila, že u něho je lepší nedávat nic. Bohužel je to o tom zkoušet. Každopádně pro bio gaya tak 14 dní něž nastupuje ten správný účinek.

• Nahlásit
  • Citovat
2231
7.8.13 13:29

@Rosemary296 Může to trvat i 14 dní. Je ještě brzo, vyčkej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
7.8.13 13:38

A určitě pláče kvůli bříšku? Zkoušeli jste Karpa? Mám zkušenost, že v prvních měsících většina rodičů považuje pláč za projev bolení, ale on je to většinou ten chybějící čtvrtý trimestr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2413
7.8.13 13:45

Zkus si nechat předepsat colinfant newborn. Ty nám zabraly hned. Jinak přeji pevné nervy. Náš Vojta trpěl 5měsíců. A precti si toho Karpa. Kolika graduje v 6-7 týdnu tak ještě vydrz!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.13 13:54

@AliTad @petukab Karpa jsem četla. Metody tišení jsem zkoušela. Houpání trochu pomáhá, ale když ho chci pevně zavinout, dostane ještě větší záchvat pláče. Na bříšku se mu také nelíbí. Dudlík si někdy vezme, někdy ho zase vyplivuje. Bílý šum je bez efektu. Karp sice píše, že bolest břicha není hlavní příčinou novorozeneckého pláče, ale mě přijde, že v našem případě to tak je. Po každém silnějším záchvatu z něj odchází neuvěřitelné množství prdů. Přijde mi, že ani dospělý v sobě nemá tolik plynů jako on.
Jinak, synovi je pět týdnů, tak se koukám máme ještě na co těšit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3245
7.8.13 13:57

Malé jsme dávali kapky Bio Gaia 14 dní, bylo to horší a horší, nespala jsem vůbec. Byly to příšerný řevy, jeli jsme s malou na pohotovost a sestra s doktorem se shodli, že zatím nejlepší výsledky mají s laktobacílky Swiss, tobolka se vysype do mlíčka… Rozdíl byl obrovský, zabraly do cca dvou dnů.

Mmch, opravdu existují děti, u kterých Bio Gaia problém spíše zhorší, tady na miminu je také několik diskuzí.

Příspěvek upraven 07.08.13 v 21:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.13 14:04

@Silky123 Pokud se situace nezlepší, tak ty Laktobacílky vyzkouším. Jen nevím, jestli má smysl čekat těch 14 dní nebo jestli je mám nasadit hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1654
7.8.13 14:26

Nám nepomohly naprosto vůbec a naopak se to zhoršilo, pomohl až espumisan. Takže možný je všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
7.8.13 14:33

Dobré je nosit miminko v polosedu to fakt pomáhá na prdíky a nebo na tygříka, na bříšku se jim nelíbí ale pomáhá to taky na prdíky jinak já měla espumisan kapky jo a taky hodne cvičit s nožičkama, ale tak poloha v polosedu asi pomáhá nejvíc, když malého bolí bříško tak ho přítel takhle nosí protože to vydrží déle než já :lol: a za chvíli to jsou rány jako z děla :mrgreen: a většinou se i vykaká :P ta první poloha se jmenuje klubíčko to jsem ani nevěděla a ta dole je ten tygřík :palec: jinak přeji pevné nervy :mavam: http://www.babyweb.cz/…a-do-tygrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
7.8.13 14:40

Ahojky, naše malá taky trpěla na prdíky a to dost. Nám pomohl baby calm, pro nás to byl fakt zázrak. Bohužel každé dítě reaguje na kapičky jinak a každému pomůže něco jiného. Nám doktorka poradila sab simplex a byl na prd a kamarádce synovi pomohl. Prostě to musíš zkusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
7.8.13 14:41

Starší se vždycky krásně vyprděl (a někdy i řádně vykadil :mrgreen: ) v koupacím kyblíku - kombinace klubíčko a teplá voda. Plus mě napadá nosit v šátku v úvazu kolíbka, tam je taky pěkně stočený, ale v těch vedrech teď záleží, jak máte doma teplo, aby mu nebylo horko. A užíval Bio Gaia v kombinaci s Baby calm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
7.8.13 14:45

Naší malé zabraly za tři týdny a koliky klesly tak o 70 %, navíc jsem vypila hektolitrů feniklu a anyzu a nejedla nic nadymaveho. Po asi 4. Měsíci jsem jedla skoro vše, kapky dávala do půl roku a koliky už nebyly žádné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
726
7.8.13 14:48

@Rosemary296
vím, jak ti je… my měli taky koliku a málem jsem zešílela… moje rada je jednoduchá - skoč do lékárny, kup kapky espumisan a máš po problému (klidně je dávej 10krát denně po 5 kapkách), tyhle kapky se nevstřebávají do organismu, ale navážou se na plyny a odcházejí z těla s prdíkama, tak neměj strach, že cpeš do prcka chemii… a co se týče BIO GAIA, tak raději NO COMMENT

no a cvičte s nožičkama, pokládej na bříško, vem obyčejný dětský olejíček a jemně masíruj bříško… když čtu, že máš vydržet, tak bych vraždila, jelikož to píšou ženský, který vůbec netušej, co je novorozenecká kolika a nemluvě o tom, jak to miminko šíleně trpí bolestma :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
7.8.13 15:50

Ahojky, náš prcek taky trpěl na koliky a prdíky..bylo to šílené, taky jsem byla z toho s manželem psychicky i fyzicky hotová. Nezabíralo mu vůbec nic a to jsme snad vyzkoušeli od Infacolu po Bio Gaiu vše a prostě nic..Jen trošku snad espumisan, ale jen trošičku…Radila jsem se pořád s pediatričkou, zkoušeli jsme mléka jiná, jiné láhve, jiné polohy při krmení, ať nenabere tolik vzduchu jak pil mléko,…
Ono ale opravdu nezbývá než vydržet, než to špunt zvládne vstřebávat vše sám…Vím o čem mluvím,..přešlo to někdy po 3 měsíci zničehonic…
Ještě třeba zkus nahřívat plenu, masírovat to bříško, cvičit s nožičkama, stáčet do klubíčka…Držím palce, ať je to co nedjřív za vámi… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama