Karantena a prebirani ditete mezi rodici

Anonymní
18.4.20 17:27

Karantena a prebirani ditete mezi rodici

Ahoj vsichni,
chtela bych se spis sverit. Jsem sama se synem a jeho otec si ho bere kazdych 14 dnu, tedy melo by to tak byt.
U soudu se snazil zuby nehty aby ho mel kazdy sudy vikend a pul leta. Ze zacatku jsem nesouhlasila, ale casem mi to vlastne zaclo vyhovovat. Moji rodice si meho syna berou tak jednou za rok. Moje mamka neni proste prototyp hlidaci babicky.
Kazdopadne po soudu I kdyz jeho otec to tak chtel permanetne dochazi k tomu, ze mi proste oznami ze si ho nevezme. Nemuzu si nic naplanovat. Nelze se s nim dohodnout na zadnych pravidlech.
Syn je casto nemocny posledni 4 roky to bylo vazne tezke. Snazim se jako vsechny chodit do prace, ale je tezke si ji udrzet kdyz dite casto marodi.
Nyni jsem nastoupila do noveho zamestnani.
Prisel koronavirus a samozrejme jsem musela na ocr opet. Vsechny skolky zavrene.
Pracovala jsem driv ve zdravotnictvi takze tu situaci proste chapu.
Jeho otec si ho uz dva mesice nevzal a ja citim proste obrovskou frustraci, citim se byt izolovana.
Nehodla mi pomoct ani s hlidanim abych si alespon na. chvili mohla odpocinout ale ani financne nad ramec neda ani korunu I kdyz musim byt na ocr celou dobu.
Dostavam od nej 3300 mesicne a syn by mel jit od zari do skoly.
Nelze se s nim na nicem domluvit po dobrem.
Nehodla prispet na skolni vybaveni.
V tuhle chvili to asi prestavam zvladat. Potrebovala jsem se zkratka jen sverit. Tak doufam, ze me za to nikdo neodsoudi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
PaníKadrnožková
18.4.20 18:04

Je mi to lito, nic jineho se neda rict. Je mi lito tebe, ktera to odnasis, i synka, ktery se odcizuje se svym tatou. On samozrejme ma pravo styku, dokonce se dovozuje i povinnost, ale fakticky se to vymoci nedá, teda ja si to neumim predstavit :nevim:

Leda lsti uplne otocit, muzsky jsou soutezivi, cim vic budes tvrdit, jak to bez nej klidne zvladnete a vlastne ho ani nepotrebujete, tim se on mozna necha vyprovokovat, ostatne uz to predvedl :nevim: je to nedustojne, ale ucel sveti prostredky…

• Citovat
  • Nahlásit
4230
18.4.20 18:14

Takže na začátku jste nesouhlasila, aby si ho vůbec co druhý týden na víkend bral a když to nyní nedělá, tak vám to zase vadí? :think: chtěla jste ho do péče, tak jste nyní na OČR. Je to přece tak jak jste to chtěla, ne? :nevim:

Plánujte i s dítětem víkend, to nejde? Už je dost velký.. :think: pokud není v rozsudku, že má přispívat i na další věci, není povinný přispívat. Teď schválili snad od 1.dubna 80% OČR, nebude to tak hrozné.. Obchody zavřené, nikam se nemůže - aspoň se ušetří :-) důležité je zabavit synka, nemáte ho kde unavit? Jste na OČR ne na home office, tak toho využijte. Od září už bude ve škole dalších XY let..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20118
18.4.20 18:28
@Anonymní píše:
Ahoj vsichni,
chtela bych se spis sverit. Jsem sama se synem a jeho otec si ho bere kazdych 14 dnu, tedy melo by to tak byt.
U soudu se snazil zuby nehty aby ho mel kazdy sudy vikend a pul leta. Ze zacatku jsem nesouhlasila, ale casem mi to vlastne zaclo vyhovovat. Moji rodice si meho syna berou tak jednou za rok. Moje mamka neni proste prototyp hlidaci babicky.
Kazdopadne po soudu I kdyz jeho otec to tak chtel permanetne dochazi k tomu, ze mi proste oznami ze si ho nevezme. Nemuzu si nic naplanovat. Nelze se s nim dohodnout na zadnych pravidlech.
Syn je casto nemocny posledni 4 roky to bylo vazne tezke. Snazim se jako vsechny chodit do prace, ale je tezke si ji udrzet kdyz dite casto marodi.
Nyni jsem nastoupila do noveho zamestnani.
Prisel koronavirus a samozrejme jsem musela na ocr opet. Vsechny skolky zavrene.
Pracovala jsem driv ve zdravotnictvi takze tu situaci proste chapu.
Jeho otec si ho uz dva mesice nevzal a ja citim proste obrovskou frustraci, citim se byt izolovana.
Nehodla mi pomoct ani s hlidanim abych si alespon na. chvili mohla odpocinout ale ani financne nad ramec neda ani korunu I kdyz musim byt na ocr celou dobu.
Dostavam od nej 3300 mesicne a syn by mel jit od zari do skoly.
Nelze se s nim na nicem domluvit po dobrem.
Nehodla prispet na skolni vybaveni.
V tuhle chvili to asi prestavam zvladat. Potrebovala jsem se zkratka jen sverit. Tak doufam, ze me za to nikdo neodsoudi.

zapisuj si, kolikrát ho měl mít a nevzal si ho. Stejně tak si schovávej veškeré doklady k platbám -) aktovka, učebnice, boty, kroužky, školní obědy atd. A následně bych požádala o zvýšení výživného s tím, že styk nedodržuje a navíc nic nepřispívá a protože se zvedli výdaje za syna, tak soud žádáš o zvýšení výživného zpětně ke dni, kdy nastoupil do první třídy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
18.4.20 18:49

Ze zacatku pravda jsem nechtela syn byl maly a ja spatne snasela ze brecel kdyz odjizdel…
Ale jeho otec to tak chtel vydupal si to. Ja s tim pak souhlasila. Nechtela jsem rozbroje a koneckoncu kazdy potrebuje obcas vypustit…
Problem proste je, ze I kdyz to tak chtel nedodrzuje to. O navyseni vyzivneho od zari kdy pujde do skoly jsem se s nim snazila rozumne domluvit. Nejde to. Vlastne dle jeho nazoru proste syn nic nepotrebuje. Nemyslim si, ze bych byla nejak rozhazovacna pro sebe si nekoupim nic a proste vse co mam nacpu do syna.
Doted jsem ho s nicim navic neobtezovala lazne jsem synovi uhradila ja.
Veskere leky a to nekdy cena dosahla I pres 3000 mesicne. Syn byl zkratka hodne nemocny.
Da se rict, zevetsinu casu to nejak proste davame se synkem. Mozna je to proste tou izolaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.4.20 11:39

@MISA25

Dobrý den,

bohužel právně vynutit na otci, aby si syna přebíral do péče v termínech, na kterých jste domluveni, případně které stanovil soud, není dost dobře možné a v praxi nereálné.

Naopak co se týče možnosti zvýšení výživného, tam je situace jiná a je běžné podat návrh na jeho změnu (zvýšení či snížení) z důvodu změny okolností - kam dost dobře spadá také započetí školní docházky.

Doporučuji to co tu již zaznělo, tj. evidovat si, jak často se otec se synem vídá, schovat si případné emaily či SMS potvrzující, že si syna nevyzvedl a současně zaznamenat výdaje na syna (oblečení, jídlo, léky, zdravotní pomůcky, školka, kroužky, lázně apod.), abyste mohla jasně doložit, kolik péče o syna stojí. Ideálním řešením by pro Vás následně bylo pomocí rodinného advokáta podat návrh soudu, který by požadoval zvýšení výživného z důvodu vyšších nákladů na syna v důsledku započetí školní docházky, případně špatného zdravotního stavu.

Hodně štěstí a držte se! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat