Karcinofobie (strach z rakoviny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 20:20
Karcinofobie (strach z rakoviny)

Zdravím…
Má někdo zkušenosti s karcinofobii (strach z rakoviny)
Co vám pomohlo? :think: Čím dál více se pozoruji, hledám příznaky a je mi ze všeho navíc. :,( :,(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Ou
Kelišová 6219 příspěvků 13.02.19 20:29

Fobie jako taková je jen projevem nezvládnuté zvýšené hladiny úzkosti. Je potřeba najít způsoby, jak budeš snižovat úzkost ve své duši a zároveň se potřebuješ naučit jak s ní zacházet a nenechat ji roztočit kolotoč v tvé hlavě a nedovolit ji aby požírala čím dál tím víc z tvého života.

Nejefektivnější způsob jak se to naučit je vstoupit do psychoterapie.

Jinak se pokus alepsoň sehnat tuhle knížku

https://www.kosmas.cz/…vy-o-zdravi/ a k tomu ještě tuhle https://www.kosmas.cz/…-jeji-smysl/

Malá princezna
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 13.02.19 20:46

Já tohle měla nedávno . Na rakovinu mi zemřel děda, a teď můj tatínek. Spoustu předků tu bestii melo taky
Takže strach tam je obrovskej i když už se zase dostávám do klidu
I když mě napadají často hrozny veci. Je.to čerstvý, tatínek zemřel v listopadu,bojoval s tím přes rok. Chvíli bylo líp, chvíli hůř a nakonec naprosto nepředstavitelny stav a muka. Ale člověk se musí sebrat
Mm tu dítě, druhé je na cestě . Upínám se na děti. :srdce: do toho o víkendu zemřel manželův dědeček, nejspíš na rakovinu slinivky, už se to nestačilo ani zjistit, já to bylo rychlý. :? Člověk se tomu nesmí poddavat, ale je to těžký.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 20:50

@Malá princezna
Právě už kvůli malýmu mám strach že mě to potká taky.
Kolikrát mám kvůli tomu neskutečný stavy.
Hlavně to odnaseji lidé okolo mě, třeba i ty co se mi snaží pomoci. Šílená bezmoc… :( :?

Šáruší
Kecalka 201 příspěvků 13.02.19 21:11

Taky to mám, od listopadu. Mamka má BRCA2 gen, takže jistota rakoviny. No já čekám na výsledky genetiky a zatím jen všichni doktoři straší, co bude, jestli se potvrdí. Takže mám taky výživný stavy. Byla jsem zatím na vyšetření spodku a mamografu jako samoplátce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 21:17

@Šáruší
Ach jo… :(
To mi ke líto. Já být na tvém místě tal bych si to šla asi hodit, drží mě jedině malej.
Nejhorší je, že já si ty stavy vyvolavam sama. :(
V rodině rakovinu snad ani nemáme, nebo o tom ani nevím..
Prostě si vsugeruju příznaky a je to v háji :pensive:
Začalo to když jsem začala šíleně hubnout, začala mít problémy s dýcháním a doktor mi rekl,ze mám jenom virózu.
Můj stav došel tak daleko, že mě musela odvézt i rychlá na internu, „vybrecela“ jsem si RTG plic a chci i další vyšetření abych měla jistotu, ale když mě doktor vidí v ordinaci tak jenom protoci oči a čeká co že mě vyleze. :nevim: :nevim:

Malá princezna
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 13.02.19 21:24
@Anonymní píše:
@Malá princezna
Právě už kvůli malýmu mám strach že mě to potká taky.
Kolikrát mám kvůli tomu neskutečný stavy.
Hlavně to odnaseji lidé okolo mě, třeba i ty co se mi snaží pomoci. Šílená bezmoc… :( :?

Já to spíš měla v sobě a bojovala jsem s tím sama. Pak jsem zjistila, že jsem těhotná
Beru to jako dar od tatínka. A začala jsem myslet na lepší věci :srdce: tatínek mi moc chybí,a takhle vím,že mi za sebe poslal andilka :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 21:27

@Malá princezna
A ty jsi si s tím poradila sama?
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Já už budu muset začít chodit nejspíš k psychologovi, už ty stavy přestávám zvládat :roll: :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 21:41

@Šáruší
Kolik stojí mamograf?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 21:41
@Anonymní píše:
Zdravím…
Má někdo zkušenosti s karcinofobii (strach z rakoviny)
Co vám pomohlo? :think: Čím dál více se pozoruji, hledám příznaky a je mi ze všeho navíc. :,( :,(

Me pomohlo trochu, kdyz mi jedna pribuzna rekla, ze ji jeden clovek vypravel, ze kdyz porovna depresi, kterou prozil a rakovinu, kterou prozil, tak ze by radsi znova tu rakovinu nez depresi. Tim pro me rakovina prestala bejt ta nejhorsi vec na svete :D Ale obcas taky chytnu hruzu na co a kdy umru ja nebo my blizsky, i kdyz rakovinu uz prezilo tolik lidi, ze to na fantazie o smrti uz neni optimalni nemoc… Nejvic me depta ta myslenka, ze ted neco zanedbam, podcenim prevenci a pak, ze tou rakovinou (svoji nebo cizi) budu vina; nekdy az rouhave zavidim lidem, co neznali dobre zdravotnictvi, proste umreli a basta, nemuseli resit „kdybych byl prisel driv, kdybych si tak bedliveji vsimal priznaku…“ Z vlastni zkusenosti muzi napsat, ze kdyz clovek furt jen pozoruje priznaky a boji se, stoji to fakt za houby. Neopustilo me to ani po preventivnich vysetrenich jako samoplatce, zase jsem se trapila, jestli treba neco neprehlidli atd. Udelej nejakou zmenu ve svem zivote, vyres, co te stresuje, najdi si konicka, at prijdes na jine myslenky… jestli to nejde, tak si zajdi k nejblizsimu psychiatrovy pro leky a nebo zkus psychoterapii, jak radi Ou. Na straslivou nemoc, ktera ti snizi kvalitu zivota nemusis cekat, tou bych smele nazvala tu uzkost, se kterou bojujes. :hug: Nevim, jak to napsat lip, proste ti fandim, verim, ze casem svoje obavy vykazes do rozumnych mezi, aby sis mohla dobre uzivat zivota v pritomnosti. Spolehlivejsi lek na vsechny katastrofy budoucnosti stejne neni, jen zit svou pritomnost dobre, coz je v nekterych zivotnich etapach snazsi nez v jinych. Preju hodne sil a nadeje a lasky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 21:47

Moc děkuji za podporu
Nevím kde se mi můžou brát tyhle myšlenky.
Ve 27 letech bych si měla užívat života a ne se stresovat a nervovat :zed:
Stejně mi to nedá spát.
Někde mě píchnu a už hledám příznaky na netu co by to mohlo být atd
Je mi jasný, že bez péče odborníka se v tomhle stádiu asi už neobejdu… :( :( :(

Malá princezna
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 13.02.19 21:50
@Anonymní píše:
@Malá princezna
A ty jsi si s tím poradila sama? :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Já už budu muset začít chodit nejspíš k psychologovi, už ty stavy přestávám zvládat :roll: :roll:

Hodně za to taky mohlo, že po IX anginach jsem býka na operaci mandlí m tentyden čekání na výsledky z histologie byli pro mě šílený. Nic nevyšlo, jen co jsme věděli už léta. Obrovská chronická zanedbána mandle . A pak to tehu :srdce: samozřejmě pokud nevíš kudy kam, bylo by dobrý určitě nějak se vykecat odborníkovi :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 21:52

@Malá princezna
To mám také v plánu, doufám, že mi alespoň v něčem pomůže a já budu moct žít takovým tím „normálním“ životem co předtím a ne ve stresu, úzkosti a strachu. :nevim: :(

Malá princezna
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 13.02.19 21:53
@Anonymní píše:
Moc děkuji za podporu
Nevím kde se mi můžou brát tyhle myšlenky.
Ve 27 letech bych si měla užívat života a ne se stresovat a nervovat :zed:
Stejně mi to nedá spát.
Někde mě píchnu a už hledám příznaky na netu co by to mohlo být atd
Je mi jasný, že bez péče odborníka se v tomhle stádiu asi už neobejdu… :( :( :(

Ono jako při každým píchnuti. i na netu najdeš ze je tohle jedna. Z Možnosti. Lepší nic necist a radši jít ven s kamarádkami, s malým nebo manželem :)

Malá princezna
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 13.02.19 21:54
@Anonymní píše:
@Malá princezna
To mám také v plánu, doufám, že mi alespoň v něčem pomůže a já budu moct žít takovým tím „normálním“ životem co předtím a ne ve stresu, úzkosti a strachu. :nevim: :(

Budu ti strašně moc držet pěsti. Zvládneš to :srdce: :hug:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >