Kardiocentrum (dětské) Motol - někdo zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Amiraa
Povídálka 45 příspěvků 18.07.19 14:10
Kardiocentrum (dětské) Motol - někdo zkušenosti?

Ahoj,

tak jsme šli se šelestem na srdičku u 3měsíčního miminka na vyšetřeni, bohužel je to vážnější, chlopeň zlobí, cévky zúžené, vzniká tam velký tlak…bohužel nic moc a posílají nás do kardiocentra do Motola.
Mám hrozný strach, co budou provádět, možná katetrizaci…nemáte někdo zkušenost s problemy se srdcem u miminka, ideálně přimo v Motole? Jak to probíhalo a dopadlo?

Díky moc :,(

Reakce:
Hacek36
Nováček 7 příspěvků 18.07.19 14:52

Naprosto profesionální a lidský přístup. Jezdíme od narození již 14 let. Dcera má vážnou srdeční vadu, nezjištěnou v těhotenství :,(, po sedmi operacích srdce a několika kateteizacich. První operaci srdce měla třetí den svého života. Na ambulanci vás bude čekat vstupní vyšetření. Sestry změří, zváží dítko a udělají EKG. Pak budete čekat na vyšetření u doktora. Lékař si s vámi pohovoří, bude se ptát jestli dítě modrá, je dušné atd. Pak udělá sono srdce. Miminka u toho nesmí brečet, pak nejdou vyšetřit. Neklidným dávají cucat že stříkačky roztok glukózy( aspoň mi jsme to tak měly). A nakonec vám řekne, jaké jsou vyhlídky a další léčby. Jediné co fakt tam nemám ráda, je vždy plná čekárna a delší čekání v ní. Ale nevadí jim, když budete čekat na chodbě u výtahu, sestra pro vás dojde. Tam jsou lavice k sezení a lepší vzduch. Nemějte strach, věřte dá se to zvládnout :grinning:držím palce, když tak se ptejte… Jsme tam jak doma

Aspera
Generální žvanilka 22215 příspěvků 18.07.19 16:13

@Amiraa měli jsme totéž co vy. Ve 3 měsících šelest na srdci, po místním kardiu do Motola, kde našli koarktaci aorty a dvoucípou chlopeň. Do 3 měsíců měl syn operaci, kde mu vyřešili koarktaci s tím, že chlopeň může klidně desítky let fungovat v tomto stavu a budou ji sledovat. Po operaci jsme byli na jedné kontrole po měsíci, pak asi 3 krát po roce a nyní jezdíme jen na místní kardio. V Motole je přístup super, a o malého bylo skvěle postaráno. Jediné s čím bojovali bylo kojení, protože mu dávali odstříkané mléko v omezeném množství (70 ml) a já odstříkala běžně kolem 200ml, takže měl málo. Ale po 3 dnech na JIPU se zvládl opět vrátit k plnému kojení a kojila jsem ho ještě další rok.
Pokud máš otázky klidně se ptej, pokud bude vědět odpovím a neboj jsou tam fakt machři. Kdo syna nezná tak se diví, proč mu zakazuju prolézačky atd, že je přece zdraví. Není na něm nic poznat, ale malé omezení kvůli operaci má.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 18:50

Motola se neboj, i já se přidávám k ostatním, jsou tam opravdu profíci. My tam jezdíme přes 9 let, aktuálně 2× ročně. Dcera má za sebou 3 operace.
Co tě tam čeká? Nás při první návštěvě čekalo vážení, měření (i když možná stačilo jen dát aktuální data), EKG a UTZ. To bylo v kardiocentru, pak nas ještě poslali na lůžkové oddělení na podrobnější ECHO ( taktéž UTZ, jen na přístroji s větším rozlišením). Tam skutečně byl důraz na to, aby miminko nebrečelo… Dcera nebyla zvyklá na dudlík, tak to byl trochu problém, ale zvládli jsme to.
Pokud bude malého čekat katetrizace, tak určitě nebude hned. Jako že ne třeba 2 hodiny po příjezdu. Pokud by to tak mělo být, už byste tam byli… ;)
Nevím, jestli máš od nich pozvánku, pokud ano, vem si ji s sebou, budeš tam mít napsáno kam jít.
Nám ji třeba teď mimořádně poslali, až v Motole jsem přišla na to proč. Vše bylo jak jsme si domluvili na předchozí návštěvě, jen se zase stěhovali a tak jsme šli místo do budovy E ( kde jsou teď) do dětského monobloku, kde byli předtím a kde je lůžkové. Patro 6 zůstalo. ;)
Až přijedete do Motola, zeptejte se třeba v šatně, kde teď jsou, protože na stránkách mají napsané „staré“ umístění. Ale třeba jdou tam zase zpět, už jsem za ty roky byla na 4. místě. :lol:

Na https://www.fnmotol.cz/…rdiocentrum/ můžeš v brožurce dole najít nějaké bližší info pro vás… Mají to moc hezky udělaný. :palec:
A na stránkách https://www.fnmotol.cz/…ro-pacienty/ najdeš dole další informace.
A ještě tip, pokud pojedeš jen s autosedačkou
(a nejdeš už rovnou na příjem) a máš pod ní podvozek, tak si ho vezmi. Hodí se. ;) Hodně štěstí.

Amiraa
Povídálka 45 příspěvků 19.07.19 12:23

Všem Vám, holky, moc a moc děkuJu!

Vim, ze se rika, ze Motol je na deti nejlepsi, tak na spoleham a ocekavam pozvanku. To posilaji normos postou, jo?

A jeste jedna vec - je-li miminko hospotalizovano delsi dobu (dny), muze tam s nim byt matka? Jako jsem byla par dnu s druhym v Krci po operaci pylorostenozy.

Amiraa
Povídálka 45 příspěvků 19.07.19 12:26

Ted to ctu, asi by me tam nenechali, jednak nekojim a jednak jsem z Prahy. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 23:29

@Amiraa
Jsme taky z Prahy a mám pocit, že jsem u ní nebyla jen ten den operace, pak už jo.
Záleží jak náročná operace je. U nás byly vždy jen „malé“ (do 3 hodin i s uspáním). Při té poslední to bylo tak, že dokud byla na JIP, tak jsem u ní byla jen přes den a večer v 8 jsem jela domu se vyspat. Když ji přesunuli na normální pokoj, tak už jsem s ní bylai v noci, na přistýlce a jednalo se o dítě starší 6 let.
Na kardiu je a vždy byla snaha, aby tam rodiče byly s dětmi co nejvíce. A nezáleží na věku. Rodiče jim tam skutečně nepřekáží.
Oni tam přišli na to, že se jim děti rychleji uzdravují, pokud tam mají rodiče.
Takže si dovolím odhadnout, že při katetrizaci možná ani nepojedeš spát domů. Ale to je jen odhad. Ptej se, ptej se, ptej se. Ptej se doktorů, ptej se sester, ptej se Alice, což je kontaktní sestra pro rodiče, ta ví o chodu oddělení nejvíc. Oni jsou zvyklí na to, že se rodiče ptají. Doktoři běžně rodičům před operacemi (zvláště těmi složitějšími) kreslí obrázky a vysvětlují.

Jo a u plánovaného zákroku posílají pozvánku obyč. poštou. Ale někdy také volají. Měli jsme obojí. Poprvé se volalo, podruhé přišla pozvánka a potřetí to byl jen přesun z jedné nemocnice do druhé… Mimochodem, podruhé mi v úterý volali, že bude potřebovat zákrok a přijde pozvánka a v pátek už přišla…

Váš příspěvek
Reklama