Kardiologie a oblečení

Anonymní
28.4.20 14:08

Kardiologie a oblečení

Zdravím, chci den zeptat, chodíme na dětskou kardiologii, vím, že podprsenka musí dolů, ale chci se zeptat, je možná aspoň taková ta nalepovací? Mate někdo zkušenost? Dcerka je v pubertě a má problém se studem před všemi doktory, už to tam zvládla ale je to 3 roky zpět, teď už se jí do toho nechce. Myslíte, že by byla možná? Je to taková ta na každé prso zvlášť. Děkuji :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4273
28.4.20 14:14

Ne. Doktoři jsou zvyklí. Stud bude muset překonat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8470
28.4.20 14:16

Echo točí sestry. Pak poslech a UTZ ztráty k doktorovi, to dá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35489
28.4.20 14:17

No, vzhledem k tomu, kde jsou umístěny ekg elektrody, i když jsou v dnešní době malé, to myslím nejde. Taky když kardiolog poslouchá stetoskopem, dává ho mmj i pod pravé prso a když dělá utz, žena leží na levém boku, levou ruku za hlavou a prsa musí posunout dle potřeby. Jsem kardiak, takže to znám. Zpracuj holku, ať nevymysli blbosti a nepridava práci doktorům :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35489
28.4.20 14:20
@bublinek píše:
Echo točí sestry. Pak poslech a UTZ ztráty k doktorovi, to dá

Netočí, já u toho mam vždy doktora nebo dva doktory, kteří to vyhodnocuji. Sestra tam je taky, ale žádnou pracovnu zvlášť nemá. Jen to napoji. A při utz si fakt podprdu ani na kazdem prsu zvlášť nedovedu predstavit. Doktor potřebuje, aby pacientka mírně menila polohy a na požádání si musím manipulovat i s poprsím, aby dobře viděl, co potrebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24318
28.4.20 14:20

Ne mohlo by to prekazet tem elektrodam, pak by bylo trapnejsi jeste před nekym odlepovat podprdu:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 14:21

@lampicka11 já vím, že jsou zvyklí, bohužel dcerka má z doktorů opravdu hrůzu a já jí chci aspoň trosku pomoct, už jako malá měla problém i s poslechem u obvoďačky
@bublinek u nás právě ne, u nás je tam celou dobu doktor a vše děla on sám, sestra mu jen asistuje
@Jana206 ano vím, ale když si vzpomenu, jak to bylo minule, mám pocit že ta malá nalepovací by ničemu nezavazela, není ani na celá prsa. A omlouvám se, ale ona blbosti nevymýšlí. Prosila bych hezčí vyjadřování, je to moje dcera a trpí tím od malička, pro ni je to něco jako pro arachnofobika pavouk. Navíc, nemyslím si, že by tímhle přidávala práci doktorům, každý má s něčím problém či z něčeho strach.

• Citovat
  • Nahlásit
35489
28.4.20 14:25
@Anonymní píše:
@lampicka11 já vím, že jsou zvyklí, bohužel dcerka má z doktorů opravdu hrůzu a já jí chci aspoň trosku pomoct, už jako malá měla problém i s poslechem u obvoďačky
@bublinek u nás právě ne, u nás je tam celou dobu doktor a vše děla on sám, sestra mu jen asistuje
@Jana206 ano vím, ale když si vzpomenu, jak to bylo minule, mám pocit že ta malá nalepovací by ničemu nezavazela, není ani na celá prsa. A omlouvám se, ale ona blbosti nevymýšlí. Prosila bych hezčí vyjadřování, je to moje dcera a trpí tím od malička, pro ni je to něco jako pro arachnofobika pavouk. Navíc, nemyslím si, že by tímhle přidávala práci doktorům, každý má s něčím problém či z něčeho strach.

Taky mám dceru v pubertě, ale dokázala bych ji zpracovat tak, aby se podrobila vyšetření a nekladla si podmínky. Stydí se snad každá, ale musí se to překonat. Jak zvládá/bude zvládat gyndu? :mrgreen:
Na utz se používá hodně gelu, bylo by to i na té podprsence. Nikdo ji nebude nutit být nahá delší dobu než tu nezbytně nutnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37032
28.4.20 14:29

Diazepam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.20 14:32

Jestli je to to, co myslím, tak by to nemělo vadit. Jenom taková placka přes bradavky, ne? To bych ji klidně dovolila, elektrody se lepí pod prsa… Pokud to nemá zapínání kolem hrudníku, tak v čem je problém?
Hele u nás by jí kleplo, máme na kardiu takovou starou sestru, vyhulenej hlas, od rány, ale je s ní sranda. Já jsem kardiak, jsem tam často… A jelikož mám vykojena prsa, tak ona na mě vždycky zaskrehota „chyťte si to prsooo a nadzvednemeeee“. Nemyslí to nijak zle, ale tím hlasem to je hrozně vtipný!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 14:33

@Jana206 ona si neklade podmínky, má prostě z něčeho panický strach, tak se společně snažíme vymyslet možnost řešení. Na gynekologii leží zakrytá, doktorovi věří, hodně toho vysvětlil, ukázal a podobně, takže to zvládá, sice se pokaždé hned zakrývá ale zvládá. Bohužel, tohle je pro ni horší. Ano, hodně gelu i na podprsence, to vím. Proto mě napadla tahle malá, v podstatě jen na 1/3 prsou, když to řeknu takhle. Navíc špinavá od gelu není nic, co by zbořilo svět. Jen se snažím vymyslet možnost jak to zvládnout v klidu.

• Citovat
  • Nahlásit
28.4.20 14:35

@Jana206
Třeba nejde na echo, jenom na EKG a tam žádný gel netřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 14:37

@Lišťičková ano, je to taková ta jen na část prsou. Není to jen na bradavky, je to přes peso ale nesahá pod něj ani až do podpaží. U nás je to pravé starší doktor, pokud sedí u počítače, pořád má opřenou ruku o pacienta a to je dost nepříjemné i mě, ale já to beru tak jak to je, bohužel dcerka se opravdu bojí, a já ji nechci trápit, když by byla nějaká možnost ji pomoct.

• Citovat
  • Nahlásit
35489
28.4.20 14:38
@Anonymní píše:
@Jana206 ona si neklade podmínky, má prostě z něčeho panický strach, tak se společně snažíme vymyslet možnost řešení. Na gynekologii leží zakrytá, doktorovi věří, hodně toho vysvětlil, ukázal a podobně, takže to zvládá, sice se pokaždé hned zakrývá ale zvládá. Bohužel, tohle je pro ni horší. Ano, hodně gelu i na podprsence, to vím. Proto mě napadla tahle malá, v podstatě jen na 1/3 prsou, když to řeknu takhle. Navíc špinavá od gelu není nic, co by zbořilo svět. Jen se snažím vymyslet možnost jak to zvládnout v klidu.

Možná bude lepší, když tam zavoláš nebo pošleš mail a domluvís se přímo tam :nevim: Třeba budou mít pochopení a najdete nějaké řešení. Záleží, jak se k tomu postaví oni tam. Taky záleží, jaké má kdo prsa. Já mám odjakziva velký, takže by to asi nešlo :mrgreen: U mě na kardiologii pro vrozené vady toho taky hodně vysvětlují a ukazují, ten přístup je podobný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 14:38

A co vysvětlování? Syn byl se také styděl, měl jít na operaci předkožky v pubertě (byl i dříve, ale to se nestyděl), tak jsem mu vysvětlila, že já ani případně otec (několik kontrol) se dívat nebudeme a lékaři na přirození kontrolují běžně a je to jejich práce.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat